Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jedzenie, które nie tonie.  (Przeczytany 1539 razy)
Przemo(c)
Nowy
*
Wiadomości: 20


« : Grudzień 02, 2009, 00:12:44 »

Witam, poszukuje czegoś takiego, jak w temacie. Nie wiem... Może głupi pomysł, może czegoś takiego nie ma. Pomysł wziął się stąd, że zalecane jest, aby usuwać resztki jedzenia nie zjedzone przez rybki w ciągu 5 minut (ciekawe jak? To jest jakaś abstrakcja). Poza tym te niedojedzone resztki robią mi na dnie szlam i są doskonałą karmą dla ślimaków z którymi ciągle walczę. Z góry dzięki za sugestie, pzdr.
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #1 : Grudzień 02, 2009, 00:36:36 »

Napisz jakie masz rybki, to łatwiej będzie dobrać nie tonące jedzenie.
Ja np. znam nie tonące pałeczki dla dużych pielęgnic. Niektóre pokarmy samemu przyrządzane również nie toną zbyt łatwo.

No i po Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że zdecydowanie przekarmiasz rybki ,a to jest nie tylko dobre, ale wręcz niebezpieczne. Podam może drastyczny przykład jednego z użytkowników forum. Jego córeczka wsypała do akwarium duuuuuuużo za dużo jedzenia na raz i część obsady od tego padła. Nie pamiętam niestety nicku, ale sytuację tak.
Musisz sypać tylko tyle jedzenia ile zniknie w paszczach rybek w ciągu kilku minut. NIE WIĘCEJ

Ps. Kiedy natomiast jesteś w sytuacji, że sypnąłeś jedzenia za dużo i musisz je usuąć, to używa się do tego odmulacza/wężyka do odlewania wody...i nim robi się to bez problemu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2009, 00:39:08 wysłane przez lwica79 » Zapisane

Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #2 : Grudzień 02, 2009, 10:15:52 »

Kazde jedzenie w koncu nasiaknie woda i zatonie, ale sa takie które tona szybciej lub wolniej. Podana sytuacja pokazuje, ze slimaki jednak sie czasami przydaja.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
zibi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 563


kocham to ;]


« Odpowiedz #3 : Grudzień 02, 2009, 11:06:52 »

kup sobie lepiej odmulacz i po sprawie  Roll Eyes
Zapisane

o sobie: cieszę się, że mam 20 lat;

aktualne zajęcie: w piłkę gram;



http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=25776.msg238930;topicseen#msg238930
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #4 : Grudzień 02, 2009, 12:40:19 »

Jeśli pokarm nie tonie, to jest z powietrzem. Nie warto karmić takim pokarmem, bo ryby nałykają się powietrza.
Zapisane
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #5 : Grudzień 02, 2009, 15:10:15 »

Możesz używać suszonego pokarmu w stylu dafnia. Z tym powietrzem to bym się Muchomorek nie rozpędzał;) dużo substancji pokarmowych jest lżejszych od wody a to wcale nie oznacza, że mają w sobie powietrze. Wystarczy trochę lipidów i już pokarm tak szybko nie zatonie;)
Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #6 : Grudzień 02, 2009, 15:13:55 »

Powiedz co w naturze pływa? Owoce, owady? - zgoda, ale co jeszcze? Czasami nasiona.
Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #7 : Grudzień 02, 2009, 16:54:22 »

Swoją drogą to łykają powietrze podczas pobierania pokarmu z powierzchni...
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #8 : Grudzień 02, 2009, 17:51:02 »

I ciekawe, jak sobie z tym radzą?
Podczas pobierania z powierzchni ryby wypuszczają je przez skrzela. A jeśli jest w środku pokarmu, to być może mają wzdęcia.
Chyba zapytam Profesora, bo temat ciekawy, a materiałów brak. Trzeba zapytać wyrocznię  Grin
Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #9 : Grudzień 02, 2009, 17:59:49 »

No tak, ale np welony których bezwzględnie niepowinno się karmić z powierzchni... one już sobie tak z tym powietrzem dobrze nie radzą...
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: