Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Trudne początki  (Przeczytany 2438 razy)
lokash
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6



« : Listopad 29, 2009, 00:01:32 »

Witam.

Pozwólcie, że się przedstawię jestem Łukasz i od dawna zastanawiam się nad założeniem akwarium. Urządziliśmy się już z żoną i synkiem w nowym mieszkanku i teraz chcemy rozpocząć hodowlę rybek. I tu potrzebuję waszej pomocy, porad itp. Planuję akwarium o rozmiarach 60x30x35, co o tym sądzicie? Jaka powinna być grubość szkła dla takich rozmiarów? Doradźcie czy kupić gotowe czy może lepiej zamówić? Na początek planuję zakupić akwarium, wpuścić wodę włożyć jakiś filtr i zacząć hodowlę bakterii nitryfikacyjnych. W kwestii filtra też bym chciał żebyście mi coś doradzili... czekam na propozycje, porady?
Zapisane

_____________________________________________________
- - Jestem początkującym użytkownikiem proszę o wyrozumiałość - -
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #1 : Listopad 29, 2009, 00:26:17 »

Standardowo takie akwarium ma 5mm grubości. Najlepiej kupić w sklepie, ew. dać skleić jakiemuś zaufanemu szklarzowi.
Co do filtra to zależy od portfela, największą wadą filtrów wewnętrznych jest to, że zabierają miejsce, i mimo wszystko szpecą akwarium, najlepiej odrazu kupić jakiś kubełek, ostatnio na topie AquaEl Mini Kani 120.
Przy kupowaniu plastikowej pokrywy, trzeba liczyć się z tym że światła może być za mało do prawidłowego wzrostu roślin. Także albo dołożyć do takiej więcej świetlówek, albo zbudować pokrywę samemu.
Tło najładniej wygląda jak jest jednolite: czarne, białe, granatowe, tudzież brązowe.
Podłoże tak samo, ciemniejsze w sumie są lepsze, ale to różnie bywa.
Zapisane

lokash
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #2 : Listopad 29, 2009, 00:33:41 »

Hmm no ja bardziej jestem właśnie przekonany w stronę zakupu gotowego akwarium, a jeśli chodzi o ten filtr który mi poleca Ropek to jak wygląda sprawa jeśli chodzi o głośność jego pracy?? Jakoś tak nie mam zaufania do filtra zewnętrznego, boję się o zalanie w przypadku rozszczelnienia instalacji :/
Zapisane

_____________________________________________________
- - Jestem początkującym użytkownikiem proszę o wyrozumiałość - -
Sepp
Zainteresowany
**
Wiadomości: 96

Born to own


« Odpowiedz #3 : Listopad 29, 2009, 00:47:53 »

Spokojnie, z firmówkami nie powinno być problemów. Zobacz, czy ten będzie pasował: http://allegro.pl/item826021324_filtr_turbo_350_l_aquael_potrojna_filtracja.html
Zapisane

Scio me nihil scire.  <3
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #4 : Listopad 29, 2009, 19:49:11 »

Filtr zewnętrzny jeżeli jest sprawny,to działa ciszej niż wewnętrzny,uwierz mi,bo mam poruwnanie.Filtracja jest o wiele wydajniejsza,a wyciekami się nie martw,kubełek kupujesz nowy i rzadko się go otwiera,więc wycieków nie ma jak prawidłowo go złożysz.
Myślę że wystarczy ci mini kani 80
ale większy też może być,zresztą różnica w cenie nie jest duża.Akwarium kup gotowe.Pomyśl o podłożu.Może jakiś gotowy substrat(niestety tanie nie są),albo ziemia ogrodowa(polecam) i na to drobny żwirek Tu masz skład takiego podłoża http://www.akwarium.net.pl/forum/rosliny-akwarystyczne/akwaria-na-bazie-ziemi-ogrodwej-co-i-jak-krok-po-kroku/
Jak masz pytania to pisz śmiało  Smiley
Zapisane

gajo123
Gajowy
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 291



« Odpowiedz #5 : Listopad 29, 2009, 21:25:20 »

Przy kupowaniu plastikowej pokrywy, trzeba liczyć się z tym że światła może być za mało do prawidłowego wzrostu roślin. Także albo dołożyć do takiej więcej świetlówek, albo zbudować pokrywę samemu.
Zależy jakie rośliny, te mało wymagające jak rogatek, limnophila sessiflora (nie pamiętam polskiej nazwy),
sagitaria subulata - potrafią ładnie rosną już przy stadardowej pokrywie. Wystarczy jedynie
jedną ze świetlówek zamienić na Fluorę (lub inną dedykowaną do roślin).

Ale jak chcesz mieć "ambitne" rosliny to wtedy standardowej pokrywy nie kupuj.
Zapisane


Akwarium i hydroponika
lokash
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #6 : Grudzień 02, 2009, 23:39:35 »

Ale mi teraz namieszaliście w głowie Smiley Powiedzcie mi czy warto inwestować w akwarium ze szkła OPTIWHITE? http://www.allegro.pl/item839852504_akwarium_optiwhite_60x30x40_najtansze_skorpion.html Co sądzicie o akwarium z poniższego linku http://www.allegro.pl/item839842264_akwarium_60x30x30_najtansze_skorpion.html jest podejrzanie tanie czy mi się tylko wydaje?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2009, 00:38:02 wysłane przez lokash » Zapisane

_____________________________________________________
- - Jestem początkującym użytkownikiem proszę o wyrozumiałość - -
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #7 : Grudzień 03, 2009, 10:17:35 »

Jak dla mnie roznica w wygladzie pomiedzy opti white a float jest bardzo mała. Szkło float jest zielone, a opti white przezroczyste, co daje efekt jakby go nie było. Akwaria z tego szłka sa zwykle lepiej wykańczane na kantach. Czy warto to juz twoja decyzja.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #8 : Grudzień 03, 2009, 14:35:21 »

Nie mam opti,ale czytałem że przy tak cienkiej szybie-4mm wielkiej różnicy nie mai nie widać,prócz tej w portwelu Smiley
Zapisane

przemow
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 164



« Odpowiedz #9 : Grudzień 03, 2009, 16:05:41 »

Szkło opti napewno lepiej wygląda jeśli oświetlane jest belką albo HQI ale jeśli masz zamiar założyć pokrywe to szkoda tylko kasy lepiej wydać ją na lepszy filtr.
Zapisane

lokash
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #10 : Grudzień 03, 2009, 16:32:14 »

Oki po namysłach i przeszukaniu netu opti odpada, w przyszłym tygodniu planuje zakup zbiornika, pokrywy i kompletowania składników na podłoże ale tu jeszcze bije się z myślami jakie zastosować....
Zapisane

_____________________________________________________
- - Jestem początkującym użytkownikiem proszę o wyrozumiałość - -
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: