Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zle z kosiarka.  (Przeczytany 1106 razy)
niro123
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 139


« : Lipiec 27, 2009, 14:34:30 »

Witam.

3 dni temu zauwazylem jakby jedna z kosiarek wariowala. Plywala tak szybko po akwarium ze nie dalo sie nadazyc a na koncu zatrzymala sie przy szybie lub na zwirku i lezala.
Wczoraj wieczorem lezala sobie pod kamieniem , dzis do tej pory rowniez , lecz nagle tak wystartowala ze wyskoczyla z aqua , uderzyla sie w pokrywe , spadla i wyladowala na filtrze i nadal na nim lezy. Wczoraj rowniez chyba 2 razy uderzyla sie o pokrywe. Nie wiem co sie z nia dzieje. Prosze o rady co jej moze byc.

Aqua 130l , 4 skalary , 4 kosiarki, 6 nenow czerwonych. Parametrow nie znam. Temp. wody 26'C.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2009, 20:40:14 wysłane przez niro123 » Zapisane
niro123
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 139


« Odpowiedz #1 : Lipiec 28, 2009, 09:33:44 »

Nikt nie wie co jej moze byc?
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #2 : Lipiec 28, 2009, 10:10:47 »

Wiesz..zwykle jak sie dzieje coś niedobrego z rybką to pierwsze co się robi to sprawdza parametry wody, czy są prawidłowe. Bez tego ciężko dalej diagnozować, bo i spora część chorób zależna jest od tych parametrów.
Ja u siebie raz zauważyłam dziwnie zmniejszoną aktywność kosiarek, kiedy rybki musiały się przeprowadzić na kilkanaście dni do innego akwa-mniejszego i wzrósł niebezpiecznie poziom NO2, oczywiście szybka podmiana wody i skończyło się dobrze. Acha...i jeszcze pasek na kosiarce mocno blaknie jak coś jest nie tak- u Ciebie też tak ma? Jeśli nie zamierzasz mierzyć parametrów wody , to pozostaje Ci zwiększyć częstość podmian wody i obserwować czy to zmieni zachowanie rybki
Zapisane

niro123
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 139


« Odpowiedz #3 : Lipiec 28, 2009, 10:24:59 »

Pasek ma normalny. Naszykuje wode do podmianki na jutro. Co 3-4 dni powinnos styknac?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: