Witam serdecznie od niedawna pojawiły się u mnie w akwa dziwne zielone, glutowate glony pływające po powierzchni wody. Usuwałem już ro rośliny pływające podmieniałem wodę i nic nie skutkuje. Prosze o jakieś rady odnośnie tych glonów.
Poniżej zamieszczę fotki oraz napisze troszkę danych jeśli chodzi o wodę i akwa.







Więc tak akwa ma już ok półtora roku. 2oo L
Oświetlenie 2x30 W DAYLIGHT oraz POWER GLO + Odbłyśniki oświetlam codziennie dokładnie 10 godzin jest wyłącznik czasowy
Naworzenie akwa. Co2, Gainer CLassic i Gainer Ferro+
Parametry wody
PH 7,2
KH 12
GH 21
Co do ryb glonorzernych to mam tam małe stadko koiarek i nic nie zaradziły.
Wodę wymieniam ok 1/4 raz w tygodniu i odmulam dno gdzie się da ponieważ akwa mam prawie całe zarośnięte roślinami.
Jesli coś jeszcze trzeba podać to proszę pisać.
Jeszcze jedno pytanie korzystając z okazji? Po jakim czasie powinien być zalecany całkowity restart akwa??