Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Molinezja pływa ogonkiem w dół
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Molinezja pływa ogonkiem w dół  (Przeczytany 3645 razy)
*Justyna*
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 24


« : Listopad 15, 2009, 19:46:27 »

Witam,

mam problem z moją świeżo zakupioną molinezją Black Molly. pływa tak jakby nie miała siły. ogonek, którym rusza bardzo intensywnie podczas pływania opada w dół. co jakiś czas kładzie się na dnie i leży nadal machając ogonkiem po czym podrywa się i pływa dalej z wyraźnym wysiłkiem. pływa generalnie w dolnej partii zbiornika. ożywia się na widok samczyka ze swojego gatunku. je normalnie, ma apetyt. na ciele nie widać żadnych oznak choroby. dodam, że już w woreczku, w  którym transportowałam ją do domu ze sklepu wyglądała podobnie- leżała na dnie- zauważyłam to dopiero w domu.  pozostałe rybki w akwarium nie mają tego typu problemów. takie objawy mają miejsce od paru dni- nie ma ani pogorszenia ani poprawy. jak mogę pomóc mojej rybce, co to może być? proszę o pomoc
Zapisane
bartekw
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #1 : Listopad 15, 2009, 20:10:48 »

jak wyglada linia grzbietowa ryby czy jest prosta czy tez skrzywiona ? jesli jest prosta to moze oznaczac tylko jedno sprzedawca podczas odlawiania jej uszkodzil ja mechanicznie siatka do odlowu , jesli linia  jest krzywa to moze to byc czesciowy/punktowy paraliz termiczny wywolany nagla zmiana temp wody , taka moja teoria papa
Zapisane

*Justyna*
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #2 : Listopad 15, 2009, 20:32:21 »

wydaje mi się że żadnego skrzywienia rybka nie ma.
jeśli jest to uszkodzenie mechaniczne to nie da się nic dla tej rybki zrobić? żal patrzeć na tego małego nieszczęśnika...  Sad
Zapisane
bartekw
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #3 : Listopad 15, 2009, 20:42:37 »

ciezko stwierdzic czy da sie cos zrobic chyba tylko czekac az ustapi  Cheesy  lub nie Sad , jesli po tygodniu lub dwoch niebedzie poprawy to raczej kariery niezrobi , powodzenia papa
Zapisane

*Justyna*
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #4 : Listopad 15, 2009, 21:41:12 »

Będziemy czekać zatem. dzięki za pomoc Smiley
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: