Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Yanooo 126l MALAWI ostatni update: 4.06.2014
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Yanooo 126l MALAWI ostatni update: 4.06.2014  (Przeczytany 26296 razy)
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #15 : Grudzień 27, 2009, 00:29:57 »

te zielone kulki na dnie to co to za roślinka?
to jest
Gałęzatka
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Kostuba
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 166


« Odpowiedz #16 : Grudzień 27, 2009, 00:38:47 »

nie skojarzyłem, dzięki Smiley
Zapisane

20l - rozmnażalnik
112l - ogólne
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #17 : Grudzień 27, 2009, 07:49:41 »

Akwarium naprawde ładne

nie to żebym się czepiał;)
Ale piszesz że nie chcesz tłoku a kupujesz kosiarki które do najdrobniejszych nie nalezą...
Moim zdaniem giętkozęby to troche prorniony pomysł... podrosną, często są agresywne, zjedzą wszystko co im w pysk wejdzie i litraż który posiadasz jest zdecydowanie za mały na te ryby...
Zapisane

Yanooo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #18 : Grudzień 29, 2009, 22:33:42 »

"nie to żebym się czepiał;)" - wręcz przeciwnie, Twoja krytyka jest konstruktywna Smiley

Już wyjaśniam co z tymi kosiarkami. Pojawiły się u mnie krasnorosty, długie, czarne i paskudne. Czytałem wiele poradników, całych wielostronicowych epopei opisujących walkę z tym paskudnym glonem, z których wynika jeden morał: co byś nie robił, jeżeli masz krasnorosty, to będziesz je miał nadal Smiley

Dość skuteczną metodą na krasnorosty są kosiarki, które świetnie je eliminują.

Co do giętkozębów, to faktycznie poroniony pomysł był. Nie wiem co z nimi zrobić, rosną pięknie i widać, że dobrze się mają, żal oddać.


Super się prezentuje Twoje akwarium. Ja dodałbym jeszcze pistię na taflę.

Też bym chciał pistię, ale nurzaniec zajmuje 90% powierzchni tafli wody. Boję się o mało efektywną wymianę gazową a zielsko rośnie tak szybko, że co miesiąc wywalam pół miski roślin z przycinki.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 22:39:53 wysłane przez Yanooo » Zapisane

Moje 126l:
Yanooo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #19 : Styczeń 03, 2010, 22:41:48 »

Przy okazji podmianki wody, małe zmiany:



Szukam jeszcze małych roślinek na prawą stronę, bo trochę tam pusto, może mech jakiś lub trawniczek.
Zapisane

Moje 126l:
Brutus
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #20 : Styczeń 03, 2010, 23:56:13 »

Witam, akwarium naprawdę efektowne! mam pytanie: czy nadal PO4 masz na poziomie 0 mg/l a NO3 20mg/l ? u mnie brak fosforanów skutkuje wysypem zielonych glonów na roślinach i na szybach- patrząc na Twoje akwarium zastanawiam się czy to zmiana świetlówki bardziej tych glonów nie zaprosiła niż brak tychże fosforanów  Huh
Zapisane
Yanooo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #21 : Styczeń 04, 2010, 07:57:44 »

Wczoraj sprawdzałem parametry i PO4 nadal 0, natomiast NO3 wzrosło do 30, ponieważ zaniedbałem podmiankę i od podmiany do podmiany minęło ponad 2 tygodnie. Podmieniłem wczoraj 40l wody więc NO3 jest już za pewne mniej.

Twoje glony to nitki czy zwykłe glony? Jeżeli nitki, czyli krasnorosty, to ja je dalej mam, ale nie mogą urosnąć, bo są cały czas zjadane przez kosiarki.

Zapisane

Moje 126l:
Brutus
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #22 : Styczeń 04, 2010, 21:40:08 »

Jeszcze ich nie rozpoznałem- mają postać krótkiego zielonego meszku porastającego szyby i rośliny- jest ich mniej gdy zacząłem właśnie dodawać fosforanów natomiast pojawiły się wraz ze zmianą oświetlenia na o ironio...akwarystyczne  Grin
Zapisane
Yanooo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #23 : Styczeń 04, 2010, 23:18:31 »

Meszek to krasnorosty. Też miałem pełno tych nitek i czyściłem przednią szybę co 5-7 dni. Teraz mam kosiarki i sam już nie wiem czy to ich sprawa, czy po prostu krasnorosty nie mają już takich warunków, ale przednia szyba jest czysta.

Przy okazji pisania postu wrzucam filmik z dzisiejszego karmienia:

Zapisane

Moje 126l:
My Sensi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 471


Jah Rastafari Haile Selassie


« Odpowiedz #24 : Styczeń 05, 2010, 08:21:32 »

wiesz że masz za małe akwarium na te ryby?
Zapisane


Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #25 : Styczeń 05, 2010, 17:16:03 »

wiesz że masz za małe akwarium na te ryby?
E tam, na te skalary styknie te akwarium, a i tak jest piekne papa Pozdro.
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #26 : Styczeń 05, 2010, 21:52:39 »

Fajne! Ma swój klimacik. Ale ten anubias wygląda mi raczej na żabienicę niż anubiasa Smiley
Cytuj
Twoje glony to nitki czy zwykłe glony? Jeżeli nitki, czyli krasnorosty, to ja je dalej mam, ale nie mogą urosnąć, bo są cały czas zjadane przez kosiarki.
Krasnorosty i nitki to dwa rózne glony. Krasnorosty mają postać brunatnych pędzelków takich jak u ciebie, a nitki (nie pamiętam fachowej nazwy) to długie, zielone, paskudne nitki. W ramach lekcji poglądowej mogę ci ich trochę przysłać, żebyś wiedział ja wyglądają Cheesy 
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
Yanooo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #27 : Styczeń 06, 2010, 16:29:50 »

wiesz że masz za małe akwarium na te ryby?

A ja uważam, że para skalarów w 126l. zbiorniku o wys. 45cm to nie zbrodnia.
Zapisane

Moje 126l:
My Sensi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 471


Jah Rastafari Haile Selassie


« Odpowiedz #28 : Styczeń 06, 2010, 16:59:06 »

dla skalarów za mało moim zdaniem
ale jeszcze jest plecostomus i kosiarki dla nich bardzo mało miejsca
Zapisane


Yanooo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #29 : Styczeń 14, 2010, 21:52:31 »

Mały update. Założyłem zestaw oświetleniowy ATTI ze świetlówkamii AQUASTAR i GROLUX T5 obie po 28W.

Efekt widoczny na zdjęciu:



Tydzień temu doszedł też kolejny korzeń, 5X Bacopa i mech jawajski.
Zapisane

Moje 126l:
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: