Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: podłoże  (Przeczytany 1311 razy)
dominik523
Nowy
*
Wiadomości: 28


« : Grudzień 04, 2009, 11:22:01 »

Witam chcial bym sie was doradzic jakie dac podłoże do 77l akwa.Myślałem nad zwirkiem kwarcowym i jesli ma ktos zdjecie akwaria to niech wystawi.A może jakis inny byscie mi polecili? z góry dzięki
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #1 : Grudzień 04, 2009, 17:17:38 »

Ziemia pod spód, a na wierzch żwirek. Najlepsze, bo najtańsze i najłatwiejsze w utrzymaniu podłoże.
Zapisane
dominik523
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #2 : Grudzień 04, 2009, 18:04:01 »

A ziemia to jaka?.I dokladnie jaki zwirek by pasował?mam taki wiekszy korzen na srodku.Pozdrawiam
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #3 : Grudzień 04, 2009, 20:24:42 »

Ziemia jakakolwiek, byle nie z mocznikiem, albo innym nawozem w środku, preferowana ziemia z kopca kreta, tam zazwyczaj są dżdżownice, jest sporo przetworzonych związków organicznych i bogate życie biologiczne  Wink
Na wierzch żwirek każdy jest dobry, byle to nie były wielkie kamienie i kilka cm grubości albo więcej.
Przeczytaj wątki wyszukując frazy "na ziemi ogrodowej".
Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #4 : Grudzień 04, 2009, 20:37:15 »

Ja niedługo bedę znowu stawiał baniak i podkład mam juz przygotowany z takich składników:

Ziemia z wykopu pod fundamenty - trzy garście
Dorodna gruda gliny taka aż czerwona taka większa pięść
Torf ogrodniczy sphagnowy 1litr
Trzy garście grubego piachu
Garść węgla drzewnego

To wszystko wymieszałem z odrobiną wody, wyprażyłem na działce w garnku ( nie robic tego w domu, bo robi dużo dymu!!!) i teraz leży szczelnie zawinięte w zamrażalniku. Powinien z tego wyjść zaczątek granulatu.
Część z tego zużyłem do donicy zasadzając kwiatek tak na próbę czy dzaiała za tydzień dwa powinny być efekty.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
dominik523
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #5 : Grudzień 05, 2009, 10:31:11 »

A co myślicie o tym:
żwir budowlany 1-2cm na to zwirek kwarcowy 4-5cm o drobnej granulacji Smiley
I ma ktos z was taki zwirek w akwarium??
http://www.allegro.pl/item831120785_zwirek_kwarcowy_do_akwarium_8_7_kg_filtus.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2009, 10:30:39 wysłane przez dominik523 » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: