Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Mikrosporidioza a krewetki
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mikrosporidioza a krewetki  (Przeczytany 1333 razy)
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« : Wrzesień 24, 2009, 19:20:51 »

Witam po przerwie forumowiczów Smiley
Jak opisałem to w wątku swojego akwa - mój zbiornik załapał Mikrosporidiozę przyniesioną ze sklepu ze stadem Neonów. Całe stado (20 sztuk) padło, plus wszystkie Danio. Leczyłem je na Ospę ale choć diagnoza była od początku nietrafna to i tak jak potem się okazało na M. lekarstwa nie ma (można walczyć kokosem - ale nie o tym chcę tu napisać). Mianowicie chodzi mi o krewetki. Na Mikrosporidiozę chorują Neonowate i Danio. Ale nosicielem mogą być także inne ryby, choć nie muszą na nią zachorować. A jak to jest z krewetkami? Mam tu na myśli posiadane 4 krewecie Amano. Czy one także mogą być nosicielami pasożyta wywołującego Mikrosporidiozę? Przebywały w głównym akwarium wraz z chorymi rybami a aktualnie z "szpitaliku" gdzie padły ostatnie Neony. Chciałbym je wpuścić do nowo założonego akwarium ale nie chcę sobie strzelać w kolano...
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: