Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wstępny projekt 44litry AMERYKA  (Przeczytany 1441 razy)
tomasz_tbg
Zainteresowany
**
Wiadomości: 97


« : Styczeń 19, 2010, 21:53:58 »

Witam wszystkich, chciałbym zaprezentowac wstępny projekt przyszłego baniaka, na zdjęciu gatunki opisane

Wymiary akwarium do 60x23x32(dł x szer x wys)

Do tego:
filtr zewnętrzny aquael minicani 80
podłoże to które mam, aquasubstrate II
oświetlenie   świetlówka flora-glo T8 15 W
grzałka aquael 50W z termostatem


mam pytanie, jak mógł bym zainstalowac drugą świtlówkę pod pokrywą ktora jest podobna do tej na aukcji allegro
http://www.allegro.pl/item857979893_pokrywa_czarna_prosta_nowa_60x23.html
ponieważ chciałbym dwukrotnie wzmocnic światło zpecjalnie dla roślin. A wiem, ze taka operacja jest koniecznością w przypadku opisanych gatunków.


A oto projekt:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e232d7a824865739.html

co o tym myślicie?? ;> ps, korzeń mam ładny akurat, wybaczce ze zdjęcia nie umiesciłem, chce zrobic coś w rodzaju bramy przez ktorą bedzie widac Staurogyne sp.
Zapisane
Łukasz87
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #1 : Styczeń 19, 2010, 22:02:54 »

oczywiście musisz dodać drugą świetlówkę zrobisz to bez problemu, druga sprawa przy takim zestawie koniecznie CO2 bo nic nie bedzie rosło, po trzecie projekt na kartce to tylko projekt a w praktyce jest inaczej po czwarte do takiego litrażu kiryski pstre odpadają jedynie pandy i teraz litraż 44 to masz bez podłoża i korzenia wiec około 10l minus czyli ~34l co jest bardzo mało dla neonków minimum 50l no chyba że zakupisz neony simulans
Zapisane
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #2 : Styczeń 19, 2010, 22:06:41 »

1. Pismo masz tragiczne! Cheesy
2. Nie wiem, czy trawniczek urośnie przy takim oświetleniu. Wyczytałem, że chcesz dodać światła. Wątek jest, chyba nawet przyklejony w dziale "Zrób to sam". Tam masz wszystko od A do Z.
3. Projekt bardzo dobry, ale nie mogę rozczytać nazwy roślinki z numerem 1. Jeśli to będzie coś w rodzaju Heńka, to polecam tak go uformować, by rósł do góry, tworząć takie jakby zbocze górskie; świetnie takie "cuś" wygląda.
4. Powodzenia na "nowej drodze życia akwariowego" Good ! papa
oo...ktoś mnie wyprzedził...
P.S. Neony simulans to są niezwykle wrażliwe rybki, u mnie z 60 sztuk zostało około 20 orzy idealnych warunkach dla neonów innesa, więc chyba mają inne wymogi, których nigdzie nie mogę się doszukać...
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
tomasz_tbg
Zainteresowany
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #3 : Styczeń 19, 2010, 22:13:30 »

co do jedynki to jest to Micranthemum umbrosum, a co do neonków i ich słabości, mam w obecnej 44 litrówke 8 neonków Wink dobrze się mają Wink

to kiryski pstre zamieniam na pandy Wink
Zapisane
czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #4 : Styczeń 19, 2010, 22:47:58 »

oczywiście musisz dodać drugą świetlówkę zrobisz to bez problemu, druga sprawa przy takim zestawie koniecznie CO2 bo nic nie bedzie rosło, po trzecie projekt na kartce to tylko projekt a w praktyce jest inaczej po czwarte do takiego litrażu kiryski pstre odpadają jedynie pandy i teraz litraż 44 to masz bez podłoża i korzenia wiec około 10l minus czyli ~34l co jest bardzo mało dla neonków minimum 50l no chyba że zakupisz neony simulans

Fakt, że jak dołoży drugie 15W to będzie sporo światła ale znowu nie przesadzaj mówiąc że bez CO2 nic nie będzie rosło.
Zapisane
tomasz_tbg
Zainteresowany
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #5 : Styczeń 19, 2010, 22:56:19 »

CO2 dam obowiązkowo, fakt, zapomniałem oddac w pierwszym poscie, na początku dam wode gazowaną Cheesy oczywiście w niewielkich ilosciach, poem po następnej wypłacie kupie coś na co2 Wink ewentualnie kupie teraz tabletki z CO2, bo takie widziałem  Wink
Zapisane
czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #6 : Styczeń 19, 2010, 23:00:46 »

Wodę gazowaną? Sprawdź KH i pH.
Zapisane
Łukasz87
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #7 : Styczeń 20, 2010, 08:36:10 »

na początek zrób bimbrownie koszt 2 plastykowych butelek i kawałka wężyka i wybij sobie tą wode gazowaną.
Tu nie chodzi o to że masz 8 neonów tu chodzi o to że minimalny zbiornik to 50l i tak jak Ci napisałem z tego 44 to ci zostaje 34L tylko a to nie jest zbyt dużo ja bym na twoim miejscu kupił akwa 60l
Zapisane
tomasz_tbg
Zainteresowany
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #8 : Styczeń 20, 2010, 23:00:15 »

OK, bimbrownię takową mialem, jest ok Wink dzieki za przypomnienie Wink a narazie zostane przy 44litrach, moze obstawe zmienie Wink
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: