Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Prętniki  (Przeczytany 5910 razy)
Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« : Grudzień 28, 2003, 13:09:23 »

Chciałbym założyć akwa z prętnikami karłowatymi, razborami klinowymi oraz z głupikami bądź z neonkami. Czy te ryby nie będą się "kłócić" między sobą? Acha rybki te trzymał bym w 50 l akwa. Doradźcie mi, amoże powinienem dać inne rybki?
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #1 : Grudzień 28, 2003, 16:53:43 »

Acha jeszcze jedno czy mogę trzymać danio z prętnikami? Czy danio są trudne w chodowli?
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
jacek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 245



« Odpowiedz #2 : Grudzień 28, 2003, 18:39:13 »

wiesz możesz je trzymać razem nie powiny się pogryść tylko żeby nie było ich za dużo bo przecież każda ryba potrzebuje miejsca.jeżeli chodzi o danio to jest to prosta ryba do wychowania. o jej rozmnożaniu dowiesz się z  postu na wodnym chyba nazywa się tak jak rozmnożyć danio pręgowanego.
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich :-)
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Grudzień 28, 2003, 22:56:51 »

prętniki nie specjalnie lubią toważystwo ryb szybko pływających , lepsze będą spokojniejsze razbory klinowe. Jeśli decydujesz się już na prętniki i razbory to już raczej nie bież neonów. Wprawdzie wymagania mają podobne i nie powinny sobie w drogę wchodzić ale wogóle nie pasują do biotopu.
Zapisane

Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #4 : Grudzień 29, 2003, 10:35:00 »

właśnie a jaki biotyp jest najlepszy dla prętników?
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #5 : Grudzień 29, 2003, 16:17:08 »

Czy prętniki i danio mogę trzymać razem i czy mają podobne wymagania, biotypy
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #6 : Grudzień 30, 2003, 23:54:24 »

prętniki i danio należą do różnych biotopów. Wprawdzie oba gatunki pochodzą z Azji ale zamieszkują różne nisze ekologiczne i w natórze nigdy by się nie spotkały.
W 50l akwarium możesz trzymać: 3 prętniki (1samiec+2samice) , 6 razbor klinowych. Na powierzchnię migłabyś dać np. szczupieńczyki liniowane (parkę),a na dno może piskorki (2-3 sztuki) chociaż bez nich się obejdzie. Akwarium gesto zarośnięte roślinami. Dekorację powinny stanowić korzenie porośnięte mchem jawajskim. Z innych roślin pasują:zwartki,nurzańce,moczarka,hygrofilie (nazywa się je chyba nadwódkami) i wywłucznik. Z pływających roślin:różdżyce i (nieśmiertelna  Cheesy ) wgłębka.
Zapisane

Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #7 : Grudzień 31, 2003, 11:20:41 »

A może być taka roślina podobna do trawy rośnie do góry w takich kępkach liscię niby wyrastają z podłoża pojedyńczo? Gdzie można kupić kożeń? Czy możecie mi polecić jakiś cichy i niedrogi filtr do akwa 50?
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #8 : Styczeń 02, 2004, 00:09:00 »

Cytat: Pencala
A może być taka roślina podobna do trawy rośnie do góry w takich kępkach liscię niby wyrastają z podłoża pojedyńczo?

 To właśnie nurzaniec i nadaje się znakomicie. Na 90% chodowanym przez ciebie gatunkiem jest Valissneria spiralis czyli nurzaniec śrubowy (czasem nazywany spiralnym).
                 Korzenie możesz kupić w sklepie akwarystycznym.
Zapisane

Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #9 : Styczeń 02, 2004, 11:25:42 »

Wiesz ja znalazłem w książce jej zdięcie z nazwą i oni ją nazywają Acorus variegata a drugi rodzaj moich roślinek to chyba Mikrozorium uskrzydlone (Microsorium pteroptus) mam jeszcze zdięcie tego nużańca i to raczej nie jest to ponieważ moja ma długie i proste liście
PS. Jak będą złe to oddam je tobie :twisted:  :twisted:
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: