Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 76
  Drukuj  
Autor Wątek: rybki dla początkujących  (Przeczytany 291412 razy)
mati54321
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #645 : Styczeń 02, 2009, 21:56:12 »

mecza sie to karpie w stawach hodowlanych to dopiero rybna zupa!!! Droga gino idz do najblizszego hipermarketu i tam walcz o prawa ryb!!! tam dopiero zobaczysz jak sie mecza ryby!!! a z czym ja je mecze ze kupujac im najlepsze jedzenie, wymieniajac im wode, miezac ph wody tym nazywasz meczenie ryb??? przecierz nie sa w 10l akwarium maja 200l.One z glodu nie zdychaja a wrecz przeciwnie codziennie je karmie. A ze nietorzy trzymaja 2 rybki w 400l akwarium to juz nie moj problem. Ty sie martwisz o moje rybki bo nie maja jak swobodnie plywac a w afryce dzieci z glodu umieraja. ty sadzisz ze ja sie znecam nad rybami?Huh?? codziennie o nie dbajac??? Nadal sadzisz ze maja u mnie tak zle. dbam onie patrze jak rosna to jet meczenie ryb? Niektorzy karmia suchym pokarmem i to tylko jak im sie przypomni. Po raz kolejny sie pytam ja mecze ryby? Ty idz i tam mow ze sie znecaja nad rybami. A jak wedkarze obieraja zlusek zywa rybe to jest dobrze?HuhHuh? Zastanow sie nad tym co piszesz. ja sie mecze naca je karmie azeby teraz ktos zkwitowal mnie ze mecze ryby? Odpowiedz mi czekam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2009, 22:13:48 wysłane przez mati54321 » Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #646 : Styczeń 02, 2009, 22:12:08 »

Chlopaku - Twoje ryby nie plywajac zajmuja 1/4 akwarium, nie wspomne juz o innych rzeczach jak podloze,rosliny, ozdoby czy sprzet
Do poplywania chyba trzeba je wyprowadzac na spacerek do pobliskiego stawu lub innego zbiornika wodnego, bo na takie rozrywki w Twoim akwarium sobie nie pozwola nawet przy najwiekszych checiach.
Mierzenie ph i dobre karmienie czy wymiana wody to nie wszystko czego ryby potrzebuja - one musza miec jeszcze przestrzen do plywania.
jak juz to chlopaku!!!!!!!!!!!

Wielkie sorki  Embarrassed juz poprawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2009, 22:21:40 wysłane przez gina2006 » Zapisane

mati54321
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #647 : Styczeń 02, 2009, 22:14:54 »

jak juz to chlopaku!!!!!!!!!!! obsada ryb najnizszych lotow??? przezcytalem kilka ksiazek o rybach. Sa one dobrane wg. ich wymagan jak widzisz nie ma tam pielegnic lub neonow. kazdy moj zakup ryb jest przemyslany.o kazdej rybie ktora mam dowiaduje sie jakie ma wymagania itp.
ty naprawde sadzisz ze ja mecze ryby? nie wyjmuje ich z wody, nie zucam nimi o sciane. Jak wogole mozesz napisac ze ja mecze ryby?HuhHuhHuhHuhHuh Ty wiesz co to znaczy meczyc ryby?HuhHuhHuh??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2009, 22:31:59 wysłane przez mati54321 » Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #648 : Styczeń 02, 2009, 22:41:59 »

mierzyłes kiedyś im parametry jakie panują w tym akwarium ? tj. zawartość NO2 NO3 ?? przy tak duzych rybkach to moze zaistniec z tym problem ...
Rybkom lepiej robic od czasu głodówki niz codziennie karmic ile wlezie Wink

Zapisane
mati54321
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #649 : Styczeń 02, 2009, 22:42:30 »

to nie jest cytat ale trudno. Ludzie zastanowcie sie zamiast kupowac beznadziejne, nie potrzebne urzadzenia dla ryb. czy kupowac 400l i wiecej akwaria bo wam sie w starych nich rybka nie miesci moglibyscie przeznaczyc chocby polowe nich przeznaczyć np. na schronisko
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2009, 23:03:14 wysłane przez mati54321 » Zapisane
mati54321
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #650 : Styczeń 02, 2009, 22:46:23 »

ja nie karmie ryb ile wlezie. Ja jekarmie czesto, ale nie zbyt obficie.Ale i tak dla pewnosci ze nic im nie bedzie bede je karmil troche zadziej. Dzieki ze mi powiedziałeś
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #651 : Styczeń 02, 2009, 22:50:09 »

jak juz to chlopaku!!!!!!!!!!! obsada ryb najnizszych lotow??? przezcytalem kilka ksiazek o rybach. Sa one dobrane wg. ich wymagan jak widzisz nie ma tam pielegnic lub neonow. kazdy moj zakup ryb jest przemyslany.o kazdej rybie ktora mam dowiaduje sie jakie ma wymagania itp.
ty naprawde sadzisz ze ja mecze ryby? nie wyjmuje ich z wody, nie zucam nimi o sciane. Jak wogole mozesz napisac ze ja mecze ryby?HuhHuhHuhHuhHuh Ty wiesz co to znaczy meczyc ryby?HuhHuhHuhHuh Ludzie zastanowcie sie zamiast kupowac beznadziejne, nie potrzebne urzadzenia dla ryb. czy kupowac 400l i wiecej akwaria bo wam sie w starych nich rybka nie miesci moglibyscie przeznaczyc chocby polowe nich przeznaczyć np. na schronisko
więc człowieku nie pytaj się o rady jak chcesz męczyć swoje ryby.. ok mi nic do tego .. nie tobie chciałem pomóc tylko żal tych stworzeń, bo to że ryba nie nzaczy ze nie czuje.. a jak sie coś bierze do swojego domu to wypadałoby sie wykazać odrobiną odpowiedzialności i zapewnić im godzoiwe warunki.. psa tez bys trzymał w 400l akwarium jakby sie miescił ? Tongue

postaram sie do Ciebie trafić prostym językiem... więc tak:
a pomyslałes o tym ze ty jak chcesz sie załatwic to idziesz do ubikacji, a rybki ? one wydalają swoje odchody do wody.. więc wypadałoby sie dowiedziec czy czasem nie jest tak że one męczą się w swoich wydalinach Tongue
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #652 : Styczeń 02, 2009, 23:05:33 »

przezcytalem kilka ksiazek o rybach. Sa one dobrane wg. ich wymagan jak widzisz nie ma tam pielegnic lub neonow. kazdy moj zakup ryb jest przemyslany.o kazdej rybie ktora mam dowiaduje sie jakie ma wymagania itp.
ty naprawde sadzisz ze ja mecze ryby? nie wyjmuje ich z wody, nie zucam nimi o sciane. Jak wogole mozesz napisac ze ja mecze ryby?HuhHuhHuhHuhHuh Ty wiesz co to znaczy meczyc ryby?HuhHuhHuhHuh

Kazda ryba z osobna moze i spelniasz jej wymagania (choc to tez dyskusyjne) gdyby byla sama lub para, ale Ty masz obsade do 1500 l a nie do 200 L
Wiec czytanie wielu ksiazek i przemyslenie zakupow dalo bardzo zle efekty - wrecz makabryczne!!!  Postepujesz jak akwarysta trzymajacy w 25 L stado molinezji (czy innych sporych ryb).
A to ze nie rzucasz nimi o sciane wcale Cie nie rozgrzesza !!!!!!
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #653 : Styczeń 02, 2009, 23:06:47 »

mecza sie to karpie w stawach hodowlanych to dopiero rybna zupa!!!
W większości stawów ryby mają lepsze warunki i więcej miejsca niż w akwariach. Jest to w interesie hodowców, bo gdyby było takie zagęszczenie, jak w akwariach, to ryby by popadały, a hodowca by nie zarobił.
Typowe zagęszczenie to 500 sztuk lub mniej na 1 hektar wody (100 m na 100 m, głębokość koło 2-3 m), to jest 2m x 10m x 2 m akwarium dla każdej ryby (powiedzmy 2 kg) 40 ton wody!(40 tys. litrów!) Kto ma takie akwarium?
Wyjątkiem jest silnie napowietrzony zimochów, gdzie ryby są przetrzymywane z 2 tygodnie w drodze do sklepów (też przewożone z natlenianiem, bo inaczej się nie da!)

A jak wedkarze obieraja zlusek zywa rybe to jest dobrze?
Złe, trudno to wyplewić, zupełnie, jak śmiecenie wszędzie, mycie samochodów w jeziorach i wiele, wiele innych problemów... obecnych w Polsce, ale już nie w Szwecji czy Norwegii.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2009, 23:09:32 wysłane przez Muchomorek » Zapisane
mati54321
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #654 : Styczeń 02, 2009, 23:07:50 »

sorry nie jestem az tak tepy. Uwazasz ze jak co tydzien wymieniam wode jakies15-20 proc. to one sie dusza we wlasnych odchodah.
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #655 : Styczeń 02, 2009, 23:14:40 »

sorry nie jestem az tak tepy. Uwazasz ze jak co tydzien wymieniam wode jakies15-20 proc. to one sie dusza we wlasnych odchodah.
tak bo zapewne filtracja biologiczna nie nadąza z przemianą amoniaku na mniej szkodliwe azotany... więc troche to mi przypomina organizm bez nerek co tydzien tylko jeżdzacego na dializę Tongue ale jak juz sie zbliza ta dializa to ledwo zyjącego i podtrutego Tongue
Zapisane
mati54321
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #656 : Styczeń 02, 2009, 23:40:13 »

zal mi was!!!!!!!!!!!!!! A ten co sie tak madrowal nt. zbiornikow to zapraszam go do knieji zobaczysz sobie w jakich to basenach sa chodowane karpie.Wy sie o moje ryby nie martwcie. Nie prosilem o nie wiadomo jaka porade. wy sie lepiej martwcie sie o ludzi bo moje ryby maja lepiej niż nie jeden afrykanczyk. a to z tym akwa i z tym stawem toprzenosnia. Wy sie martwicie rybkami, z dializa mozna zyc przez wiele lat. Moge połowe wyrzucic do rzeki tam dopiero bedzie im dobrze. Wiesz z tym psem to sie zastanowie. rybki nie sa najwazniejsze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #657 : Styczeń 02, 2009, 23:43:55 »

Moge połowe wyrzucic do rzeki tam dopiero bedzie im dobrze.
Nie wolno wprowadzać obcych gatunków do naszych rzek!
Zapisane
dolly
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 393


Szczecin-Ystad


WWW
« Odpowiedz #658 : Styczeń 02, 2009, 23:45:37 »

mati na bank masz tłoczno.Ja trzymałam trzy sumy rekinie z 20 iriatherina wernerri w 280L.A już po ok 8 miesiącach akwarium okazało się za małe dla  tylko 3 ponad 30cm "potworów".Dopiero gdy trafiły do akwarium 1100L w muzeum tam zaczęły żerować i zachowywać się jak rekiny.Więc nie dam wiary że takie pokaźne stadko sporych ryb dobrze się czuje robiąc za filety w puszce.

Co ty z afrykańczykami wyjeżdżasz? Nie to forum gościu.

Twoje przed ostatnie zdanie świadczy tylko o tobie.
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #659 : Styczeń 02, 2009, 23:47:40 »

zal mi was!!!!!!!!!!!!!!
 rybki nie sa najwazniejsze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A nam zal Twoich rybek !!!!!!
Bo na tym forum sa milosnicy ryb i tacy jak Ty to zakala akwarystow - ale na takie anomalia niestety nie ma leku  Sad
Do tej "osoby" nic nie dotrze wiec szkoda pisania
Zapisane

Strony: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 76
  Drukuj  
 
Skocz do: