Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Thedevil KOSTKA IWAGUMI (31l) na ziemi ogrodowej
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Thedevil KOSTKA IWAGUMI (31l) na ziemi ogrodowej  (Przeczytany 17152 razy)
artur1995
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 220



« Odpowiedz #15 : Kwiecień 01, 2010, 15:37:36 »

Oświeci mnie ktoś? Gdzie są te zdjęcia!!!!!!?Huh??
Zapisane
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #16 : Kwiecień 01, 2010, 16:51:10 »

Szykuje porządny update, ale cholera (bo zaraz mnie trafi) nie wiem jak dodawać miniaturki zdjęć bo nie chce dodawać linków... Szukałem i nie znalazłem, a szukałem uczciwie Wink

Oświeci mnie ktoś? Gdzie są te zdjęcia!!!!!!?Huh??
Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
artur1995
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 220



« Odpowiedz #17 : Kwiecień 01, 2010, 18:20:11 »

No tak toi łaskawie powiedz mi jak moga komentować akwarium że ładne itd jak nie ma zdjęc


W REGULAMINIE JEST NAPISANE ŻE MUSZĄ BYĆ ZDJĘCIA (JEST TU JAKIŚ MOD??)
Zapisane
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #18 : Kwiecień 01, 2010, 18:51:11 »

No tak toi łaskawie powiedz mi jak moga komentować akwarium że ładne itd jak nie ma zdjęc


W REGULAMINIE JEST NAPISANE ŻE MUSZĄ BYĆ ZDJĘCIA (JEST TU JAKIŚ MOD??)

Już wszystko jest.. dziwię się czyżbyśmy mieli problem z rozumieniem po polsku?  Tongue bo po angielsku to jeszcze jako tako mogę zrozumieć Grin Grin Grin
Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #19 : Kwiecień 02, 2010, 09:58:23 »

Witam wszystkich po mojej dłuższej nieobecności:D

Niestety z powodów życiowych musiałem zaniechać, tak atrakcyjnego postępku, jakim jest akwarystyka;) Pokrótce musiałem się przeprowadzić. Niestety dalej nie na swoje więc nie mogę szaleć z wymiarami akwarium Wink

Następuje totalna zmiana, którą będziecie mieli okazję śledzić w pierwszym moim poście. Postarałem się zrobić pełną dokumentację zdjęciową od golusieńkiej szyby po całkowity start kostki, którą umieszczę w kolejnych postach więc od razu przepraszam za podwójny post:)
Ty razem mam zamiar przyłożyć się do tego jeszcze porządniej i celować w jeden z najpiękniejszych zbiorników w mojej historii Wink
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2011, 16:41:25 wysłane przez Thedevil » Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #20 : Październik 29, 2011, 19:18:38 »

Zamieszczam zdjęcie aby uaktualnić i odświeżyć temat:) z racji tego, że znowu wracam do gry Wink Przepraszam za double posta, ale nie miałem pomysłu jak przywrócić temat do życia Wink

Aktualny stan akwarium prezentuje na pierwszym oraz tym poscie Cheesy


Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #21 : Styczeń 08, 2012, 17:12:32 »

Fajnie się zapowiada, ale zasadnicze pytanie: planujesz tam wodę ?
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #22 : Styczeń 08, 2012, 17:18:20 »

Fajnie się zapowiada, ale zasadnicze pytanie: planujesz tam wodę ?

Rodia, on czeka aż baniak dojrzeje Cheesy dopiero potem woda krewecie rybki Cheesy

(a tak serio to kiedy zalewasz kostkę i co sadzisz ? ?)
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #23 : Styczeń 08, 2012, 18:53:17 »

Pomijając kwestie wody to mam jeszcze pytania:

1. Skąd masz przepis na podłoże? Stawiałeś już coś wg takiego przepisu? jeśli tak to z jakim skutkiem?
2. Jakie funkcje ma pełnić węgiel?
3. Jakie funkcje ma pełnić pokruszona ceramika?
4. Jaką ziemię zastosowałeś?
5. Glina "wzbogadzona o żelazo", taką kupiłeś, wydobyłeś czy sam jakoś wzbogacałeś?

Pozdrawiam, R.
Zapisane
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #24 : Styczeń 08, 2012, 22:04:41 »

1. Przepis mam z wielu forów anglojęzycznych. Szukałem czegoś pomiędzy ziemią, a kocim żwirkiem Smiley Jest to moje pierwsze akwarium na tego typu podłożu.
2. Węgiel w podłożu stanowi znaczna powierzchnie rozwoju dla bakterii regulując strefy tlenowe/beztlenowe
3. Pokruszona ceramika o bardzo wysokiej porowatości ma za zadanie przyjmować/oddawać substancje odżywcze oraz być źródłem bakterii beztlenowych (pory)
4. Ziemia zwykła z torfem bez dodatków taka najtańsza 3l za 3zł
5. Glina została przeze mnie zakupiona jako teoretycznie już wzbogacona.

Akwarium jak co poniektórzy wiecie jest już zalane, ale nie może wystartować i nie ma się czym chwalić Wink
Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #25 : Styczeń 08, 2012, 22:22:02 »

Jakie nawożenie jest przewidziane do zbiorników z takim podłożem ?
Zapisane
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #26 : Styczeń 09, 2012, 16:33:48 »

Spokojnie baniak jest już zalany Wink

Tylko muszę go wyprostować... Na samym początku bardzo ładnie rosło ... żarło żarło i zdechło Tongue

Nawożenie przewidziane w myśl obserwacji i braków do słupa wody... póki co K i Mikro reszta pewnie dojdzie z czasem bo obsada zapewne będzie skromna czyli dojdzie nawożenie makro.
Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #27 : Styczeń 14, 2012, 12:50:02 »

Pokaż fotkę co tam masz w tej kostce.
Ostatniej nocy zrobiłem takie podłoże do 25l. Zobaczymy co z tego będzie.
Możesz podlinkować te zagraniczne forum z którego masz przepis?
Zapisane
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #28 : Styczeń 14, 2012, 21:35:01 »

Niestety rodia to było ze 2 lata temu... i na prawdę nie pamiętam... jak Ci bardzo zależy to będę musiał poszukać Tongue Zamieszczam zdjęcia po 2 dniach od zalania. Jutro zrobię stan obecny czyli w trakcie walki z glonami i stagnacją roślin Smiley


Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #29 : Styczeń 14, 2012, 23:01:56 »

Moje zamiłowanie do czytania obcojęzycznych tekstów nie jest jednak aż tak wielkie aby Cię fatygować do głębszych poszukiwań. Jak nie masz linka gdzieś "na wierzchu" to nie zawracaj sobie tym głowy.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: