Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Żółtaczki  (Przeczytany 3440 razy)
Klakson
Nowy
*
Wiadomości: 42


« : Grudzień 13, 2004, 22:04:17 »

Chodzi o to, że Żółtaczki które mam od 1.5 miesiąca zaczęły się zachowywać jak nigdy dotychczas. Jest ich 7 i łącza się w pary, ta co została się zmienia z innymi, kręcą się w kółko obok siebie. Jak tarły mi się Brzanki Sumatrzańskie to zasuwały po całym akwarium i widać było jak ocierały się o siebie. Żółtaczki stykają się dziobami i pływają w przód i w tył a potem intensywnie ocierają. Czy to oznaka godów czy walki? Ogólnie zachowują się naprawdę super, jak dotychczas żadne rybki jakie miałem.
Zapisane
emem18
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 110


WWW
« Odpowiedz #1 : Grudzień 15, 2004, 19:34:04 »

ja sie czaje na żółtaczki jakis czas ale z obserwacji innych pielęgnic wydaje mi sie że mogą sie dobierać w pary. pewnie już troche podrosły dlatego będą walczyły ze sobą o teren w akwarium a małe sprzeczki to normalne u każdych chyba pielęgnic
Zapisane

Klakson
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #2 : Grudzień 15, 2004, 21:13:21 »

Jak się wachasz to polecam Ci naprawdę z całego serca. Miałem Ramirezy, Kakadu/Agassizy czy jakieś tam podobne, żadne nie przetrwały w parze dłużej niż 3 do 4 tygodni. Zawsze ktoś kogoś zabijał. Jak kupiłem 2 samice i samca to samiec zabijał obie, lub samica zabijała samca i drugą samicę. Dużo ich miałem i wszystkie wyławiałem sztywne. Zółtaczki sa super, tylko nie te różowe.
Zapisane
Klakson
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #3 : Styczeń 08, 2005, 13:52:01 »

Rano złożyły ikrę, z 7 tych rybek tylko jedna jest Panią więc dziwnie się trafiło. W każdym razie wykopały dołek w żwirze opluły tym żwirkiem resztę rybek i przeganiły wszystkie na lewą stronę zbiornika. Co mam teraz zrobić??? Zostawić to jak jest? Czy nic z tego nie wyjdzie?
Zapisane
emem18
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 110


WWW
« Odpowiedz #4 : Styczeń 08, 2005, 14:14:24 »

jeśli to ich pierwsze tarło to prawdopodobnie nic z niego nie będzie i przez nastepne kilka też.... młode pielegnice zazwyczaj pierwsze tarła mają nie udane ale potem juz im wychodzi...no ale jeśli bym im sie udało juz za pierwszym razem to najlepiej by bylo jak bys wylowił reszte ryb żeby im nie rpzeszkadzały... po za tym no to nic wiele na razie nie możesz zrobić tak mi się wydaje zostaw w spokoju i obserwuj
Zapisane

Klakson
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #5 : Styczeń 15, 2005, 00:09:39 »

Pomimo tych pesymistycznych prognoz widzę ok. 40 malutkich rybek w akwarium!!!! Wróciłem własnie do domu i para Żółtaczków odgania wszystkie ryby od swojego stadka, trzyma je w kupie i zagania w jedno miejsce. Czym mam to karmić?Huh? Jak mówiłem ikrę złożyły w wydrążonej dziurze, jednak po 2 dniach ktoś ją zjadł. Pomimo tego nadal broniły tej okolicy i dopiero się zorientowałem że także ikra złożona była w małej kamiennej grocie obok. Niesamowity widok!!!
Zapisane
emem18
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 110


WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 15, 2005, 08:24:18 »

No to bardzo Ci gratuluje !!! na początek spróbuj karmić roztartym żółtkiem z jajka, w zoologach są też pokarmy dla małego narybku to możesz sobie coś kupić.... ja od pokarmuj ekspertem nie jestem ale zawsze wykarmiałem narybek najpierwż zółtkiem a potem bardzo mocno tartą na pyłek mieszanką   pokarmów suchych , witaminy rozwielitke i pokarm ogulny który był w płatkach mieliłem na bardzo drobny pył i w ten sposób wykarmiałem młode ... tak było z zebrami, barwniakamii i pielęgnicą miodową,, gupiki molinezje mieczyki itd własnie w taki9 sposób wykarmiałem..... POWODZENIA  !!! I wielkie gratulacje !!!!
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: