Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Drobnoustek Beckforda  (Przeczytany 3694 razy)
koplek
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Grudzień 16, 2004, 19:34:50 »

Witam,
Czy wiecie może jak rozmnożyć te ryby :?:  Ja od pół roku z przerwami próbuję ale bez skutku. Wody specjalnie nie przygotowywałem a dwie parki trzymałem w roślinnym akwarium ( przedzielonym zamgloną szybą)...oczywiście samice w izolacji od samców. Ryby zaraz straciły kolory mimo urodzajnej diety. Akwarium przenosiłem, zmieniałem wystrój ale ryby nie chcą jeść :cry:  Wpuszczam je do akwarium ogólnego a one chyba się wycierają w roślinach i kolory wracają. Doradźcie.
pozdrawiam
Zapisane
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #1 : Grudzień 18, 2004, 01:33:11 »

słuchaj chłopie a czy nie mógłbyś sobie zorganizować takiej książki o tytule"Słodkowodne ryby akwariowe" Stefana Kornobisa. Zajrzałem i jest ten drobnoustek a książka właśnie traktuje o rozmnażaniu ryb akwariowych i to często w szczegółach jakich w innej literaturze bardzo brakuje. Tarło od początku autor określa jako trudne ale tak samo określa i neona innesa a z powodzeniem nie raz mnożyłem i wychowywałem młode pomimo używania niezbyt zalecanej do tego wody z kationitu. Wiele się z tej książki nauczyłem.
Zapisane
koplek
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Grudzień 29, 2004, 11:56:25 »

Przepraszam ale nie mam dostępu do tak dokładnie opisujących książeczek. A tak wogóle to takie forum i taki dział na nim zostało stworzone do tego typu pytań i ja z nadzieją że ktoś uprzejmy mi pomoże, nie zamieszczam postu o tym że komuś się gupik wytarł albo jak doprowadzić u nich do tarła, tylko o trudniejszej w hodowli rybce jajorodnej. Nadal proszę o jakąś podpowiedź doświadczonych akwarystów.

pozdrawiam Piotr
Zapisane
jacek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 245



« Odpowiedz #3 : Grudzień 29, 2004, 12:19:54 »

Może to ci się przyda
masz stronke   http://www.akwarystyka.pl/art.php?id=0002
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich :-)
koplek
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #4 : Grudzień 29, 2004, 12:24:30 »

dziękuję ale to już czytałem, zależało mi na osobistych doświadczeniach i spostrzerzeniach przy hodowli tej rybki :wink:
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: