Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « chciał bym sie dowiedziec wiecej o dwoch sumach azji Clarias batrachus i Hetero
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: chciał bym sie dowiedziec wiecej o dwoch sumach azji Clarias batrachus i Hetero  (Przeczytany 8862 razy)
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« : Styczeń 29, 2010, 22:55:16 »

słyszałem ze sa bardzo agresywne dla wszystkich ryb i ze ma ja kolec jadowy
Zapisane
Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 29, 2010, 23:07:00 »

http://www.aquawiadomosci.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=174

Nawet taki link.
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #2 : Styczeń 29, 2010, 23:11:56 »

To bzdury słyszałeś są łagodne, no oczywiście małe rybki pożrą w końcu to drapieżniki jednak zbyt dużych do zjedzenia nie ruszają. Oczywiście jednostkowe przypadki zwiększonej agresji są możliwe w każdej populacji, jednak nie można na takiej podstawie stawiać stwierdzenia odnośnie całego gatunku. Kolec jadowy ma Heteropneustes fossilis w twardych promieniach płetw piersiowych. Sam się o tym przekonałem jakieś 19 lat temu gdy podczas przenoszenia w siatce zakryłem ją ręką bo strasznie się rzucały. Bul jest dość silny jednak krótkotrwały, dlatego siatkę z wyłowionym sumem najlepiej przykryć czymś twardym. No i bańka zwłaszcza dla clariasa to chociaż 350 l.
Co to jest Hetero ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #3 : Styczeń 29, 2010, 23:40:19 »

hetero to Heteropneustes fossilis  tylko cała nazwa sie nie wkleiła z mały to wiadomo bo w koncu sum ale facet na innym forum się skarżył ze mu pawiookie o mało co nie zabił z litrażem akwa nie problem bo posiadam takie tylko bym musiał obsadę zmienić
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #4 : Styczeń 30, 2010, 00:30:43 »

Ja raz się zetknąłem z clariasem który ganiał wszystko w akwarium i został oddany do sklepu był bardzo duży a akwarium w którym pływał miało 200 l pojemności. Nawet się zastanawiałem czy go nie wziąć jednak nie wiedziałem czy nie siadło mu zbyt mocno na psychikę po przetrzymywaniu w takim słoiku, i czy moich ryb by nie ganiał. Mimo tego że w sklepie pływał w akwarium 450 l i ryb które z nim pływały nie ganiał, ale był tylko 2 dni, bardzo przystępną cenę miał.
A jakie akwarium miał ten facet od pawiookich ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #5 : Styczeń 30, 2010, 10:02:56 »

tego nie napisał wiadomo ze można trafić na bardziej lub mniej agresywnego osobnika tak jak mam z samcem molinezji księżycowej ale ogólnie według pana calrias Heteropneustes fossilis który ma lepsze zachowania w stosunku do ryb  i jak bym robił i gdy bym robil azje to jakie ryby znimi sym rekini i brzanaka rekinia chyba by pasowało w końcu nie są takie małe 
Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 30, 2010, 14:31:01 »

Moim zdaniem fossilis, a co do brzanek i suma to wydaje mi się że nie dysponujesz takim baniakiem... te ryby to pomyłka akwarystyki
Zapisane

Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #7 : Luty 02, 2010, 11:36:24 »

ogólnie to mam 350 l akwa tylko ma juz swoich mieszkańców a ten post zamieściłem z chce ci dowiedzenia sie a tych gatunkach
Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #8 : Luty 03, 2010, 14:53:08 »

Ani brzanka rekinia ani sum rekini kompletnie nie nadaje sie do takiego zbiornika... Pomyśl na labiryntami...
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: