Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: nowe akwarim 112l  (Przeczytany 1520 razy)
aneczka2324
Nowy
*
Wiadomości: 12


« : Luty 07, 2010, 12:59:45 »

Witam jestem początkującym akwarystą i mam pewien problem. Kupiłam akwarium 112l PROFILOWANE (80x35x40).
Jeszcze nie jest skończone, dopiero kompletuje potrzebny sprzęt i dekoracje.
Obecnie posiadam :
Filtr wewnętrzny BT 700 Hailea z deszczownicą.
Grzałka z termostatem 100W Hailea CB8300
Pokrywa ABS z oświetleniem T8 (2x18W)
NAPOWIETRZACZ ACO-2203 Hailea
Podłoże JBL Manado 25L
Korzeń (już wygotowany,wypłukany i gotowy do użycia)
Czy w takim akwarium potrzebuje zestaw do C02i czy nie zaszkodzi on rybką?
Chcę zakupić taki zestaw ale nie wiem czy jest sens.

Zakupiłam już roślinki:

ELEOCHARIS ACCICULARIS - SITOWIE IGŁOWATE
CLADOPHORA AEGAGROPILA (GAŁĘZATKA)
ROTALA ROTUNDIFOLIA 'GREEN'
Mech jawajski
Rotala rotundifolia (Rotala okrągłolistna)
Limnophila sessiliflora (Limnofila bezszypułkowa)
Ceratoptersis siliquosa (Paprotnica)
Cabomba caroliniana
Hygrophila siamensis
Bacopa monnieri (Bacopa drobnolistna)
 Ludwigia repens
Lysimachia nummularia
Lilaeopsis novae zelandiae
Rotala wallichii
 Eleocharis acicularis   
Egeria densa (Moczarka kanadyjska)

Wiem że jest ich dużo,ale część trafi również do mojego starszego akwarium 25l.
Ale nie wiem jak je rozmieścić żeby ładnie wyglądały?
Proszę o pomoc, ja jeszcze nie wiem co i jak.
Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #1 : Luty 07, 2010, 13:12:06 »

jak ulozyc rosliny pytasz, a ja odpowiem zebys weszla w dzial "nasze akwaria" i popatrzyla jak ludzie maja Wink

wiecej swiatla bys potrzebowala, tak jeszcze jedna rurke 18W i CO2 wtedy bedzie wskazane, chociaz to zalezy. Ja korzystalem z bimbrowni, teraz odstawilem zeby zrobic testy czy obejdzie sie bez ale powiem ze bimbrownia wystarczyla mi na ponad 2-3 miesiace zeby przyspieszyc wzrost roslin

korzen jesli kupowalas ze sklepu zoologicznego to byl spreparowany juz wczesniej, nie nalezy spreparowanych juz korzeni jeszcze raz preparowac bo potem rozpadaja sie w wodzie albo barwia wode...
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
aneczka2324
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #2 : Luty 07, 2010, 13:47:48 »

Sprzedawca w sklepie kazał mi go wygotować więc chyba wcześniej nie był preparowany. W czasie gotowania barwił wodę na brązowo,płukałam go jeszcze kilka razy aż woda stała się czysta.
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #3 : Luty 07, 2010, 14:05:17 »

Napewno na początku wypadnie ci część roślin i okaże się że nie jest ich aż tak dużo :)Co do sadzenia to jest regóła że mamy 1,2,i3 plan.Na pierwszym sadziśz rośliny najniższe,na drugim średnie i na 3 najwyższe.
Co do CO2 to raczej ni ekupuj przy takim oświetleniu,nie ma sensu.Chyba że dołożysz jeszcze jedną rurkę18W.Możesz spróbować z bimbrownią.A jeszcze jedno.Z tym filtrem to nie planuj za dużej obsady.Pomyśl o filtrze zewnętrznym,bo do takiego litrarzu wew.może niewystarczyć.
Zapisane

aneczka2324
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #4 : Luty 07, 2010, 14:25:56 »

Też tak myślę,a poza tym taki filtr wewnętrzny chyba nie za ciekawie się prezentuje.
Zapisane
lukasz2223
:)
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 256


Life is too short...


« Odpowiedz #5 : Luty 07, 2010, 15:07:23 »

Sorry za lekki OT ale kto wam wciska tyle tego sprzętu Hailea Huh  jezeli chcesz zeby parametry wody byly w miare ok jak na ogólne warunki,to juz teraz zastanów sie nad zmiana filtra na cos lepszego..sąsiad dostal w promocji hailea i...i sie nie nacieszyl za duzo. Juz 2 restart leci. co do grzaly i napiowietrzania to samo.jest tyle nawet polskiego sprzetu a tu kazdy dostaje chinczyka,a jak to smierdzi plastikiem fuuuj . Smiley powodzenia i sukcesów z roslinami,u mnie zanim wszystko ruszylo,przeczytałem z milion stron na tym forum i restart tez juz byl.. Smiley pozdrawiam
Zapisane
aneczka2324
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #6 : Luty 07, 2010, 15:38:39 »

Niestety ten osprzęt był w zestawie razem z akwarium, skąd miałam wiedzieć że jest do bani. Moje akwarium jeszcze nie jest zrobione, dopiero kompletuje sprzęt. Wszystko ruszy,mam nadzieje w przyszły tygodniu gdy wszystkie paczki do mnie dotrą.
Ale nim trafią do niego rybki poczekam jakiś miesiąc nim wszystko dojrzeje. Ja też bardzo dużo czytam na tematy związane z akwarystyką,i teraz staram się wszystko najpierw przemyśleć nim wrzucę coś do zbiornika. Na moim pierwszym akwarium nauczyłam się czego nie robić, ileż ono pochłonęło niewinnych istot nim się nauczyłam ze ono musi najpierw się odstać. Ale póki co użyje tego co mam bo milionerką nie jestem ,a jak uzbieram kasę to na pewno kupie coś lepszego Smiley
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: