Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Tanganika wiki « Muszlowce,Szczelinowce - wszystko na ich temat,ciekawostki itd.
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Muszlowce,Szczelinowce - wszystko na ich temat,ciekawostki itd.  (Przeczytany 8749 razy)
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« : Styczeń 28, 2010, 21:09:44 »

Witam  mam kilka pytań na temat muszlowców/szczelinowców, myślę że mi pomożecie. Mam zamiar trzymać muszlowce lub szczelinowce w 35 litrowym akwa. Każdy ma różne zdanie i teraz nasuwa się moje pytanie czy się nadaje?
Czym się one żywią? Jak jest z czyszczeniem akwa ? Czy jako filtr musi być kaskada?
Mam taki filtr http://www.allegro.pl/item886189729_aqua_szut_filtr_wewnetrzny_turbo_550_n_40_150l.html Czy on będzie wystarczający? Czy nie za mocny  ( chyba tak).
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
rogerakva
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #1 : Styczeń 28, 2010, 22:00:41 »

Muszlowce Cheesy Bardzo fajne rybki. Był czas w mojej akwariowej karierze  kiedy byłem nimi zafascynowany. Sąsiad trzymał kilka maluśkich w akwa 100l. Gdy urosły zaczęły się mnożyć na potęgę. Po jakimś czasie miał pokaźną grupkę. Ale większość narybku była zjadana przez innych mieszkańców zbiornika. W końcu zlikwidował akwenik a ja razem z tym zakończyłem marzenia o hodowli tych rybek. Nawet nie pamiętam jakiego były gatunku. Ale do rzeczczy...
30 litrów akwa jest dość nie duże... 50tka byłoby już w miarę ok. Nie będę sądził czy w można w takiej pojemności trzymać te rybki. Ale filtr który pokazałeś jest bardzo dobrym wyborem. Bardzo podobny model utrzymuje moje akwa 120 l w doskonałej czystości przy dość dużej obsadzie. Martwię się tylko tym że w tak małym zbiorniku może wytwarzać dość duży prąd wody.  Kaskada była by o tyle lepsza ze nie zabierała by miejsca w akwa.
Życzę miłej hodowli i czekam na zobrazowane rezultaty  papa

Tutaj masz coś do lekturki http://muszlowce.prv.pl/
Zapisane
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #2 : Styczeń 29, 2010, 00:36:19 »

Jak kupie coś powyżej 100 to by one przeszły do 45l.Fajna strona dzięki, który byś gatunek polecał na takie małe akwa? Filtr zajmuje trochę dużo miejsca, może kupie kaskadę.Jaki powinien mieć obieg(ile litrów na godzinę)?I ostatnie Czy dostane odpowiednie sztuki w sklepie"KAKADU" Wrocław?
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
rogerakva
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #3 : Styczeń 29, 2010, 17:00:55 »

Co do sklepu Kakadu to nie wiem  Huh nie to województwo Grin
Co do gatunku to wybór jest dość duży, ta rodzinka liczy kilkanaście gatunków. Najlepiej było by wybrać rybki dorastające do mniejszych rozmiarów. Mógłbyś wtedy hodować kilka sztuk więcej nie bojąc się zapchania zbiornika w czasie kiedy rybki podrosną.
  Do 45 l akwa to kaskada jakieś 300l/h przy obsadzie jakieś 6 sztuk. Ale rybki tak max do 5 cm bo będzie tłok. Musisz też pomyśleć o maluszkach które na pewno się pojawią...mogą zapchać znacznie zbiornik już po pierwszym udanym tarle. Więcej o gatunkach przeczytasz na stronce którą Ci poleciłem. W porównaniu do niej jestem cienki bolek na te tematy Cheesy pzdr
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2010, 17:02:58 wysłane przez rogerakva » Zapisane
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #4 : Styczeń 30, 2010, 00:33:24 »

Ja bym chciał trzymać parkę, później je przenieść z całą rodzinką do 45l.
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #5 : Styczeń 30, 2010, 15:10:41 »

Spróbuj sobie z Brevisami, muszlowcami krótkimi... haremik 1+2, dadzą rade w takim zbiorniku a szczelinowce odpadają i w 35 l i w 45 l... conajmniej 80 na parke najmniejszych i to też jest dolna granica...
Zapisane

Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #6 : Styczeń 30, 2010, 15:27:54 »

Dzięki asagoth, właśnie chciałem trzymać muszlowce.Jak jest z dostępnością tych ryb?
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #7 : Styczeń 30, 2010, 15:36:55 »

Brevisy bez problemu kupisz we Wrocławiu, jestem pewien
Zapisane

Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #8 : Styczeń 30, 2010, 18:21:22 »

ok dzięki Wink
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #9 : Luty 04, 2010, 22:13:42 »

Sorry ,że post pod postem, ale mam kolejne pytanie.Jak jest z czyszczeniem piasku, jeśli są tam młode? Czy się je w ogóle je odmula czy całą sprawę załatwia filtr?
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #10 : Luty 05, 2010, 18:50:24 »

W trakcie wychowu małych muszlowców nie odmulałem dna, pożądna filtracja da sobie rade...
Zapisane

Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #11 : Luty 08, 2010, 23:30:33 »

Dzięki za odpowiedź
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
keron
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #12 : Maj 17, 2010, 22:52:31 »

mam pytanko, posiadam Altolamprologus calvus, szczelinowce gładkolice popularnie zwane Calvusami. Czy spotkaliście się z tym, aby ryba tego gatunku posiadała swoistą narośl na pysku, coś na wzór rogu? Szukałem w necie, nie znalazłem. U mnie jedna sztuka posiada.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: