Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Jak rozpoznac płeć u bocji wspaniałej
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak rozpoznac płeć u bocji wspaniałej  (Przeczytany 24794 razy)
kto5
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 63

240l ogólne


« Odpowiedz #15 : Grudzień 31, 2009, 10:15:37 »

wujka szukają do tej pory. Są takie programy co pomagają znaleść zaginionych:P Wink
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #16 : Styczeń 01, 2010, 12:47:53 »

Bueheueehe
No ciekawe, ciekawe. Tak swoją drogą chciałbym żeby to był fakt.
Ale coś mi sie wydaje że skoro artykuł był w jakiejś gazecie i to całkiem niedawo 3 lata temu, to napewno ktoś z nas prędzej czy później znalazł by to i pokazał tu na forum.
Niestety mam dziwne przeczucia że to bajka, choc bardzo bym chcial zeby tak nie było  Wink
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Wilku
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 113



WWW
« Odpowiedz #17 : Styczeń 01, 2010, 22:40:52 »

Bo to nie był wujek tylko szwagier i nie jego a sąsiada, to nie były bocje tylko pomidory, nie rozmnażał a podlewał, ale poza tym to zgadza się że w szklarni Smiley
Zapisane

Oddam nadwyżki, przyjmę coś w zamian:
1. Cryptocoryne aponogetifolia
2. Hygrophila polysperma
3. Hygrophila Corymbosa
4. Microsorium pteropus
5. Ludwigia repens
wojtek3994
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #18 : Styczeń 22, 2010, 15:06:25 »

Samce Bocji Wspaniałej mają bardzo ciemne te "pręgi" a samice jaśniejsze.
Zapisane
kropeczka210
Nowy
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #19 : Luty 07, 2010, 12:02:53 »

ja przeczytalam ze samiec ma wieksza pletwe gzbietowa, tylko ze to jest bardzo dziwne bo wmoim stadku gdzie znajdowaly sie cztery bocje jedna z nich byla wieksz od pozostalych i to ciezko rozpoznac
Zapisane
AdamK
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #20 : Luty 10, 2010, 20:40:14 »

Zarejestrowałem się tylko po to, by napisać o tym wątku. Faktycznie do rozmnożenia niehormonalnie bocji potrzebny jest ciąg wodny zamknięty który odzwierciedla warunki naturalne, wodę również trzeba tak scharakteryzować. Co do wody (gdyby ktoś chciał się namęczyć) - podstawą jest woda jak najbardziej ustrukturyzowana taka jak na przykład woda wybijająca z źródeł - by wiedzieć więcej i dodatkowo uszlachetnić swoją hodowlę polecam polecać o wodzie i jej strukturze. Mam nadzieję, że pomogłem i skierowałem na dobry tor  Wink
Zapisane
Marek868
Zainteresowany
**
Wiadomości: 169


« Odpowiedz #21 : Luty 11, 2010, 16:56:26 »

Jako tako raz wyczytalem ze bocje rozpoznaje sie po ogonie samica ma duzy szeroki a samiec ma nie co oddalony od ciala i mniejszy od samicy. Jedna niestety te ryby nie rozmnazaja sie w akwa
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #22 : Luty 11, 2010, 17:00:12 »

a samiec ma nie co oddalony od ciala
Co to znaczy oddalony od ciała??? Ma ogon osobno, bo tak to brzmi Tongue.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2010, 20:44:12 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #23 : Luty 12, 2010, 23:34:44 »

tak naprawdę to jedna pręga jest niewidoczna i dlatego ogon robi wrażenie oddalonego od ciała Grin
Zapisane

Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #24 : Luty 13, 2010, 08:29:45 »

tak naprawdę to jedna pręga jest niewidoczna i dlatego ogon robi wrażenie oddalonego od ciała Grin

Aha no to dowiedziałem się czegoś nowego Cheesy
Zapisane
Artur1988
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #25 : Luty 20, 2010, 11:55:08 »

Też mi się nie chce wierzyć w te bajki o rozmnażaniu bocji budując im rzekę 50m zresztą wydatek 2 tysięcy złotych żeby rozmnożyć kilka rybek mówi sama za siebie. Za 2 tysiące można nakupić mase rybek akwariowych a bocji po 13 zł by miał 153 także ta ściema nie była zbyt przemyślana. Bajać to my ale nie nas
Zapisane
wedkarzz
Zainteresowany
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #26 : Kwiecień 13, 2010, 20:03:59 »

jak wszyscy tez niewierze w ta bujde . proste wytlumaczenie , na naszym forum jest bardzo duzo pasjonatow i napewno jakis by trafil na slad w gazecie. wiec nic z tego
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #27 : Kwiecień 13, 2010, 20:45:46 »

Myślę, że 2 tys. by nie starczyło na budowę 50m rzeki Cheesy.
Zapisane
ArturKo
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #28 : Kwiecień 25, 2010, 13:36:03 »

Problemem głównym w rozmnażaniu tych ryb jest pozyskanie naprawdę dużych, dobrych egzemplarzy na stado wyjściowe. Teoretycznie potrzebujemy 6-8 sztuk, praktycznie około 20 w rozmiarze powyżej 14 cm - im większe tym lepiej.
Znam akwarystę który uzyskał narybek bocji. Łatwo nie było. Koszt ciężki jest do oszacowania, gdyż cały "eksperyment" trwał prawie 2 lata.

Nie mam zdjęć, ale za 2-3 miesiące będę u niego to postaram się uzyskać zgodę na ich zrobienie i prezentacje na forum.

Podstawą hodowli jest 6 zbiorników o długości około 3 metrów każdy, w których ryby znajdują się na co dzień. I specjalnego basenu w kształcie labiryntu, wężownicy, o łącznej długości "koryta" takiej sztucznej rzeki na poziomie 40 metrów. Głównym akcentem w tym basenie jest bardzo silny , regulowany strumień wody o jednokierunkowym przepływie, jak w naturalnej rzece, z dużymi filtrami zewnętrznymi, aby woda była w czysta. Dno w takiej rzecze jest piaskowe, miękkie, aby ryby nie obijały się przy silnym prądzie o kamienie itp. Jak znajdę czas to poszukam rysunków technicznych tego zbiornika. Powinienem mieć dokumentację tej "aparatury" gdyż sporą część wykonywałem dla inwestora w Polsce, a dopiero potem w częściach była ona transportowana do Chorwacji i tam montowana.
Docelowo znajduje się ona w sporej hali hodowlanej z szklanym dachem. Osoba która zamówiła takie ustrojstwo zajmuje się zawodowo hodowlą ryb akwariowych, a specjalizuje się w sumowcach, zbrojnikach i kilku gatunkach pielęgnic, w tym między innymi żółtaczka indyjskiego. Z tego co się orientuje to po bocje do hodowli latał osobiście na Borneo, do jakieś hodowli.  Basen był szykowany i jest wykorzystywany do rozrodu kilku gatunków sumów i zbrojników, ale były prowadzone na nim próby hodowli bocji. Z tego co wiem, to się udały, ale łatwo i tanio nie było, dlatego też na pewno na dzień dzisiejszy nie jest planowana hodowla w warunkach europejskich - nie kalkuluje się w porównaniu z cenami ryb importowanych.

W warunkach akwariowych spotkałem się z pojedynczymi przypadkami rozmnożenia bocji: jedną wykładnią była spora długość akwarium - zawsze powyżej 2,5 metra i silny prąd krystalicznie czystej wody.
Zapisane
kto5
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 63

240l ogólne


« Odpowiedz #29 : Luty 05, 2011, 20:09:15 »

Panie ArturKo minął prawie rok i nadal czekamy na jakieś foto relacje z rozmnażania bocji
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: