Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: ramireza  (Przeczytany 1333 razy)
lukasek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 106



« : Styczeń 18, 2010, 20:57:35 »

ramirezy złożyły mi drugi raz ikre za pierwszym razem zjadły;/
i teraz niewiem co zrobic bo ikra zaczęła się juz ruszać i one ją przerzuwają i wypluwają w to samo miejsce czy to dobrze? gdzies czytałem ze samica czasem zjada ikre tylko niewiem czy w takim stadium jak jest teraz czyli zaczęła się ruszać ale nieppływa to czy ją zje? bąddz samiec?
prosze o szybką odpowiedz i z  góry dzięki:d
Zapisane
pawel_szp
GG 8287452
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 18, 2010, 21:24:15 »

Proszę poczekac. 5 min, edit posta i bedziesz miał coś super Grin

Edit:

Ważna jest dobrze dobrana para. Najlepiej, aby rybki znały się od młodości. Jeżeli mamy to już za sobą, to przechodzimy dalej.

Akwarium:jak chcesz rozmnażac w tarliskowym, to musi ono miec jakies 50l byc wymyte i ustawione w polcieniu. podloze z drobnego zwiru o ciemnej barwie. szerokolistne rosliny i lezace na dnie plaskie kamienie.

Woda: niezbyt bogata w skladniki mineralne, swieza, o odczynie 7.0 - 7.2 pH, miękka o temp 27-29*C

Ikra skladana jest na kamieniu (plaskim) lub lisciu rosliny albo wygrzebanym dolku. larwy zostaja przeniesione do dołka w piasku (chyba że tam się wykluły) kiedy młode zaczynają pływac, należy karmic je pyłem, pamiętając o karmienu rodziców Smiley Wraz z wzrostem narybku zmieniam pozywienie na większe (drobne rozwiletki oczliki itp)

Młode na początku przebywają w opiece rodziców. Trzeba pamietac o mocnym napowietrzeniu, klarownosci wody, swiezosci Smiley

No i to tyle Smiley
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2010, 21:32:55 wysłane przez pawel_szp » Zapisane

2x Pielęgniczka Ramireza -samice....
12x Neon Innesa
2x Pangio Oblonga <- potocznie znany piskorkiem Cheesy
8x Żałobniczka/Tetra czarna

AMPULARIE!!!!! WYDAM JAK NAJWIĘCEJ!!

Flora:
Echinodorus D'vall
Rogatek
Anubias nano
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: