Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: kamienie z torów?  (Przeczytany 11356 razy)
nic_ram2
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 106


« : Styczeń 03, 2010, 14:24:18 »

1. Czy te kamienie nadają się do biotopu Malawi?
2. Jaki to gatunek kamienia?
3. Jak spreparować je przed włożeniem do akwarium?
Zapisane
Wilku
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 113



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 03, 2010, 14:29:45 »

No nie mogę! Człowieku! Kamienie z torów?? Szyn? Trakcji kolejowej? Bo chciałbym jednak żeby okazało się że nie rozumiem... !!!

Znajdź zakład kamieniarski. Tam dostaniesz łupków ile chcesz. Nie znam jeszcze sytuacji w której kamieniarz chciałby zapłatę za parę kilogramów odpadu...
Zapisane

Oddam nadwyżki, przyjmę coś w zamian:
1. Cryptocoryne aponogetifolia
2. Hygrophila polysperma
3. Hygrophila Corymbosa
4. Microsorium pteropus
5. Ludwigia repens
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #2 : Styczeń 03, 2010, 15:16:12 »

Człowieku uspokój  się Wink

Koledze zapewne chodzi o kamienie które są usypywane na torach, dookoła szyn takie brunatnego koloru.
Jak dla mnie to one są za drobne i nie ma co kombinować Tongue Chodź jak się uprzesz to możesz wziąć kilka do słoika z wodą i za miesiąc zrobić testy wody i sprawdzić jak to wpływa (o ile w ogóle wpływa) na jakośc wody.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
tere1
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #3 : Styczeń 03, 2010, 15:20:04 »

Wydaje mi się, że te kamienie są zbyt bardzo zanieczyszczone substancjami ropopochodnymi i nie tylko - także nie ryzykował bym wsadzeniem takiego czegoś do akwarium
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #4 : Styczeń 03, 2010, 15:25:30 »

Taaaa, lepiej kupic wapienie czy coś tego pokroju. Można kupic za ok 30-60groszy za kilogram więc jeśli chodzi o kamienie to chyba naprawdę nie ma co kombinować, a kupic sobie sprawdzone odmiany.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Wilku
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 113



WWW
« Odpowiedz #5 : Styczeń 03, 2010, 15:36:35 »

Człowieku uspokój  się Wink
No będzie ciężko Wink...

...jak takie rzeczy piszesz:
możesz wziąć kilka do słoika z wodą i za miesiąc zrobić testy wody i sprawdzić jak to wpływa (o ile w ogóle wpływa) na jakośc wody.
Primo - Nawet nie podsuwaj ludziom takich pomysłów. Mnogość zanieczyszczeń na tych kamieniach jest pewnie tak wielka, że są marne szanse na uzdatnienie ich dla celów akwarystycznych.
Secundo - Powszechnie dostępne testy do wody mogą nie podawać wartości niektórych syfilisów rozpuszczonych w wodzie. Głównie mam tutaj na myśli metale ciężkie i produkty ropopochodne. Nie wiem czy jeszcze się stosuje w pojazdach szynowych klocki hamulcowe z dodatkiem azbestu. Klocki hamulcowe do motocykli ciężkich są jeszcze z takimi dodatkami, więc kolejowe także mogą je zawierać. Jeśli tak, to ich opiłki mogą znajdować się na "kamieniach z torów".
Tertio -
Znajdź zakład kamieniarski. Tam dostaniesz łupków ile chcesz. Nie znam jeszcze sytuacji w której kamieniarz chciałby zapłatę za parę kilogramów odpadu...
Zapisane

Oddam nadwyżki, przyjmę coś w zamian:
1. Cryptocoryne aponogetifolia
2. Hygrophila polysperma
3. Hygrophila Corymbosa
4. Microsorium pteropus
5. Ludwigia repens
nic_ram2
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 106


« Odpowiedz #6 : Styczeń 03, 2010, 15:44:16 »

ok. dzięki za odpowiedzi.  Poszukam w składzie kamieniarskim:)
ps.pytałem z ciekawości;d
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #7 : Styczeń 03, 2010, 15:45:36 »

A co ja powiedziałem żeby tak zrobił??
Tylko zaproponowałem jak jest naprawdę uparty i chce sprawdzic.
Testy chyba można robic co? Tym bardziej w słoiku z wodą...
Nic nie pisałem o testach w akwarium z żywymi zwierzetami...
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #8 : Styczeń 03, 2010, 15:48:43 »

A dlaczego na torach nie rośnie nawet najgorsze zielsko??? Bo co kilka lat trakcja jest opryskiwana CHWASTOX-em. Sprawdźcie sobie wpisując w google co to jest za cholerstwo - wypala wszystko nawet po kilku latach
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #9 : Styczeń 03, 2010, 15:49:36 »

Koniec tematu.
Od poczatku mi się to nie podobało  Tongue
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
nic_ram2
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 106


« Odpowiedz #10 : Styczeń 03, 2010, 16:18:22 »

A wiecie może co to za rodzaj kamieni i gdzie można dostać?

http://lubster.ovh.org/Lubster%20akwaria/slides/Lubster01.html
Zapisane
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #11 : Styczeń 03, 2010, 16:23:20 »

Ręce opadają Wink ale już Cię objechali więc nie będę tego robić Wink Te kamienie to np może być węgiel kamienny, albo jakiś bazalt
Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
Konrad86
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 131



« Odpowiedz #12 : Styczeń 04, 2010, 19:39:53 »

Różnego rodzaju kamienie są wysypywane dość często jest to drobny dolomit
Zapisane

magisterek
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #13 : Styczeń 06, 2010, 11:23:41 »

Tłuczeń kolejowy to najczęściej BAZALT, jeszcze zależy to od położenia geograficznego, głównie Polska Zachodnia. Na pewno zebrany z torów nie będzie się nadawał do akwarium, występuje w nim dużo zanieczyszczeń w postaci soli, olejów, smarów i innych - czasami taki zwoziliśmy na podjazdy do domków, był taki tłusty że nie chciał się zagęścić i nic w promieniu 10metrów nie chciało rosnąć. Mam firmę transportową i zajmuje się transportem kruszyw bazaltowych (Męcinka, Wilków, Lubień) oraz granitowych (Strzegom, Gniewków, Graniczna). U siebie w akwarium wysypałem płukany bazalt kruszony frakcji 2-8mm, koloru ciemno-szarego i trochę granitu łamanego 8-16mm koloru jasno-szarego i białego. Dziwne są ceny za te kruszywa, bo np. w kamieniołomie 1 TONA (1000 kg) to około 25zł netto + 7% VAT, dało by to za kilogram 3 grosze. Jak potrzebujecie FAJNEJ FRAKCJI to się zorientujcie czy w pobliży WAS nie ma WYTWORNI MAS ASFALTOWYCH, tam wam dadzą bez niczego kilka wiader frakcji jakiej będziecie chcieli.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: