Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Bojownik wspaniały (syryjski)
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Bojownik wspaniały (syryjski)  (Przeczytany 6172 razy)
aro_f
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Grudzień 22, 2003, 12:24:29 »

Nie znam sie na akwarystyce. ;(
Dostałem wczoraj na urodziny bojownika wraz z kulą (3 litry), jakiś zółty zwirek gruboziarnisty i roslinke sztuczną.
Na drugi dzien dokupilem samiczke ale atakowal ją bardzo i oddalem ją.
NIe wiem czy jemu samemu jest tam dobrze i czy cos moze trzeba mu dokupic (jakis maly domek), co prawda ta kula nie jest duza ale w sklepach trzymają je w szklankach.
Napiszcie co mi radzicie bo chce zeby czul sie jak najlepiej.
CO JESZCZE DOKUPIC MU?Huh
Zapisane
loki_p
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #1 : Grudzień 22, 2003, 13:18:54 »

Kup mu AKWARIUM !!  Cheesy

W sklepie trzymaja je w szklankach bo sa agresywne w stosunku do siebie
3 l to taka wieksza szklanka Smiley
Zapisane

GG: 4594567

Poczatkujacy
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #2 : Grudzień 22, 2003, 20:28:46 »

Ostrzegam przed trzymaniem ryb w kulach! To im na pewno dobrze nie zrobi, źle się w nich czują. Lepiej zakupić małe akwaryjko :wink: . A co do szklanek to trzymanie ryb w takich maleńkich zbiorniczkach(nawet nie wiem czy to tak mozna nazwać), w których nie mają się nawet jak obrócić to tylko męczenie zwierząt. To powinno być zabronione!! :cry:
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #3 : Grudzień 22, 2003, 20:34:25 »

Cytat: aro_f
Dostałem wczoraj na urodziny bojownika wraz z kulą (3 litry), jakiś zółty zwirek gruboziarnisty i roslinke sztuczną.

Loki ma racje, Kup rybci akwarium! Nie chowaj jej w kuli!
Cytat: aro_f
co prawda ta kula nie jest duza ale w sklepach trzymają je w szklankach.

Nigdy nie mogę na to patrzeć. Jak można tak męczyc ryby? :?
Pozdrawiam :wink:
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
aro_f
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #4 : Grudzień 22, 2003, 21:32:40 »

OK tak zrobie kupie mu male akwarium.

P.S. Dzis kupilem mu samiczke i caly czas ją atakowal i obgryzl polowe pletw i oddalem ją spowrotem do sklepu bo szkoda rybki.
Ale dziwie sie ze sam chce siedziec.
Moze jakąs inną dokupic?Huh?? ODPISZCIE
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #5 : Grudzień 23, 2003, 23:23:31 »

Jeśli akwarium będzie mniejsze niż 40l to zapomnij o partnerce dla bojownika. Po prostu ją zamęczy. Taka już natura tych ryb. Natomiast jeśli akwarium bedzie większe to proponuję 2-3 samice. Wtedy ewentualna agresja samca rozłozy się na wszystkie samice i w rezultacie żadna nie powinna odnieść większych obrażeń. Pamiętaj że bojowniki lubią akwaria gęsto zarośnięte z dużą liczbą kryjówek. Wskazana jest też obecność roślinności pływającej. Bojowniki są też wrażliwe na zmienną temperaturę,dlatego awarium bezwzględnie należy wyposażyć w grzałkę z termostatem. Jeśli w akwarium mają mieszkać same bojowniki to kupno filtra możesz odłożyć w czasie - nie jest on bojownikom niezbędny, potrafią kożystać z powietrza atmosferycznego. I tu ważna uwaga. Akwarium musi być przykryte aby temperatura powietrza nad lustrem wody była zbliżona do ciepłoty wody akwarium. Kiedy ta różnica jest zbyt wielka ryby labiryntowe (w tym bojowniki) zaczynają ciężko chorować na przeziębienie błędnika (aparatu dzięki któremu przyswajają tlen z powietrza) co bardzo często prowadzi do śmierci ryby.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: