Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « neonek inessa,a niska temperatura
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: neonek inessa,a niska temperatura  (Przeczytany 2722 razy)
karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« : Grudzień 30, 2004, 20:40:23 »

Gdzieś słyszałam, ze gdy temperatura akwarium, w ktorym są neonki jest wysoka, dlugosc zycia tych rybek sie skraca, zczy to prawda?? u mnie jest wyyysoka temperatura, choć grzałki nie urzywam ( temp. 27C bez grzałki, a z grzałką z 35 stopni, ryby sie gotują:(   )
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #1 : Grudzień 30, 2004, 20:47:18 »

Według wszelkich źródeł dobra temperatura dla neonków to 20-26 st. Jakoś nie wierzę, że masz 27 st. bez grzałki, bo tyle możesz mieć latem, chyba, że masz akwa obok kaloryfera, kominka itd. Kup sobie porządną grzałkę z termostatem i dobry termometr.
W temperaturze 35 st. zaś, raczej mówimy już o zupie rybnej, ale do niej neonków nie polecam.
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #2 : Styczeń 03, 2005, 22:54:48 »

27 dla Innesa to górna granica której nie wolno przekraczać, a najlepiej spróbować czy nie udałoby sie utrzymać temp 25 stopni C. (p.s. 27C bez grzałki jest możliwe gdy ma się szczelną pokrywę)
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Puma
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90



« Odpowiedz #3 : Styczeń 04, 2005, 16:20:15 »

Ja w swoim akwa z pielegnicami mam non stop 26 st. bez grzalki ... nie potrzebna i tyle Cheesy poprostu mi swietlowka tak grzeje .... Cheesy a zadna grzalka nie potrzebna - swiatlo swieci sie od 7-21 Tongue
Zapisane

60 l : 6 akar z maroni , 2 zebry , 2x kirysek pstry 2x kirysek spizowy . filtr Aqua Szuta 300/h
Plex
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 240



« Odpowiedz #4 : Styczeń 04, 2005, 20:53:06 »

Od 7 do 21 to dlugo... nie masz problemow z glonami? Ile masz Watt ta swietlowke?
Zapisane

Setka po starcie
karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #5 : Styczeń 16, 2005, 18:46:57 »

akwa stoi kolo kaloryfera, nie mam gdzie przestawic:/  termometr mam dobry, grzalke równierz mam dobrą:) wiec po co kupowac?
Zapisane
emem18
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 110


WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 16, 2005, 19:16:59 »

no to przestaw to akwa bo kołokaloryfera w końcu zagotujesz te rybki po za tym pewnie cały czas temeratura ci się waha więc to też nei jest dobre ....
Zapisane

karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #7 : Styczeń 17, 2005, 23:24:03 »

ogolnie trzyma sie: 25, 27 stopni, ale najczesciej 26. nie mam gdzie przestawic, mowilam rodzicom ze akwa nie moze byc kollo grzejnika, ale oni powiedzieli ze teraz nie przestawimy bo miejsca nie ma:(
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: