Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « POMOCY !!!!!!!! Chory czy co
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: POMOCY !!!!!!!! Chory czy co  (Przeczytany 6384 razy)
Darmenn
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #15 : Grudzień 15, 2009, 19:04:04 »

nie wiem taki meszczek cos takiego trylko ze to juz na szybkie mialme jak tylko wode zalalem
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #16 : Grudzień 15, 2009, 19:07:10 »

jest jeszcze jedna choroba, ktore myli sie z ichtofirioza czyli kulorzeskiem i to jest wlasnie taki "meszek" tylko nie pamietam jak sie nazywa chyba oodinoza ale nie jestem pewien jutro jak bede w szkole to sprawdze bo w jednej ksiazce dobrze bylo to opisane
Zapisane
Darmenn
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #17 : Grudzień 15, 2009, 19:08:49 »

tylkoze  na tych rybach to jest takl jakby ta jeba.. ospa to  temperature podniesc
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #18 : Grudzień 15, 2009, 19:09:36 »

Teraz mam 25 stopni   jezeli jutro o 15 bym im dal to mfc to jeszcze da rade reszte uratowac
tak da, a mfc mozesz i tak kupic bo to jest na wiele rodzajow chorob, nawet jak to nie kulorzesek jak rutinoscorbin xD
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #19 : Grudzień 15, 2009, 19:09:59 »

podnies
Zapisane
Darmenn
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #20 : Grudzień 15, 2009, 19:12:38 »

przestawilem grzalke do 29 stopni i sie wylacza
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #21 : Grudzień 15, 2009, 19:13:19 »

co do oodinozy znalazlem cos takiego
Oodinoza wywołana jest masową inwazją jednokomórkowego Oodinium pillularis na skórę ryby.
                     W początkowej fazie objawia się obecnością wielu drobnych punkcików na ciele ryby. Mogą przypominać one zainfekowanie kulorzęskiem. Jednak kropeczki w przypadku oodinozy są o wiele mniejsze i widoczne tylko pod odpowiednim kątem. W późniejszym stadium choroby, całe ciało pokryte jest jakby drobnym pyłem koloru złotawego lub perłowego. Czasami rybka wygląda jak posypana mąką czy cukrem pudrem.
Chorobie welwetowej zawsze towarzyszy zwiększone wydzielanie śluzu na skórze. Pasożyty Odinium atakują także pokrywy skrzelowe. Skrzela są zaczerwienione, pokryte śluzem i obrzękłe. Rybki mają trudności z oddychaniem.
Poza tym są niespokojne, mogą chować się w ciemnych miejscach, obcierają się o różne przedmioty w akwarium. Apetyt zwykle im dopisuje i do karmienia podpływają chętnie.
                     W moim przypadku długo nie mogłam zidentyfikować choroby. Byłam jeszcze bardzo "zieloną" akwarystką i ten złoty pyłek na rybkach po prostu mi się podobał. Ryby były ruchliwe, żywe, miały apetyt, więc niczego nie podejrzewałam. Ale wszystko do czasu.
Pewnego dnia po bokach ryb zauważyłam całe "frędzle" śluzu. Rybki zaczęły z trudem łapać powietrze. Moje sumy były na tyle zainfekowane, że skóra na głowie po prostu im się łuszczyła.
                     Zastosowałam kurację SERA OODINOPUR. W tak zaawansowanym stadium choroby jakie miało miejsce w moim akwarium, muszę przyznać że leczenie tym specyfikiem przyniosło doskonałe rezultaty. Do krainy wiecznie szczęśliwych ryb przeniosły się tylko piskorki (które prawdopodobnie były nosicielami Oodinium pillularis). Minusem stosowania Sera Oodinopur, jest konieczność posiadania testów na poziom miedzi.
W przypadku zauważenia choroby wcześniej, do leczenia można stosować roztwór soli (niejodowanej) w stosunku 1 łyżka soli: 10 litrów wody.
Wielu akwarystów poleca także roztwór trypoflawiny.
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #22 : Grudzień 15, 2009, 19:14:32 »

grzalka bedzie sie wylaczac, bo jest tak zrobiona zeby ryby nie dostaly szoku termicznego, dlatego nie bedzie chodzila NON-STOP
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #23 : Grudzień 15, 2009, 19:16:05 »

 a co do ichtioftiriozy znalazlem cos takiego:
o jedna z najczęściej spotykanych chorób w akwarium. Wywołuje ją orzęskek Ichthyophthirius multifiliis popularnie zwany kulorzęskiem. Na szczęście jest ona stosunkowo łatwo wyleczalna, oczywiście jeśli w porę zainterweniujemy. Jeżeli pozwolimy na drugi bądź trzeci "wylęg" pasożyta, najprawdopodobniej stracimy całą obsadę.
          W zaawansowanym stadium choroby, pasożyty widoczne są gołym okiem jako białe kropki o średnicy nawet około 1 mm. Te stadium poprzedzone jest intensywnym ocieraniem się ryb o żwir i przedmioty w akwarium; szybszemu oddychaniu ryb przy takim jak zwykle dotlenianiu wody; młody narybek zwykle w ciągu kilku godzin ginie.
          Aby skutecznie zwalczyć Ichtio, konieczna jest chociaż pobieżna znajomość cyklu rozwojowego kulorzęska. Zależy on ściśle od temperatury wody w akwarium.
Zapisane
Darmenn
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #24 : Grudzień 15, 2009, 19:17:43 »

to takie jak by podobne to tej ofiolozy czy jakos tak ten neonek siedzi w ciemnym miejscu
Zapisane
Darmenn
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #25 : Grudzień 15, 2009, 19:20:22 »

podobne do tego oodinium sory
Zapisane
Darmenn
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #26 : Grudzień 15, 2009, 19:20:49 »

To co najlepiej kupic a to wogole drogie jest
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #27 : Grudzień 15, 2009, 19:20:57 »

chore ryby maja tendencje do chowania sie i uciekania przed swiatlem
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #28 : Grudzień 15, 2009, 19:21:49 »

najlepiej kup MFC cena okolo 5 zl
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #29 : Grudzień 15, 2009, 19:23:53 »

tak sie przypadkiem sklada ze tydz. temu moje ryby maily atak kulorzeska w akwarium dalem im dawkowane mfc zmieszalem z preparatem cristal po tygodniu byly juz zdrowe
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: