Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Kosiarka (Crossocheilus siamensis) obserwacje i rozmnazanie
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kosiarka (Crossocheilus siamensis) obserwacje i rozmnazanie  (Przeczytany 5505 razy)
Miecho
Nowy
*
Wiadomości: 8



WWW
« : Styczeń 27, 2005, 21:47:30 »

macie jakies doswiadczenia sugestie?

szukałem po forach zachodnich ze strzepków informacji wynika ze moze 2 osobom sie udało, ale nie zdradzaja szczegółów

macie moze jakies obserwacje na temat waszych tempisieli glonów?

zobaczcie tez mój równoległy wątek na forum www.akwarystyka.com.pl
"Kosiarka i jej potomstwo" w Forum ogólne
jak ktos wie jak go w całosci tu wrzucić to czekam na rade Smiley
Zapisane

(*) Ewcia (*)
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #1 : Styczeń 27, 2005, 22:53:28 »

Kosiarki rozmnażane są w warunkach laboratoryjnych poprzez iniekcję hormonalną. W normalnym akwarium na dzień dzisiejszy jest to niemożliwe. A i tak spora ich część nadal pochodzi z odłowu. Co ciekawe w Azji jest to ceniona ryba konsumpcyjna.
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2 : Styczeń 28, 2005, 13:27:25 »

To bardzo ciekawy wątek, może da rade go dłużej podtrzymać.
Ja mam 3 kosiary w akwarium. Mają już kilka lat (nie mogę się doliczyć ile dokładnie, coś ok. 4). Mają po ok. 14-15cm. Wyraźnie zaznaczył się już u nich dymorfizm płciowy. Mam 2 samce i samicę. Samica jest bardziej masywna i przede wszystkim wyraźnie powiększona w partiach brzusznych. Samce są wyraźnie smuklejsze. Samiczka wyraźnie sympatyzuje z jednym samcem (żerują razem, odpoczywają razem i czasem nawet tego trzeciego razem przegonią). Jeśli pojawiłyby się jakieś konkretne informacje na temat warunków tarła to z pewnością bym spróbował. Wstępnie wydaje mi się, że można założyć ze wymagania co do tarła kosiarki mają takie jak inne popularne gatunki grubowargów (bicolor i frenatus), które sporadycznie trą się w akwariach. Wszystkie przypadki tarła u bicolorów i franatusów o których czytałem miały miejsce w dużych akwariach (300l i więcej) i przy prądzie wody.
Zapisane

Miecho
Nowy
*
Wiadomości: 8



WWW
« Odpowiedz #3 : Styczeń 28, 2005, 14:43:06 »

z tego co ja wyczytałem warunki sa takie:

gesto zarosnięte akwa, drobnolistne roslinki szczególnie na dnie, mozna by spróbowac z rusztem ikrowym, silny prad wody podmiany ok 80-90%!!!! dziennie, trało dobywa sie grupowo partiami, kosiary po kazdej pari zaczynaja zżerac ikre Sad

kosiara w naturze zyje w wartkich strumieniach które okresowo rozlewaja i wtedy dochodzi do trała

ztąd tez te obfite podmiany wody
Zapisane

(*) Ewcia (*)
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #4 : Styczeń 28, 2005, 19:01:24 »

A wiadomo coś o temperaturze, odczynie, twardości?? Skoro trą się gdy strumień wylewa to wnioskuję że woda chłodniejsza o 2-3 stopnie od normalnej , pH można by o 0,5 stopnia obniżyć i myślę że dodatek jakiegoś wyciągu humusowego mógłby być stymulujący. Będziemy próbować, ale za miesiąc-dwa  Cheesy .
Zapisane

Miecho
Nowy
*
Wiadomości: 8



WWW
« Odpowiedz #5 : Styczeń 29, 2005, 22:10:50 »

temp była zawsze podawana w zakresie jak do hodowli, a moze by podniesc? wiele ryb sie w ten sposób stymuluje

pH 6,3-7,6 taki zakres spotkałem w kilku postach
Zapisane

(*) Ewcia (*)
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: