Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: kolcobrzuch zielony  (Przeczytany 14666 razy)
kristi_wawa
Zainteresowany
**
Wiadomości: 94



« : Grudzień 29, 2004, 18:13:23 »

hej
z jakiego biotopu jest kolcobrzuch zielony i z jakimi innymi rybkami można go trzymać, bo właśnie mam 112 litrów jeszcze do zalania więc już myślę co tam wpuścić Smiley
wiem o nim tylko tyle że dorasta do 17 cm, żyje w wodzie słodkiej lub lekko posolonej... no i podobno jak dorośnie to bywa agresywny.. przez co nie można go trzymać z małymi rybkami
może macie jeszcze jakies inne informacje na temat tej rybki  :?:
Zapisane

You May Be Only One Person In The World, But You May Also Be The World To One Person
murena
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 157


« Odpowiedz #1 : Grudzień 29, 2004, 18:44:01 »

Bardzo ładna, ciekawa i żwawa ryba. Młode są towarzyskie, ale starsze stają się terytorialne (wyznaczają sobie rewiry), nieznośne i kąsliwe wobec większości współmieszkańców akwa. Kolcobrzuch wymaga dość obszernego akwa, gęsto obsadzonego roślinami, licznych kryjówek i drobnoziarnistego podloża. Większość przedstawicieli tego gatunku składa ikrę na roślinach typu mech jawajski, ale zielony w piaszczystym podłożu. Pochodzi z Azji, w naturze wystepuje w Indiach i Tajlandii. Potrzebuje wody o temperaturze 22-28 stopni, odczyn raczej obojętny od 6,5 do 7,0 pH, miękka do srednotwardej. Kolcobrzuch zielony (tetraodon nigrovirdi) jest drapieżny i agresywny, zagrożony i przestaszony nadyma jak najezona kula i pływa pod powierzchnią wody brzuchem do góry. Ma mocny zgryz, może nim gruchotac ślimaki.  Żywi się bezkręgowcami, mięczakami, robakami, je także sałatę i pokarm w tabletkach.
Krótki opis i fotkę znajdziesz tu  http://www.republika.pl/baza_ryb/html/tetraodon_fluviatilis.html
Zapisane
jacek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 245



« Odpowiedz #2 : Grudzień 29, 2004, 18:46:05 »

masz tu pare zdań o nim
http://www.aquamaniak.website.pl/kolcobrzuch%20zielony.html
http://www.akwarium.net.pl/adv/tetraodontidae.htm

P.S
Poszukaj jescze w goglach troche o tej rybce
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2008, 23:01:16 wysłane przez Przemek » Zapisane

Pozdrawiam wszystkich :-)
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« Odpowiedz #3 : Grudzień 30, 2004, 13:55:17 »

Żywi się też twardymi  płetwami i ogonami pływających rybek. Jak go miałam to mi wszystkie poogryzał nocą. :roll:
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
Plex
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 240



« Odpowiedz #4 : Grudzień 30, 2004, 23:46:01 »

Moj tetraodon niestetu nie przezyl swiat... Jak wrocilem to plywal martwy. Jak rozmawialem w dobrym (jedynym w opolu) sklepie w opolu to powiedzieli ze jest to ryba bardzo trudna w hodowli. Jednak do swojego bytu potrzebuje zasolenia. Nie nadaje sie dla poczatkujacych tylko dla "zawodowcow" :wink: A wcina wszystko. Ucierpiala na tym moja krewetka ktora stracila wasik i 2 odnoza. Chciala tez zjesc termometr bo koncowka jest w kolorze slimaka  :lol:  Super rybcia tylko trudna w hodowli. Najbardziej mi sie podoba jak rozglada sie naokolo kazdym okiem inaczej (jak kameleon). Jednak w najblizszym czasie jej nie kupie. Musze sie jeszcze sporo o niej dowiedziec...
Zapisane

Setka po starcie
kafarski
Gość
« Odpowiedz #5 : Grudzień 31, 2004, 19:34:44 »

hejka
najwiecej znajdziesz o kolcobrzuchac tu http://puffernet.tripod.com/main.html .ta strona jest po angialsku .przykro mi Plex z powodu twojego pufcia  :cry: .moze zaszkodzila mu nowa woda?z regoly sa to b.wytrzymale ryby. karmic najlepiej jest je dwa razy dziennie i jesli mozna to zywym pokarmem.uwielbiaja slimaki.kiedys widzialem jak w sklepie ginely w oczach z glodu a jak wrzucilem im kilka to malo sie nie pozabijaly.polecam od siebie kolcobrzuchy karlowate- tetraodon travancoricus- niszcza tak samo  slimaki w akwa a nie sa napastliwe wobec innych rybek nawet tych malutkich- nieustepliwe za to wobec innych kolcobrzuchow
noworoczne pozdrowienia.
Zapisane
Plex
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 240



« Odpowiedz #6 : Styczeń 01, 2005, 17:46:18 »

Dzieki kafarski. Jednak to nie mogla byc zmiana wody bo mialem go juz dluzszy czas. Nie widzialem u mnie w sklepach karlowatych. Czy sa duzo drozsze od zielonych? Mam sklep co moga mi wszystko sprowadzic bez zadnych problemow wiec popytam kiedys. Moj moze zdechl z glodu. Jadal czesto i w mniejszych ilosciach. W sumie zakopalem troche robakow w podlozu i grasujacy clarias (jeszcze wtedy byl u mnie) wykopywal je z czasem i wiecej ryb moglo sie pozywic... A rybcia jest piekna i orginalna zwlaszcza z tym zielonym jaskrawym placuszkiem na glowie Smiley
Zapisane

Setka po starcie
kafarski
Gość
« Odpowiedz #7 : Styczeń 01, 2005, 18:35:26 »

normalnie nie sa drozsze .u mni kosztuja kolo 2 euro bo sa male ale kupilem je z T. biocellatus w jednej cenie po 4.25 bo sprzedawca byl pewien ze sa z tego samego gatunku.moze niedowidzial.ja mam parke ale lepiej laczyc je w haremy np. 3 + 1 samiec.
pozdrawiam
Zapisane
kristi_wawa
Zainteresowany
**
Wiadomości: 94



« Odpowiedz #8 : Styczeń 01, 2005, 19:04:31 »

a jak wygląda ten kolcobrzuch karłowaty bo zdjęcia nigdzie nie mogę znaleźć
no i ewentualnie gdzie go można w Warszawie dostać ?
Zapisane

You May Be Only One Person In The World, But You May Also Be The World To One Person
kafarski
Gość
« Odpowiedz #9 : Styczeń 01, 2005, 21:04:41 »

kristi sprawdz w google tetraodon travancoricus a w wawie to nie mam pojecia gdzie moze byc. u mnie dobrala sie parka wlasnie to moze beda malenstwa za kilka miechow.
Zapisane
kristi_wawa
Zainteresowany
**
Wiadomości: 94



« Odpowiedz #10 : Styczeń 02, 2005, 18:46:53 »

dzięki :]
Zapisane

You May Be Only One Person In The World, But You May Also Be The World To One Person
Plex
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 240



« Odpowiedz #11 : Kwiecień 20, 2005, 18:49:24 »

Wlasnie zakupilem tetraodona biocellatus'a. Mam nadzieje ze bedzie mniej agresywny od zielonego. Nie znalazlem tez nigdzie o zasoleniu wody wiec byc moze nie potrzebuje. Zobaczymy jak sie zadomowi. (i jest nieduzy tak do 8 cm. max)

Dla zainteresowanych:
http://puffernet.tripod.com/biocellatus.html
Zapisane

Setka po starcie
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #12 : Maj 09, 2008, 23:03:54 »

http://www.akwarium.net.pl/wiki/Tetraodon_nigroviridis
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #13 : Maj 21, 2008, 09:25:55 »

Wlasnie zakupilem tetraodona biocellatus'a. Mam nadzieje ze bedzie mniej agresywny od zielonego. Nie znalazlem tez nigdzie o zasoleniu wody wiec byc moze nie potrzebuje. Zobaczymy jak sie zadomowi. (i jest nieduzy tak do 8 cm. max)

Dla zainteresowanych:
http://puffernet.tripod.com/biocellatus.html


jak to nie pisze nigdzie o zasoleniu?! nawet na stronie która zlinkowałeś jest wzmianka ośrodowisku - woda słodka do lekko słonawej. i dalej w opisie że liepiej się czuje w wodzie leeko słonawej niż słodkiej.

z biocellatusem jest ten problem ze różne źródła podają różne dane. można znaleźć rzetelne źródła wskazujące na środowisko pochodzenia słodkie, jak i równie rzetelne wskazujące na środowisko słonawowodne.  natomiast jednoznacznie wskazuje się że w wodzie słodkiej ten gatunek jest znacznie bardziej podatny na choroby niż w wodzie o lekkim zasoleniu i w związku z powyższym zaleca się jednak środowisko o lekkim zasoleniu wody.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: