Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « shalashaska 240L pierwsze akwarium roślinne
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: shalashaska 240L pierwsze akwarium roślinne  (Przeczytany 45227 razy)
rybiastyogon
Gość
« Odpowiedz #45 : Kwiecień 08, 2010, 08:52:59 »

Z tym NO3 to jaki nawóz dodajesz? Ja też polecam jakiś nawóz by podwyższyć to NO3 np. tak jak radzi użytkownik
dunaj-83  :                                                                                                       
                             
wychodzi na to że rośliny wszystko wyciągły, przydałoby się ten poziom troszkę podwyższyć dodając KNO3 lub jakis nawóz Makroelementowy
pozdrawiam
Zapisane
kikoo83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71


« Odpowiedz #46 : Kwiecień 08, 2010, 09:17:01 »

akwa calkiem fajne mi sie podoba choc moglo by byc w nim kilka rybek  Wink
Zapisane
shalashaska
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194



« Odpowiedz #47 : Kwiecień 09, 2010, 10:11:41 »

akwa calkiem fajne mi sie podoba choc moglo by byc w nim kilka rybek  Wink


Jest i to nawet kilkanaście, samych kirysków panda mam już chyba z 15 sztuk bo tak się kopulują  Good !
Wczoraj wymieniłem w filtrze eheim 2128 ośkę i wirnik i muszę powiedzieć że filtr dostał kopa, wygląda na to że stary wirnik nie był od tego modelu.Trochę mnie to skubło po kieszeni no ale nie ma nic za darmo, wirnik 90zł+45zł za oś Undecided .Musiałem zrobić nową deszczownię a że miałem prostą rurkę ehima to teraz mam deszczownie o długości 1m (foto niżej) Good !

Zapisane

dunaj-83
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241


-Waterworld- ;-D


« Odpowiedz #48 : Kwiecień 09, 2010, 11:26:18 »

nie wiem jak inni użytkownicy i Ty mają u siebie ale jak jak miałem deszczownicę u siebie to były lekkie problemy najbardziej mnie wkurzało to że nurt wody powodował że roślinność ta wyższa (2 i 3 plan) przechylała się do przodu tak że z tyłu pozostawał taki tunel pustki zaraz pod rurką deszczownicy inna sprawa że pojawiał mi się taki brązowy nalot na szybie nie wiem czy to było spowodowane tym nurtem wody czy czymś innym ale gdy zlikwidowałem deszczownicę problem też znikł

Ogólnie podoba mi się deszczownica i efekty jakie robi w akwarium, ładnie miesza wodę zwłaszcza gdy się ma podłączone CO2  Grin
Także myśle żeby znów podłaczyć sobie, tylko co zrobić z tymi roślinami żeby tak się nie przechylały, jedyne co to chyba cięcie ich poniżej poziomu deszczownicy jak myślicie?

shalashaska podoba mi się pomysł z tą deszczownica na całej długości Wink
Zapisane
shalashaska
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194



« Odpowiedz #49 : Kwiecień 17, 2010, 16:23:51 »

No z deszczownią to trzeba eksperymentować, sam mam teraz lekką mgiełke w wodzie i nie wiem czy spowodowała to deszczownia czy moja podmiana wody z czyszczeniem filtra który trochę zbyt starannie myłem.Ale teraz chce sie pochwalić swoim nowym nabytkiem, podobno z japonii Good ! .Towarzystwa też trochę przybyło i powiem że nawet lubią trzymać się w stadzie i są bardzo ruchliwe czym dodają uroku akwarium, a i ładnie się mienią więc dlatego nazywają się tęczanki neonowe.

Zapisane

Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #50 : Lipiec 15, 2010, 21:19:50 »

A ja zapytam Cię o cenę baniaka OW.
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #51 : Lipiec 15, 2010, 22:09:27 »

rewelacyjnie. I ten korzeń jest świetny, aż szkoda że go zakrywa częściowo roślina.
Zdjęcia w ogóle robione bardzo fajnie, takie ostre i czyste. Piękne rybki. Jest czym oczy cieszyć.
Zapisane

shalashaska
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194



« Odpowiedz #52 : Lipiec 22, 2010, 18:41:29 »

Witam. Przepraszam że tak długo nie odpisywałem ale nie miałem aparatu. Ile kosztował mnie baniak? Samo gołe akwarium oraz termofiltr eheim 2128 dostałem za free od teścia.Natomiast cała reszta to spory wydatek, samo oświetlenie 2x54W kosztowało mnie około 350zł, do tego obudowa wromaka 180zł, korzeń chyba 80zł no i cała reszta której nie będę już wymieniał bo rozboli mnie głowa. Coś ostatnio kuleją mi roślinki, ale to jest chyba problem z nawożeniem którego próbuję się nauczyć. Poniżej zamieszczam aktualne zdjęcie, fotki sa ładne i ostre bo są robione lustrzanką, na pierwszej stronie pierwsze zdjęcia są robione cyfrowym kompaktem a poniżej już lustrem co można gołym okiem zauwarzyć Wink



Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #53 : Lipiec 22, 2010, 21:19:34 »

Witaj, obserwuje twój wątek od początku. Najbardziej podoba mi się ostatnia aranżacja na której są jeszcze limnophilie zamiast eregii.
Pozdrawiam i czekam na dalsze aktualizacje.

Rodia
Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #54 : Lipiec 22, 2010, 22:04:21 »

shalashaska zrób resize zdjęcia z podpisu bo za długo się ładuje a ma to być tylko podgląd.

A tak poza tym całkiem ładne akwarium ci wyszło.

Ps. Też chciałbym dostać 240l optiwhite od teścia  Good !
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2010, 22:07:27 wysłane przez szakallo » Zapisane

shalashaska
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194



« Odpowiedz #55 : Lipiec 24, 2010, 19:38:39 »

Witaj, obserwuje twój wątek od początku. Najbardziej podoba mi się ostatnia aranżacja na której są jeszcze limnophilie zamiast eregii.
Pozdrawiam i czekam na dalsze aktualizacje.

Rodia


Witaj. No owszem fajnie wygląda z limnophilią ale żonę denerwują i bardzo szybko się rozrasta ale nie zamierzam się ich pozbywać. A na obecną chwilę uczę się nawożenia i coś je ostro przyhamowało i obstawiam K2SO4 bo już nie po raz pierwszy przy dolaniu potasu wszystko hamowało a przy nadmiarze potasu mogą występować braki MG i wapnia a ten drugi to na pewno jest w kranovicie, więc dolałem dziś 2ppm Mg i poobserwuję, zresztą potas występuje też w KH2Po4 który przecież też leję. Teraz wracam z powrotem na kranovit i dodatkowo zaopatrzyłem się w test na FE i wyszło że mam jego braki więc też już go leję i po obserwacjach wyszło że w ciągu 48h rośliny pobierają Fe=0.25. Muszę w końcu z tym dojść bo roślinki mi dość ostro podupadały . Nawet utworzyłem nowy wątek ale do tej pory nikt się nie odezwał.









szakalo ale to jest skrypt do mojego wątku z tym akwarium papa
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #56 : Lipiec 25, 2010, 10:46:40 »

Z tym pobieraniem dobowym Fe to pamiętaj, że jeśli był niedobór do rośliny bardzo dużo pobiorą Fe w krótkim czasie. Natomiast jeśli nie ma niedoboru to zaobserwujesz mniejsze zużycie Fe niż w pierwszym przypadku.
Zapisane
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #57 : Marzec 04, 2011, 13:03:21 »

Śliczne akwarium. Tylko pogratulować! Smiley
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
 
Skocz do: