Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Rodia [300l] - Takie tam ... (Aktualizacja 2012.02.07)
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 27
  Drukuj  
Autor Wątek: Rodia [300l] - Takie tam ... (Aktualizacja 2012.02.07)  (Przeczytany 68417 razy)
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #255 : Sierpień 19, 2011, 22:15:23 »

Shit, ale ciała dałem. Wymieniałem instalacje wodną w domu i zapomniałem podłączyć RO. Przez 3 tygodnie nieużywany wysechł. Nie dość tego jak już go podłączyłem to jakoś mi się wężyki pomyliły i dopływ podłączyłem bezpośrednio na wypływ z membrany. O podłączeniu dowiedziałem się dopiero jak chciałem go zdemontować skoro prawie nie działał, prawie zerowy przepływ. Podłączyłęm poprawnie i śmiga po staremu, fuksnęło mi się. A już prawie wyklikałem ro4 na allegro.

Za tydzień aktualka po restarcie.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #256 : Sierpień 19, 2011, 23:12:44 »

Shit, ale ciała dałem.
NIe pij tyle Rodia
Za tydzień aktualka po restarcie.
Ciekawe jak będzie wyglądał baniaczek- zobaczymy.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #257 : Sierpień 25, 2011, 14:00:23 »

Niespodzianka 2 dni temu:



Tarło się jeszcze nie skończyło a neony czerwone już wydziobywały ikrę. Rodzice nie mogli się opędzić. Te neony to cholerne diabelstwo, napasłem je od razy miksem wszystkiego co miałem z mrożonek, a one po kilku minutach i tak atakowały dalej.
Pod wieczór po tarle rodzice olali swoje obowiązki i pilnowali od niechcenia, tak, że zbrojniki niebieskie wpadły na kolację. Z powodu gasnącego zainteresowania skalarów złożoną ikrą po zgaszeniu światła wyciągnąłem skimmer (bo na nim ikre złożyły) i umieściłem w tymczasowym plastikowym 10l zbiorniku.



Dzisiaj widzę już pierwsze ruszające się ogonki. Jakość fotki niestety fatalna:




Pozdrawiam, R.
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #258 : Sierpień 25, 2011, 14:20:18 »

No to teraz mają nowego opiekuna Wink

Rodia opiekuj się i wklejaj jak najwięcej fotek Cheesy
Zrób z tego fajną fotorelację jeśli Ci czas pozwoli Cheesy.
Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #259 : Sierpień 25, 2011, 15:05:29 »

rodia: gratulacje, neon to neon gupiki endlera też potrafią wydziobać ikrę palet

skalara prędzej wychowasz niż ja palety

pozdrawiam
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #260 : Sierpień 25, 2011, 16:53:20 »

Przy neonach niestety młodych nie odchowasz.
Te ryby są zbyt małe i zbyt szybkie by żagle mogły upilnować narybek.
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #261 : Sierpień 25, 2011, 20:15:37 »

Wiem właśnie, przy każdym tarle one najbardziej rozpraszały rodziców: grupowy zmasowany atak. Momentami miałem wrażenie, że to praca zespołowa: jedne odciągają rodziców, a drugie atakują ikrę.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #262 : Sierpień 25, 2011, 22:57:32 »

Po kilku godzinach ruchliwość ogonków wzrosła.
Dwie nowe fotki.





Jak klikniecie w to drugie zdjęcie to powinno pokazać się w większym rozmiarze.

Kreski które widać na drugim zdjęciu to fragment linijki. odległość między dwoma kreskami to 1mm.


Pozdrawiam, R.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #263 : Sierpień 26, 2011, 05:49:15 »

Wiem właśnie, przy każdym tarle one najbardziej rozpraszały rodziców: grupowy zmasowany atak. Momentami miałem wrażenie, że to praca zespołowa: jedne odciągają rodziców, a drugie atakują ikrę.
Pozbądź się neonów, a w ich miejsce pomyśl nad spokojniejszymi rybami, choćby pstrążenice.
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #264 : Sierpień 26, 2011, 09:19:20 »

Wiem właśnie, przy każdym tarle one najbardziej rozpraszały rodziców: grupowy zmasowany atak. Momentami miałem wrażenie, że to praca zespołowa: jedne odciągają rodziców, a drugie atakują ikrę.
Pozbądź się neonów, a w ich miejsce pomyśl nad spokojniejszymi rybami, choćby pstrążenice.

Musiałbym zamknąć akwarium od góry? Zobaczę, pomyślę.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #265 : Sierpień 26, 2011, 09:33:01 »

Musiałbym zamknąć akwarium od góry? Zobaczę, pomyślę.
Niekoniecznie.
Wszyscy dookoła mówią, że te ryby skaczą, ale nie usłyszałem tego od akwarystów u których pstrążenice pływały.
To trochę tak jak z płaskobokami i ich rzekomym ogromnym apetycie na zielsko. Ludzie u których widziałem te ryby mieli odmienne zdanie Smiley
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #266 : Sierpień 26, 2011, 12:17:04 »

Sam nie wiem, myślałem kiedyś o tych rybach i zrezygnowałem właśnie z powodu tego, że wszędzie piszą i wszyscy mówią, że przykryć trzeba akwarium.

Druga sprawa, że jeśli postanowię pogonić neony to wcale nie muszę ich niczym zastępować.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #267 : Sierpień 26, 2011, 12:48:25 »

Rodia: kolejną sprawą jest fakt czy w ogóle chcesz chować narybek? Smiley, kosztem braku neonów w akwa, bo przy odpowiednim oświetleniu IMHO: nie ma ładniejszej ryby

pozdrawiam
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #268 : Sierpień 26, 2011, 13:59:42 »

Rodia: kolejną sprawą jest fakt czy w ogóle chcesz chować narybek? Smiley, kosztem braku neonów w akwa, bo przy odpowiednim oświetleniu IMHO: nie ma ładniejszej ryby

pozdrawiam

No właśnie nie skłaniam się ku zmianom w tym celu, a to dlatego, że moje akwarium stanowi zupełną odmienność typowego biotopu skalarów więc i tak nie będzie full biotopowych obserwacji.

Jakie światło uważasz za najlepsze do neonów czerwonych ?

Pozdrawiam, R.
Zapisane
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #269 : Sierpień 26, 2011, 14:52:41 »

białe "zimne" - neony odbijają światło dając efekt świecenia nawet w zaroślach
czyli coś takiego

4000-5000 K – barwa lekko-chłodnobiała
5000-5500 K – światło typowo dzienne

inną sprawą jest że jeśli dasz "zimne" diody i pomieszasz z diodami RGB to neony świecą pełną barwą!!!

to znaczy jeśli światło nie jest zbyt mocne i przy pełnym rozjaśnieniu w akwarium jest lekki półmrok np oświetlenie wieczorowe to neony chowające się w zielonym zielsku normalnie odbijają promienie tak że efekt jest oszałamiający mogę zrobić parę fotek lub film

Zapisane

Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 27
  Drukuj  
 
Skocz do: