Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 76
  Drukuj  
Autor Wątek: rybki dla początkujących  (Przeczytany 291418 razy)
adrianoo11
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #480 : Czerwiec 17, 2008, 08:43:15 »

po wlaniu wody do akwarium trzeba poczekać jakieś 3,4 dni papa
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #481 : Czerwiec 17, 2008, 08:45:19 »

po wlaniu wody do akwarium trzeba poczekać jakieś 3,4 dni papa
Chodzi Ci o dojrzewanie? Przciez to trwa ok 2och tygodni  Huh a nie 3 - 4 dni...
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
adrianoo11
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #482 : Czerwiec 17, 2008, 08:48:00 »

Adriano jestes pierwszym ktory mi mowi ze to za male akwa na neony... .
Zapisane
adrianoo11
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #483 : Czerwiec 17, 2008, 08:50:43 »

po wlaniu wody do akwarium trzeba poczekać jakieś 3,4 dni papa
Chodzi Ci o dojrzewanie? Przciez to trwa ok 2och tygodni  Huh a nie 3 - 4 dni...
     


ale o ile litrów chodzi bo ja muwiem o 25l to 4dni
Zapisane
Stig_2
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 298



« Odpowiedz #484 : Czerwiec 17, 2008, 08:53:38 »

kazde akwarium nie wazne ile litrow kwitnie tyle samo ...

chodzi tutaj o wode a nie o litraz, woda powinna byc oddstana i filtrowana przez 2 tyg
Zapisane
calypso
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #485 : Czerwiec 17, 2008, 09:33:43 »

po wlaniu wody do akwarium trzeba poczekać jakieś 3,4 dni papa
Chodzi Ci o dojrzewanie? Przciez to trwa ok 2och tygodni  Huh a nie 3 - 4 dni...

jakie 2 tyg.? myślisz że jak akwa chodzi przez 2 tyg. z włączonym filtrem to dojrzeje?dojrzewanie to tworzenie populacji bakteryjnej, która będzie w stanie udźwignąć obciążenie w postaci amoniaku produkowanego przez obsadę zbiornika.Aby rozwinęły się bakterie, potrzebna jest pożywka (czyli amoniak). W akwarium bez życia tej pożywki nie ma, zatem i efekt jest żaden.
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #486 : Czerwiec 17, 2008, 09:51:25 »

Pożywka jest. Zawsze jest coś w podłożu, zawsze jakieś rośliny obumierają, gniją ... pożywka jest (no chyba, że jest to baniak bez niczego, czyli szkło i woda - to wtedy ciężko, aczkolwiek w wodzie kranowej zawsze są śladowe ilości związków azotu). Także nie przesadzajmy. Ja osobiście uważam, że im dłużej tym lepiej (te 2 tygodnie to krytyczne minimum). Chociaż szczerze to nie pamiętam jak sie dojrzewa akwarium - przy tej ilosci co mam, zawsze znajdzie sie woda i dojrzaly filtr.
Zapisane

calypso
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #487 : Czerwiec 17, 2008, 09:57:21 »

no dobrze ale po jakim czasie ci te  rośliny zgniją i zaczną sie rozkładać? a jak masz wszystko nowe? chodzi mi tu o żwir i filtr i takie tam. ja jak zakładałem akwa sobie i  siostrze to po 2 dniach od zalania szło sie do akwarystycznego po kilka małych gupików i do akwa. po następnych 2 dniach docelowa obsada. za każdym razem nic nie zdychało i miało się dobrze, możesz to wytłumaczyć? Wink
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2008, 09:59:50 wysłane przez calypso » Zapisane
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #488 : Czerwiec 17, 2008, 10:01:33 »

Jeśli chodzi o dojrzewanie akwarium to w wielu źródłach mówi się, że zbiornik jest dojrzały wtedy, kiedy osiąga równowagę biologiczną, cokolwiek by to nie oznaczało. W wielu miejscach też wyraźnie podkreśla się, że akwaria dojrzewają miesiącami aby tą równowagę osiągnąć. Tak więc mowa o dwóch czy trzech tygodniach to mowa nie o dojrzewaniu akwarium ale o wytworzeniu się jakieś tam populacji bakterii, która potem pracując stabilizuje zbiornik i czyni go dojrzałym (pod warunkiem, że akwarysta nie będzie naruszać drastycznie tej równowagi). I tu trzeba zgodzić się z Seboosem, że te dwa tygodnie to taki minimalny bezpieczny okres, po którym można myśleć o zarybianiu.
no dobrze ale po jakim czasie ci te  rośliny zgniją i zaczną sie rozkładać?
Nie licz na to, że po posadzeniu roślin wszystko pięknie ci rośnie. ROśliny mają to do siebie, że przy zmianie warunków w jakich rosną, często hamują swój wzrost, gnije im część korzeni, w wielu przypadkach starsze dolne liście. I to jest właśnie pożywka dla bakterii.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2008, 10:05:32 wysłane przez anrd » Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #489 : Czerwiec 17, 2008, 10:04:17 »

no dobrze ale po jakim czasie ci te  rośliny zgniją i zaczną sie rozkładać?
Dosyć szybko. I nie mówię tu o widocznym gniciu (wszystko co żyje także umiera, rośnie itd)

A jeśli już mówimy o dojrzałym zbiorniku - to jeśli ktoś chce powiedzieć że ma dojrzałe i ustabilizowane akwarium to IMHO może to powiedzieć po conajmniej pół roku ...
Zapisane

calypso
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #490 : Czerwiec 17, 2008, 10:09:06 »

ja tu nie chce sie kłócić i pisać że ja mam racje. a rybki kupowane w zoologach?one są w zbiornikach nie dojrzałych więc jeśli wpuścisz takie ryby do nie dojrzalego akwa to wątpie żeby coś im się stało Shocked wtedy zbiornik dojrzewa wraz z nim nie w 2 miesiące ale w tydz czy 2. wiesz dziwi mnie to że większość tutaj forumowiczów pisze że min.2 tyg. żeby zbiornik dojrzał,a mogę dać sobie rękę uciąć że połowa z nich po tyg. nawet mniej patrzyła jak rybki pływają w ich akwa
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2008, 10:15:34 wysłane przez calypso » Zapisane
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #491 : Czerwiec 17, 2008, 10:18:29 »

Powiedz mi jaki jest sens wpuszczania do dwudniowego akwarium ryb? Co one tam zdziałają? Napaskudzą i co dalej skoro nie ma wystarczającej ilości bakterii aby rozkładały odchody? Wiesz co się wtedy dzieje?
I nie jest prawdą, że ryby w zoologach żyją w akwariach niedojrzałych. Wiesz ile by taki biznes kosztował gdyby sprzedawca co tydzień wymieniał wodę w akwariach? Wiesz jaką by miał śmiertelność wśród ryb? Podmiany owszem ale nie całkowite wymiany.
I nie zgodzę się z tym, że:
wtedy zbiornik dojrzewa wraz z nim nie w 2 miesiące ale w tydz czy 2. wiesz dziwi mnie to że większość tutaj forumowiczów pisze że min.2 tyg. żeby zbiornik dojrzał,a mogę dać sobie rękę uciąć że połowa z nich po tyg. nawet mniej patrzyła jak rybki pływają w ich akwa
bo są "akwaryści" i są akwaryści.
Zapisane

calypso
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #492 : Czerwiec 17, 2008, 10:25:55 »

Powiedz mi jaki jest sens wpuszczania do dwudniowego akwarium ryb? Co one tam zdziałają? Napaskudzą i co dalej skoro nie ma wystarczającej ilości bakterii aby rozkładały odchody? Wiesz co się wtedy dzieje?
I nie jest prawdą, że ryby w zoologach żyją w akwariach niedojrzałych. Wiesz ile by taki biznes kosztował gdyby sprzedawca co tydzień wymieniał wodę w akwariach? Wiesz jaką by miał śmiertelność wśród ryb? Podmiany owszem ale nie całkowite wymiany.
I nie zgodzę się z tym, że:
wtedy zbiornik dojrzewa wraz z nim nie w 2 miesiące ale w tydz czy 2. wiesz dziwi mnie to że większość tutaj forumowiczów pisze że min.2 tyg. żeby zbiornik dojrzał,a mogę dać sobie rękę uciąć że połowa z nich po tyg. nawet mniej patrzyła jak rybki pływają w ich akwa
bo są "akwaryści" i są akwaryści.

jaki sens wpuszczania ryb- są pożywką dla bakteri. a co do sklepów to powiem że wiem jak wygląda sytuacja w warszawskich sklepach kakadu, dobry kolega tam pracuje więc jeśli bym nie wiedział to bym nie pisał. zresztą dobra dużo by pisał a to nie jest temat o dojrzewaniu a o rybkach dla początkujących
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2008, 10:29:24 wysłane przez calypso » Zapisane
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #493 : Czerwiec 17, 2008, 10:33:38 »

Pewnie nie zaglądałeś tutaj więc obejrzyj sobie wykres w tym wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=7951.0
Zobacz co się dzieje z amoniakiem i z azotynami (dla ryb substancjami szkodliwymi) w dojrzewającym akwarium. To właśnie dlatego nie należy wpuszczać ryb zbyt szybko.
Poza tym ryby to nie pożywka dla bakterii. No chyba, że martwa... A podobnie jak z akwarystami - są sklepy i są sklepy.
Zapisane

calypso
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #494 : Czerwiec 17, 2008, 10:57:13 »

nie chodziło mi o rybę tylko to że ona tam jest czyli karmienie i wydalanie przez nią odchodów. żadko zaglądam do internetu nie wszystko jest prawdą w nim. wolę zajrzeć do jakiejś książki bądź "poeksperymentować" lub zapytać się kogoś kto ma doczynienia z akwarystyką więcej niż ja mam lat czyli ćwierć wieku Smiley
Zapisane
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 76
  Drukuj  
 
Skocz do: