Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: nowe aqwa  (Przeczytany 1188 razy)
karpin88
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Październik 18, 2009, 09:38:23 »

witam. zakupilem pierwsze wieksze(?)jak na mnie) akwarium. mianowicie 125litrow. jak na razie wylozylem dno piaskiem kwarcowcowym. mam pytanie, gdzie najlepiej udac sie po zakup roslinek korzenia czy rybek. rozumiem ze moga byc to rozne sklepy. wiec prosil bym o pokierowanie mnie:) mam rowniez pytanie czy piasek ten nie bedzie przeszkadzac roslinom, znaczy czy korzenie nie beda gnic? czy nalezy lepiej pod nie jakiegos bardzije zwirku dac?. prosil bym akwarystow z okolic bialegostoku o pomoc;)
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2009, 09:40:20 wysłane przez karpin88 » Zapisane
P@tryk
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 365



WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 18, 2009, 12:01:10 »

Powiedz dokładnie z jakiego miasta jesteś?
Zapisane

Początkujący Smiley
54l - 5 lat
240l - Ameryka Południowa - Nowe
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #2 : Październik 18, 2009, 12:05:14 »

Karpin88 . Napisz na ile mozesz sobie pozwolic finansowo . W gre moze wchodzic urzadzenie Twego zbiornika : byle jak , tak sobie , tanio , drogo itd .
Zapisane
karpin88
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #3 : Październik 18, 2009, 14:40:07 »

mozna powiedziec ze bialystok. wiec najlepiej zeby bylo to przyjemnie wygladalo i w przystepnej cenie. planuje to systematycznie i powoli uzupelniac. iwec ciezko orzec w jakich to sumach sie moze zamykac.
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #4 : Październik 18, 2009, 14:50:51 »

Troche zle zaczales . Jezeli jeszcze mozesz to zmieszaj piasek z jakims substratem lub wyjmij piach i nasyp jakiegos podloza potem piach lub lepiej zwirek o malej granulacji i gladkich krawedziach . Duze znaczenie ma wysokosc podloza ; min. 5 cm przod ,z tylu wyzsze . Potem ozdoby , rosliny i osprzet . Ceny mozesz porownywac z allegro .
Zapisane
karpin88
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #5 : Październik 18, 2009, 15:16:58 »

to pojde se zwiru przesieje, wypaze;p na spod sie wylozy i mam nadizeje ze bedzie dobrze;)
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #6 : Październik 18, 2009, 15:33:28 »

Chyba zle mnie zrozumiales i bylbym wdzieczny gdybys pisal po polsku .
od dolu /dna zbiornika / :
- podloze gotowe /np.: dennerle deponit mix , tetra -plant complete substrat , jbl aqua basis plus ,sera flora depot / oczywiscie nie wszystkie
- zwirek o drobnej granulacji np .: 0,7-1,2 mm lub 1-2 mm . moze byc zmieszany z np.: jbl florapol
opcja druga
- gotowy substrat jako calosc podloza
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: