Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 23
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamki  (Przeczytany 160345 razy)
złośnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 93



« Odpowiedz #135 : Wrzesień 17, 2007, 13:50:18 »

hah, to może wc-akwa?

http://farm1.static.flickr.com/87/241711897_6928023993.jpg?v=0
Zapisane

63 l:

5x kirysek pstry
4x neon czarny
3x neon diamentowy
2x otosek
2x colisa chuna
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #136 : Wrzesień 17, 2007, 14:41:02 »

Jak to zobaczyłam to mało nie pękłam ze śmiechu   Grin a teraz na poważnie - nie chciałabym załatwiać potrzeby tam gdzie pływają jakieś żywe istoty...
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
olicjuszka
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #137 : Wrzesień 17, 2007, 16:57:21 »

Mi tam osobiście się zamki podobają i w akwarium mam 2. Tak z natury mam, że nie przejmuję się tym co myślą o mnie inni... Więc jeśli będziecie mi pisać, że one są tandetne to koło tylka mi to powieje. To mój gust. Wiem tyle, że rybą to nie przeszkadza więc jest gites. Pozdrawiam wszystkich. Dowidzenia xD Aha wspomnę też, że w akwarium mam trupie czaszki i kogo to obchodzi? Lol już nie mogę się doczekać, aż ktoś mi odpisze..
Zapisane

Rybki:
gupiki - 3 samice, 3 samce
molinezja czarna
2 molinezje słoneczne
welon
glonojad
Myszy:
czarno brązowa - Peggy
czarno biała - Orzeniu
czarna - Marika
Pies:
czarno podpalany z białym krawatem kundelek; suczka-Nuka.
złośnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 93



« Odpowiedz #138 : Wrzesień 17, 2007, 22:36:40 »

hehe świetny post, jak mozesz to zamieśc fotki(oczywiście w tym temacie)

do widzenia! ;]
Zapisane

63 l:

5x kirysek pstry
4x neon czarny
3x neon diamentowy
2x otosek
2x colisa chuna
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #139 : Wrzesień 21, 2007, 22:40:43 »

Mi tam osobiście się zamki podobają i w akwarium mam 2. Tak z natury mam, że nie przejmuję się tym co myślą o mnie inni... Więc jeśli będziecie mi pisać, że one są tandetne to koło tylka mi to powieje. To mój gust. Wiem tyle, że rybą to nie przeszkadza więc jest gites. Pozdrawiam wszystkich. Dowidzenia xD Aha wspomnę też, że w akwarium mam trupie czaszki i kogo to obchodzi? Lol już nie mogę się doczekać, aż ktoś mi odpisze..

To jest Twoje akwa i ma sie podobać Tobie!
Najważniejsze, aby żywe istoty nie musiały cierpieć!
pozdravinki
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Paskuder
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21

Faustus - najlepsze piwo pod słońcem!


« Odpowiedz #140 : Wrzesień 27, 2007, 01:08:20 »

Wiecie co drodzy forumowicze? Jak czytam ten temat to mi sie flaki wywracaja - serio! Ta nasza Polska to chyba zawsze juz bedzie zasciankiem Europy. Zero tolerancji i zrozumienia drugiej osoby. Jestesmy jakies dwadziescia lat swietlnych za murzynami pod tym wzgledem. Co was to obchodzi co kto ma w swoim akwa? Nie podobaja wam sie zamki, sztuczne roslinki i plastikowe groty? Ok nie ma sprawy to wasze zdanie i kazdy je szanuje. Ale gnojenie za to kogos kto ma takie rzeczy w akwa to juz czyste chamstwo, wiocha i zacofanie na maksa. Wam sie nie podoba ale komus tak i nic wam do tego bo to nie wasze akwa. Jak ktos bedzie mial widzimisie to do swojego moze nawet nasikac bo to jego i moze to zrobic. Mnie zamki sie nie bardzo podobaja ale slowem nie odezwe sie na ten temat u innych bo to ich prywatna sprawa. Wiec nie potepiajcie innych bo nie macie takiego prawa. Co do tematu ze to szkodzi rybkom to nie badzcie smieszni. W moim akwa na 6 roslinek 2 sa sztuczne. Nie zauwazylem jakiegokolwiek wplywu na ryby a akwa w miom odczuciu ladneij wyglada. Akwa trzymam po to zeby miec mozliwosc odstresowania sie po ciezkim dniu. Wiem ze to tez odpowiedzialnosc, jestem poczatkujacym i nie aspiruje do miana pro i nigdy nie bede aspirowal wiec opinia mi wisi. A zamku nie wloze nie dlatego ze to obciach i kicz tylko dlatego ze JA nie chce i dlatego ze MNIE  sie nie podoba.

Moj prawie ze tesc  Wink choduje ryby od ponad 30 lat. Ma taka wiedze ze wiekszosc z was mogla by sie od niego uczyc a nauka zajelaby wam szmat czasu. Jego akwa do 65 w kuchni i z 5 kotnikow w piwnicy (stare juz nie reprezentacyjne 200). Nawiasem mowiac wszystkie akwa klejone wlasnorecznie. Obsada 65: 5 brzanek sumatrzanskich, 5 kardynalkow, 5 danio pregowane, 2 molinezje, 4 wyrosniete mieczyki, 4 15cm glonojady i 1 25cm. W planach dodatkowo 3 molinezje i rozbory klinowe. Wiec zgodnie z doktryna przerybienie jak jasny gwint. Wyposazenie akwa to filtr gabkowy na oko sprzed 10 lat, dwie grzalki chyba jeszcze starsze, 1cm warstwa kamykow na dnie i cale dwie roslinki - sztuczne (ale zaglonione tak ze wygladaja jak prawdziwe). Acha zapomnialbym na srodku wielka ceramiczna muszla - chyba stara popielniczka bo na krawedzi sa wyzlobienia na szlugi. Parametry wody byly sprawdzane chyba z 5 lat temu. W akwa nie robione jest absolutnie nic poza czesciowa podmiana wody z plukaniem filtra i odmulaniem dna raz na jakis czas no i oczywiscie karmienie - suche platki najgorszej jakosci. I wiecie co??? Ryby rozmnazaja sie i rosna jak szalone - akwa w piwnicy sa praktycznie caly czas oblozne nowym narybkiem. Nie nastarcza czasu zeby to rozdac albo sprzedac. Szczegolnie glonojady upodbaly sobie musze i skladaja ikre w niej naokraglo.  Akwa spelnia role odstresowywacza dla domownikow a i zieciowie jak przyjada to tez im milo popatrzec na hasajace rybcie. Nie znam sie na tym ale szczerze watpie zeby ryby sie tam zle czuly i byly zaniedbane skoro sie rozmnazaja masowo i w ekspresowym tempie od ladnych kilku lat!!! Czy szanowni akwarysci "pro" z tego forum moga sie pochwalic podobnymi wynikami w swoich wymuskanych biotopowych akwa z masa roslinek i super hiper korzeniami z lasu?
Wiec nie oceniajcie kwalifikacji i znajomosci fachu innych po tym czy maja w swoich akwa zamki i inne smieci bo sie mozecie niezle przejechac Cool Acha - nie chce ktos 40 malutkich mieczykow albo 80 glonojadkow?
Zapisane
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #141 : Wrzesień 27, 2007, 01:18:18 »

Kurczaki na fermach tez sie szybko rozmnazaja i duze rosna, a to wcale nie znaczy ze maja piekne zycie i jest im dobrze ;]

Oczywiscie nie wiem jak to akwarium wyglada, wiec nie odnosi sie to do zbiornika Twojego prawie tescia, tylko do samego faktu.

Zreszta moj ojciec tez 20 lat trzymal ryby w akwarium wlasnej roboty bez zadnych testow, karm i encykopedycznej wiedzy ;]

Co do zamkow, to autor tematu w pierwszym poscie spytal, co ludzie na tym forum o nich sadza, wiec ciezko, by nie byl to temat o gustach.

A co do nieuprzejmych odpowiedzi, to oczywiscie powinno sie takich unikac we wszystkich tematach, po prostu ten wywoluje silne emocje -
zreszta po poscie autora wnioskuje, ze mialbyc kontrowersyjny.

Ja generalnie nie lubie sztucznych ozdob ale widzialem pare ladnie wkomponowanych, zarosnietych murkow, posazkow i zamkow, ktore wygladaly bardzo ciekawie.
Zapisane
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #142 : Wrzesień 27, 2007, 06:42:53 »

Ja już pisałam na ten temat nie raz. To wszystko kwestia gustu !!! W końcu tak popularne kokosy także w naturalnych zbiornikach jeśli są to przecież nie z tak idealnie wyciętą dziurka Wink Poza tym nie każdy przecież chce mieć w domu kawałek jeziora, rzeki itp W dużej mierze zbiorniki traktuje się jako dekorację domu a często do stylu mieszkania pasuje np czaszka w akwarium Wink
Zapisane
splendens
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 213



« Odpowiedz #143 : Wrzesień 27, 2007, 10:08:35 »

Co do odpowiedzi Paskudera w zwiazku z sytuacja to zgadzam sie dokladnie z tym co napisal.
Kiedyś wpada do mnie wujek, ktory zarazil mnie akwarystyka, mial akwa ok 60 litrow a w nim ogromne, wielkosci dłoni skalary, gurami dwuplame i pare zbrojnikow (Ancistrusy),  ktora regularnie skladala ikre, i patrzy na moje akwarium(75 l) w ktorym pływa 6 sredniej wielkosci mieczykow i mowi: Co tu tak pusto?!.
Mysle ze sytuacja ta bierze sie z tego iz kilkanascie lat wstecz, za czasow PRL o zdobycie sprzetu akwa a i unikalnych gatunkow ryb bylo trudno... o literaturze fachowej nie wspominając. I tak na przykład, cytujac z ksiazki jaka mam w domu (Hodowanie rybek, Henryk Lisiecki, Warszawa 1967): "(...)gupiki i miczyki lub same mieczyki szczególnie w duzych gromadkach, lepiej sie beda czuły w naczyniu wiekszym, 20 - 30 litrowym(...)" Dzisiaj slyszac to, popukalibysmy się w głowe, ale tak było i czesto stare przyzwczajenia pozostały. Oczywiscie sam uwazam, iz rybkom nalezy stworzyc jak najlepsze warunki, i umieszczanie ich w 20 l akwarium jest smieszne.
Druga sprawa, kula: Odwiedzam kiedys znajomych. W pokoju ich syna na parapecie stoi kula, ok 3 l a w niej rybka, woda dosyc czysta, troche zwirku, obok lezy pokarm w płatkach. Ja mowie ze nie sa to dla niej dobre warunki ze zdechnie itp. A oni odpowiadają, że skoro zyje tak juz ok 2 lata to ma sie dobrze. Roll Eyes Pozostawie to bez komentarza. Dodam ze niedlugo maly ma urodziny to mu zakupie ksiazeczke o złotych rybkach, to moze naciagnie starszych na akwarium Wink
Tak więc, wiecej rezerwy, tolerancji i konstruktywnej krytyki a wszystkim bedzie dobrze. Wink
A co do zamków, mają swoj urok ale do swojego akwa bym takiej budowli nie włozył Tongue
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2007, 10:21:18 wysłane przez splendens » Zapisane
Paskuder
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21

Faustus - najlepsze piwo pod słońcem!


« Odpowiedz #144 : Wrzesień 27, 2007, 10:28:08 »

Wlasnie dokladnie o to mi chodzilo - nie lubisz sztucznosci - szacun masz prawo. Ale nie mowcie ze jak ktos wlozy 1 zameczek bo mu sie podoba to jest badziewiak, zabojca rybek i ogolnie dno i metr mulu. A ja to jestem pro pelna geba bo tylko zywe i naturalne... Aczkolwiek zgadzam sie ze sztuczne nigdy nie zastapi zywego.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2007, 10:32:33 wysłane przez Paskuder » Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #145 : Październik 01, 2007, 00:03:27 »

Ciekawa dyskusja - ale jej quintesencję opisałem w poście akurat zanim się zaczeła
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,2557.msg95840.html#msg95840

jolene jolene

To jest Twoje akwa i ma sie podobać Tobie!
Najważniejsze, aby żywe istoty nie musiały cierpieć!
pozdravinki
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2007, 00:05:26 wysłane przez Oswald » Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
złośnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 93



« Odpowiedz #146 : Październik 07, 2007, 15:26:01 »

nie wiedzialem gdzie to wsadzić, ale:

jakby ktoś nie wiedział co to znaczy przerybienie:
http://farm2.static.flickr.com/1318/1422545705_ada797d5c1.jpg?v=0

Cheesy
Zapisane

63 l:

5x kirysek pstry
4x neon czarny
3x neon diamentowy
2x otosek
2x colisa chuna
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #147 : Październik 07, 2007, 15:31:06 »

To już nie przerybienie - to totalna głupota.
Zapisane

Magdallenah
Ja.
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1131


I'm ;)


WWW
« Odpowiedz #148 : Październik 07, 2007, 15:58:22 »

hehe, i taka fota na flikrze Grin
Zapisane

Pozdrawiam, Magda.
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #149 : Październik 07, 2007, 16:44:34 »

Tu coś na wesoło (pomysły skośnookich nie znają granic  Grin)


Mutacja czy co?


Masz sztuczne roślinki? Kup sobie tą rybkę Smiley


Fishcar - było zdjęcie ale nie film Smiley


Jak masz zbędny baniak.... Smiley
Zapisane

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 23
  Drukuj  
 
Skocz do: