Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwna historia.  (Przeczytany 1001 razy)
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« : Styczeń 05, 2010, 16:52:07 »

wydarzyło się to wczoraj podczas porzadkowania i pielęgnowania roślin w akwarium.
W 112l mam ok. tygodniowy i 2-3 dniowy narybek molinezji. Robie porzadek z roslinami, porobilem wszystko jak trzeba i pomyslalem, ze zrobie porzadek rowniez w 40 l, gdzie od jakiegos czasu plywaja sobie 4 dojrzale samiczki molinezji i 3 małe.
W 40 l tło strukturalne mam przyklejone bokami do szyb, ponieważ szczelinami wplywal narybek za tło. Po skonczeniu porzadkowania w 40 l zauwazylem 5 malutkich rybek.
Zaczałem analizować: ze 112 nie przekladalem żadnych roślin ani elementów do 40 l, hm moze mi się narybek do reki przykleił - nie możliwe. Po obserwacji tych malutkich rybek, zauwazylem ze wcale nie zachowują się jak narybek, bo narybek nic nie je przez pierwszych kilka dni, a te śmiało obskubywały rośliny oraz - co jest dość kluczowe - TŁO. Moje przypuszczenie jest takie, że rybki w okresie gdy wody było powyżej górnej granicy tła, wpłynęły tam (bo to ciekawskie bestie), wody ubyło i tam siedziały, a gdy wsadzilem reke, woda sie podniosla, wiec korzystajac z okazji wyplynely. Tylko jakim cudem one tam przezyly. Jest jeszcze druga mozliwosc - jedna z samic mogla byc zaplodinona podczas pobytu w 112l, ale żadna z nich nie wyglądała na kotną, chociaż jak mogła wyglądać na taką mając w sobie 5 rybek, co tez jest bardzo dziwne bo nigdy tak małej ilosci narybku nie miałem, na dodatek wczesniej tych rybek nie widzialem, a zagladam do akwarium codziennie i jak juz wczesniej pisalem nauczone są już jesć.
Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #1 : Styczeń 05, 2010, 19:22:22 »

Jeśli faktycznie były za tłem, to mogły przeżyć żywiąc się glonami, ale dziwne było by gdyby tak nagle sie wyłoniły zza tła.
Mogłeś samicę która kociła ci się w 112 przenieść za wcześnie do 40 i kilka młodych urodziła w tym mniejszym akwarium
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #2 : Styczeń 05, 2010, 23:31:41 »

nic nie przenosilem, te samiczki ktore tam sa plywaja tam sobie od jakiegos czasu a nie przelawiam kotnych bo mi jedna ostatnio urodzila 70 potem nastepna 40 wiec odbywaja selekcje naturalna.
Akwarium było restartowane w celu przyklejenia tła i nic tam nie pływało do czasu wpuszczenia tych samiczek, chociaż czas ich przebywania był taki ze ktoras z nich moglabyc kotna, ale jak juz pisalem to malo prawdopodobne ze tak mało ich było i nauczone są juz jesc.


ja już zacząłem wierzyć, że one sie tam 'respawnują' zwlaszcza, ze w czasie gdy kociły się w 40 l to po przelawianiu zawsz ejakas rybka znalazla się w 112, ale tro akurat mozliwe bo mogla miec dluzszy odstep w rodzneiu osttaniej rybki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 23:46:07 wysłane przez vasu » Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: