Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: CZY RAKI SĄ KANIBALAMI ???  (Przeczytany 6141 razy)
KOZIOLINI
Gość
« : Grudzień 16, 2004, 15:07:44 »

dziś tak około 14:30 widziałem jak jeden wykluty dwa tygodnie temu rak
wszamał takiego co sie wykluł wczoraj :cry: nie wiem czy to normalne u raków ze sie zjadają ale jakoś nie mam pomysłu żeby temu zapobiedz jedyne co mi przysło do głowy to przełozyc te dwa tygodnie temu wyklute do drugiego akwa ale to drugie akwa ma tylko 11l więc co o tym sądzicie :?:  :?:  :?:  :wink: aha tych dwa tygodnie temu..  nie jest mało bo wszystkich raków jest ok 50 więc tych bedzie jakieś 23 Sad
Zapisane
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #1 : Grudzień 16, 2004, 16:54:25 »

Cytat: KOZIOLINI

1 dziś tak około 14:30 widziałem jak jeden wykluty dwa tygodnie temu rak wszamał takiego co sie wykluł wczoraj :cry: nie wiem czy to normalne u raków ze sie zjadają
2 ale jakoś nie mam pomysłu żeby temu zapobiedz jedyne co mi przysło do głowy to przełozyc te dwa tygodnie temu wyklute do drugiego akwa ale to drugie akwa ma tylko 11l więc co o tym sądzicie :?:  :?:  :?:  :wink:
aha tych dwa tygodnie temu..  nie jest mało bo wszystkich raków jest ok 50 więc tych bedzie jakieś 23 Sad


1. Normalne
2. Te dwutygodniowe też się mogą rąbać między sobą. Ja radziłbym rozdać/sprzedać sklepom i znajomym, ew. na allegro.
Zapisane
KOZIOLINI
Gość
« Odpowiedz #2 : Grudzień 16, 2004, 18:11:40 »

a to moge je juz sprzedac jak mają dwa tygodnie :?:  :?:  :?: tak wcześnie :?:  :?:
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #3 : Grudzień 16, 2004, 18:23:34 »

Jeśli są samodzielne to czemu nie ?
Zapisane
KOZIOLINI
Gość
« Odpowiedz #4 : Grudzień 16, 2004, 20:20:24 »

a jak rozpoznać czy są samodzielne :?:  :?:  :?:  Shocked
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #5 : Grudzień 16, 2004, 20:31:58 »

Nie znam się na rakach, ale dla mnie zwierzę jest samodzielne jak samo zdobywa pokarm i umie sobie znaleźć kryjówkę (względnie się bronić) przed intruzem.
Zapisane
KOZIOLINI
Gość
« Odpowiedz #6 : Grudzień 16, 2004, 21:07:44 »

no tak i one właśnie są samodzielne chyba bo te raczyce (mamay) strasznie bronią tych maluchów no więc nie wiem :!:  :!:  :!: czy są takie samodzielne :roll:
Zapisane
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #7 : Grudzień 18, 2004, 14:01:08 »

Raki są samodzielne od wyklucia, jednak muszą być w akwarium same (ryby je zjedzą), ew. ze ślimakami (na które ew. mogą polować [na gatunki bez 'drzwiczek', jakie mają np. świderki czy ampularie, np. zatoczek, błotniarka] - chociaż jak miałem w akwarium raka i ampularię to najgroźniejszy był ten drugi)
Zapisane
KOZIOLINI
Gość
« Odpowiedz #8 : Grudzień 18, 2004, 17:22:39 »

czyli są juz samodzielne  :!:  Cheesy a moge je juz sprzedawać :?:  :?:  :wink:
a apropo obsady akwa to mam tylko raki :lol:
Zapisane
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #9 : Grudzień 19, 2004, 15:12:38 »

Możesz je sprzedawać, jakkolwiek ryby będą zjadać małe raki o długości poniżej 1,2 cm, a jak taki rak podrośnie to sam będzie na ryby (przydenne) próbował polować. Nie mniej jednak możesz popytać w sklepach, czy mają wolne akwa i czy chcieliby raki. Powodzenia  Smiley
Zapisane
KOZIOLINI
Gość
« Odpowiedz #10 : Grudzień 20, 2004, 15:52:26 »

dzienk wam :!:  :!:  :!:  jutro zasuwam do sklepa :lol:
Zapisane
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #11 : Grudzień 20, 2004, 16:38:13 »

Pamiętam że przed wakacjami poszedłem ze swoimi rakami (było ich tylko 20, bo sporo zdechło - chciałem sprzedać większe). Powiedział że może później bo nie ma wolnego akwa. Idę dwa tygodnie później - też nie ma. Potem wyjeżdżam, wracam a raki zostawione pod zbyt troskliwą opieką zdechły, dwa zostały i teraz te dwa coś kombinują Smiley Taka nieszczęśliwa historia z morałem - nie zwlekać ze shandlowaniem Smiley

Pozdrawiam
Zapisane
KOZIOLINI
Gość
« Odpowiedz #12 : Grudzień 24, 2004, 14:05:50 »

:shock: no to lecimy shandlować moje  :!:  :!:  :!:  tylko komu :?:  :?:  :?:
Zapisane
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« Odpowiedz #13 : Luty 16, 2005, 21:55:56 »

Mój już zjadł przydenne 3 kiryski pstre, 2 zabki, 1 platkę, nie ma ich więc je chyba zjadł, nie wyparowały. Teraz dal spokój, ale jak jeszcze coś ruszy -= bo zaczyna wcinać mech jawajski to go chyba wyrzucę na śnieg. Mówiłam o tym w sklepie na co byli ździwieni, ze nikt z kupujących nie skarzył się Shocked
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #14 : Luty 16, 2005, 23:39:56 »

Czyli najpierw kupujesz zwierzę, a jak coś jest nie tak to wyrzucasz Huh  :shock: Nie rozumiesz jeszcze, że różne głupstwa w sklepach gadają ?
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: