Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 76
  Drukuj  
Autor Wątek: rybki dla początkujących  (Przeczytany 291369 razy)
damjakas
moje akwa
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 351


co sie tak gapisz


« Odpowiedz #420 : Marzec 26, 2008, 18:22:41 »

taki z ciebie doswiedczony akwarysta jak ze mnie baletnica Wściekły.(Chodi mi oczywiście o przyjacielaryb) Tongue
Zapisane

240l Guramiowete:
- 9 Wielkopłetwów, 6 gurami mozaikowych, 6 gurami dwuplamistych, gromadka, około 10 gurami złotomozaikowych (niestety mamusia zdechła), gęsta Azjatycka roślinność
54l neonkarium
- 8 neonków czerwonych i około 16 małych cudem przetrwał
marcineek82
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #421 : Marzec 26, 2008, 20:26:36 »

Witam.Mam zbiornik 375l. 150*50*60cm.Chce stworzyc w  nim ameryke południową.Mam w nim 40 rodostomusów,20 neonów czerwonych,15 neon inessa, 10 neon diamentowy,15 bystrzyków, 5 kirysow, 2 glonojady albinosy,1 zbrojnik  niebieski,1 L066, 1 L200, 3 gurami ,5 gupików,4 molinezjei 15 krewetek.Z czego mam zrezygnować i co ewentualnie będzie pasowało do mojego zbiornika??? pozdrawiam...
Zapisane
Cyga
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 82



« Odpowiedz #422 : Marzec 26, 2008, 20:30:56 »

Fajne akwa ale poco te gupiki i molinezje.
Zapisane

60 l żabki szponiaste
210 l barwniaki czerwonobrzuche
30 l salvini
marcineek82
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #423 : Marzec 26, 2008, 20:40:52 »

Jestem początkujący.To moje pierwsze akwarium.Mam je od 3 miesięcy i ciągle się uczę.Co byście polecali żebym tu dołozył??? Teraz mam fioła na punkcie roślin i chce "zalesić" cały zbiornik roślinkami.Podaje już CO2 i nawozy ale mam chyba za małe oswietlenie bo tylko 2*40w. Jaka jest optymalna dawka do mojego akwa??? Jest wysokie bo ma 60cm i na dole roślinki wyglądają słabo:(.... Sad
Zapisane
Cyga
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 82



« Odpowiedz #424 : Marzec 27, 2008, 19:06:25 »

Jakiś trawnik albo mech  a świetlówki są spoko .Ja ostatnio kupiłem na allegro fajny zestaw za 50 zł .powodzenia z zalesianiem.
Zapisane

60 l żabki szponiaste
210 l barwniaki czerwonobrzuche
30 l salvini
zamer21
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26



« Odpowiedz #425 : Marzec 28, 2008, 13:18:37 »

roślinki urosną ci szybko i zapelnią akwa o ile mają dużo światła.Najlepiej jakbyś miał akwarium w takim miejscu gdzie jest dużo promieni słońca to wtedy roślinki bardzo szybko urosną.Ja dwa tygodnie temu do akwa dalem kilka nowych roslinek a juz je musialem docinać Grin i kamieni powkładaj bedzie ladnie wyglądać i naprzyklad u-bot na allegro jest (bardzo fajny)
Zapisane

akwa 54L
PiotrasJ
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 126


ładna rybcia:)


« Odpowiedz #426 : Marzec 28, 2008, 19:50:19 »

1 guwnojad złoty
2 neony
2 danio
3 mieczyki                             KAŻDE PO PARCE     
2 gupiki-jak narazie                 
2 ślimoki
akwarium 25

nie pomyliłeś się przypadkiem z tym Huh

No bo w każdym temacie pisze od ilu litrow w akwa się trzyma jakie rybki Wściekły
Zapisane

Akwa 25l   

5x gupik

moczarka kanadyjska

filtr elite
 
oświetlenie: lampa nad akwa:) (11W)
przemo25
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #427 : Marzec 28, 2008, 21:06:23 »

Jak na mój gust to masz troche za mało światła na takie akwa
Zapisane
5blue5
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 514

Nie ma lepszego od Neona Czerwonego!!!


« Odpowiedz #428 : Marzec 28, 2008, 22:26:29 »

Cytuj
1 guwnojad złoty
2 neony
2 danio
3 mieczyki                             KAŻDE PO PARCE     
2 gupiki-jak narazie                 
2 ślimoki
akwarium 25

nie pomyliłeś się przypadkiem z tym Huh

No bo w każdym temacie pisze od ilu litrów w akwa się trzyma jakie rybki Wściekły
Więcej więcej co za d.... z ciebie Glonojad do akwarium 25l. Angry dokup jeszcze kilka karpi.
Rany Neon to ryba stadna danio też mieczyk do 25l to normalnie przegięcie.Żal.

Cytuj
Najlepiej jakbyś miał akwarium w takim miejscu gdzie jest dużo promieni słońca to wtedy roślinki bardzo szybko urosną
A o glonach to nie pomyślałeś?

Cytuj
u-bot  na allegro jest (bardzo fajny)
sam jesteś fajny


PS.
Cytuj
1 guwnojad złoty
sam jesteś gównojad.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2008, 22:30:11 wysłane przez 5blue5 » Zapisane

Widzew Łódź
Prosta rzecz śnić ten sen tak niewinnie jak marzyciel
Życie jak mecz jeden mecz który ważniejszy jest niż życie
Spójrz na niebo poczuj siebie zanim złapiesz oddech
szydłoś
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97


akwarium 112l :p


« Odpowiedz #429 : Marzec 29, 2008, 00:03:09 »

Jestem początkujący.To moje pierwsze akwarium.Mam je od 3 miesięcy i ciągle się uczę.Co byście polecali żebym tu dołozył??? Teraz mam fioła na punkcie roślin i chce "zalesić" cały zbiornik roślinkami.Podaje już CO2 i nawozy ale mam chyba za małe oswietlenie bo tylko 2*40w. Jaka jest optymalna dawka do mojego akwa??? Jest wysokie bo ma 60cm i na dole roślinki wyglądają słabo:(....


http://www.holender.org/ to str. sklepu internetowego.maja tam bardzo fajne roslinki,tanio>wysylka na caly kraj.mi sie 100% przyjeło.polecam
Zapisane

akwarium 112l obsada:35x neon innesa,kirysy:czarny ,spiżowe,pstre weloniaste,skośnopregi,5xkardynałek chiński,Para Ramirezek,12Xred cherry,amplarie.
moje akwarium   http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=15272.msg134860;topicseen#new
seba75
Gość
« Odpowiedz #430 : Marzec 29, 2008, 03:43:40 »

o matko co tu sie dzieje...

Witam.Mam zbiornik 375l. 150*50*60cm.Chce stworzyc w  nim ameryke południową.Mam w nim 40 rodostomusów,20 neonów czerwonych,15 neon inessa, 10 neon diamentowy,15 bystrzyków, 5 kirysow, 2 glonojady albinosy,1 zbrojnik  niebieski,1 L066, 1 L200, 3 gurami ,5 gupików,4 molinezjei 15 krewetek.Z czego mam zrezygnować i co ewentualnie będzie pasowało do mojego zbiornika??? pozdrawiam...

co do twojej obsady mocno nie wnikajac raczej dowiedzialbym sie o L066 i L200 - nie ktore zbrojniki kosztuja fortune a i warunki musza miec specyficzne, po za tym czesc z nich lubi rosliny wiec proponuje obadac dokladnie te gatunki. dodatkowa sprawa to filtracja, a dokladniej u zbrojnikow nad filtracja nie wystepuje czy jestes w stanie zapewnic np 6 x twoje akwa / h ?

Jestem początkujący.To moje pierwsze akwarium.Mam je od 3 miesięcy i ciągle się uczę.Co byście polecali żebym tu dołozył??? Teraz mam fioła na punkcie roślin i chce "zalesić" cały zbiornik roślinkami.Podaje już CO2 i nawozy ale mam chyba za małe oswietlenie bo tylko 2*40w. Jaka jest optymalna dawka do mojego akwa??? Jest wysokie bo ma 60cm i na dole roślinki wyglądają słabo:(.... Sad

jesli chcesz miec konkretne rosliny to przynajmiej 0,5w/L a ze akwa ma wysokosc 60 cm najlepiej albo lampy HQI albo swietlowki T5 one doswietla dno akwarium.
propozycja - wywal te co masz w pokrywie i zastap 4 x 54 W lub 3 x 80 W swietlowki T5.

Jakiś trawnik albo mech  a świetlówki są spoko .Ja ostatnio kupiłem na allegro fajny zestaw za 50 zł .powodzenia z zalesianiem.


150x50x60 to nie 375 L tylko 450L i niestety te swietlowki nie sa spoko...

roślinki urosną ci szybko i zapelnią akwa o ile mają dużo światła.Najlepiej jakbyś miał akwarium w takim miejscu gdzie jest dużo promieni słońca to wtedy roślinki bardzo szybko urosną.

moze centralnie pod oknem ? glony rownie szybko opanuja akwarium

1 guwnojad złoty
2 neony
2 danio
3 mieczyki                             KAŻDE PO PARCE     
2 gupiki-jak narazie                
2 ślimoki
akwarium 25


ta obsada to porazka pod kazdym wzgledem

w 25 L to mozesz trzymac 6 neonow i dwa "slimoki" lub kilka gupikow i dwa "slimoki"
Zapisane
marcineek82
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #431 : Marzec 29, 2008, 18:01:53 »

Do seba75. Mam filtr eheim II profesjonal.Czy on wystarczy do mojego akwa? Jak na razie nie mam zadnego z nim problemu....a jeśli chodzi o światło to dołożyłem i mam już 188W, ale chyba zamienie jeszcze te dwie swietlówki 40w na t5 2*54w,chyba wtedy wystarczy???
Zapisane
PiotrasJ
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 126


ładna rybcia:)


« Odpowiedz #432 : Marzec 29, 2008, 21:55:41 »

Jak kupujesz filtr o musisz się zoriętować do ilu litrów on jest.... i wtedy musi sobie poradzić..... Smiley
Zapisane

Akwa 25l   

5x gupik

moczarka kanadyjska

filtr elite
 
oświetlenie: lampa nad akwa:) (11W)
seba75
Gość
« Odpowiedz #433 : Marzec 29, 2008, 22:21:47 »

Do seba75. Mam filtr eheim II profesjonal.Czy on wystarczy do mojego akwa? Jak na razie nie mam zadnego z nim problemu....a jeśli chodzi o światło to dołożyłem i mam już 188W, ale chyba zamienie jeszcze te dwie swietlówki 40w na t5 2*54w,chyba wtedy wystarczy???

oswietlenie w tej chwili to 0,4W / L mozesz sprobowac na nich jechac bo juz nie jest zle ale przy roslinach wymagajacych mocnego swiatla - zmiana na 54 wskazana, co do filtra - eheim spoko tylko jaki model ? ( nr )
Zapisane
Befsztyk
Nowy
*
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #434 : Kwiecień 01, 2008, 17:12:38 »

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem kompletnie zielona w dziedzinie akwarystyki. Kilka dni temu zostałam posiadaczką sporego, jak na moje wyobrażenie, zbiornika. 100x40x50.  Jego właścicielem był znajomy, który kupił je , bo myślał , że będzie łatwiej niż z psem. Okazało się inaczej. było całe zielono bure, wszystkie roślinki zostały zarośnięte przez jakiś dziwny, zielony twór, ryb nie było widać. Do tego trzymał je w biurze warsztatu samochodowego,przy samych drzwiach. Ciągle huk i mnóstwo ludzi. Zaproponowałam, że je odkupię. I niedawno przywiózł mi je do domu. Przy transporcie zginęło śmiercią tragiczną 7 neonów i jedna brzanka sumatrzańska bodajże. Przynajmniej jako brzankę ją zidentyfikowałam. Rybki padly ponieważ pan nie pomyślał, że trzeba je najpierw wyłowić, a dopiero potem zlać wodę. Zostawił 10 cm. wody i rybki, które nie schowały się pod konar zostały zgniecione przez zieloną masę.
Akwarium wyszyściłam, wyrzuciłam zieloną breję i teraz wygląda całkiem nieźle. Nie mam pojęcia co za aparatura się w nim znajduje, ale chyba niezła, bo pan zabulił za nie jakiś czas temu 1000 euro.
Wodę z kranu mam całkiem niezła, ph 7.0 , a i twardość odpowiednia. jakimiś testami (kH  gH) to mierzyłam, kropelki wpuszczałam/ ubawiłam się setnie i kolorki wyszły jak trzeba. Właściwie nie do końca jeszcze przyswoiłam sobie wiedzę na temat azotanów , azotynów,nitrobakterii, ph, twardości itp. Stad moje ciepłe pozdrowienie i nadzieja, że tu uzyskam odpowiednie wykształcenie. systematycznie czytam wszystko co znajduje się w tym portalu i w kilku innych. Zapisuje się do was, bo tu jakoś sympatycznie.
W akwarium ocalały >
4 brzanki sumatrzańskie
1 neon
1 glonojad
3 danio pręgowane, w tym jeden gruby prawie podwójny, może ciężarna?
1 brzanka różowa, chociaż tylko w 50 % jestem pewna rozpoznania. Ma zranione jedno skrzele. Jest cały czas jakby otwarte. Jakieś rady?
3 kiryski
Roślin jeszcze nie zidentyfikowałam.
A, zapomniałam o inwazji ślimaków. Wyczytałam gdzieś, że istnieja rybki, które się nimi żywią, ale nie mogę odnależć tego tekstu.
Na razie proszę o radę co robić z tą biedną ranną brzanką oraz co z tymi ślimorami.
Nidługo poproszę o złote rady co do obsady.
Wybaczcie rozlazłość tekstu/ jestem gaduła. Proszę o upomnienie, jeśli rozgaduję się za bardzo. pierwszy raz uczestniczę aktywnie w jakimś forum.
pozdrawiam, Ola

Zapisane

Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 76
  Drukuj  
 
Skocz do: