Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Choroba mieczyków !?  (Przeczytany 9327 razy)
kasia.pod
Nowy
*
Wiadomości: 17


« : Sierpień 21, 2003, 17:50:17 »

. Na początku miałam samca i samiczkę . Po krótkim czasie od zakupu , samiec miał na ogonie i na brzuchu dużą ilość osadu , jakby białej pleśni . Przestraszyłam się że zarazi inne ryby więc go przeniosłam do innego akwarium . Niestety po krótkim czasie zdechł . Przed śmiercią nic nie jadł ani nie pływał . Leżał na ziemi . Następnie dokupiłam dla samiczki samczyka , a po kilku dniach samiczka zdechła z niewiadomych przyczyn.Dzisiaj ostatnio dokupiony mieczyk miał taki sam osad na płetwie ogonowej i ocierał się o rośliny , po czasie zdechł.....Co to za choroba i czy inne rybki się nie zaraziły ? Dlaczego atakuje mieczyki?Nie wróci do akwarium , nie przeniesie się na inne rybki?
Proszę o szybką odpowiedź.
Kasia
kasia.pod@interia.pl
Zapisane

Gupiki to najładniejsze rybki pod słońcem Smiley
wosk
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1 : Sierpień 24, 2003, 12:48:05 »

Kasiu, najprawdopodobniej Twoje ryby padły z powodu pleśniawki-choroby grzybiczej, przyniesionej razem z kupionymi rybami. Sprzyjają jej: osłabienie ryb, niska temp. wody, uszkodzenia, otarcia naskórka. Jeśli żadna ryba akt. nie choruje, podnieś temp. wody do 28-30 st. na kilka dni i obserwuj. Przy pierwszych oznakach choroby możesz zastosować leki, choćby nawet MFC 2000.
W przyszłości kupuj ryby z pewnego źródła, przy podejrzanym zachowaniu ryb lepiej zastos. kwarantannę w oddz. zbiorniku. Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: