Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamki  (Przeczytany 159318 razy)
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #300 : Listopad 10, 2012, 20:00:55 »

Zapomnieli tylko rycerza na koniu dodać i księżniczkę zamknięta w wieży Roll Eyes
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2012, 20:57:31 wysłane przez emperor » Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #301 : Listopad 10, 2012, 20:32:53 »

Zapomnieli tylko rycerza na koniu dodać i księżniczkę zamknięta w wierzy Roll Eyes
Rycerz już w zamku...z księżniczką Wink
Zapisane

ssebastiann
Rybnięty
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #302 : Listopad 11, 2012, 14:31:46 »

Mrs, ta karykatura zajęła jedno z czołowych miejsc w 2010r i jest na facebooku w ulubionych fotkach aquascapera pracującego dla Ady, wiem że emperor lubi mroczne klimaty i naturalna zbiorniki, ja też lubię jak akwarium wygląda naturalnie i też mi się nie podobają takie zamki czy nienaturalnie wypielęgnowane zbiorniki roślinne, ale każdy ma inne pojęcie piękna. Wrzucając to zdjęcie chciałem tylko powiedzieć że nie ma sensu bruzgać z błotem kogoś za to że wrzuci do szkła coś co mu sie podoba pod warunkiem że nie szkodzi to jego mieszkańcom i nie jest to chińska śmierdząca porcelana.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #303 : Listopad 11, 2012, 14:47:19 »

Mrs, ta karykatura zajęła jedno z czołowych miejsc w 2010r i jest na facebooku w ulubionych fotkach aquascapera pracującego dla Ady.
O, to zmienia postać rzeczy.
Tym czołowym miejsem z 2010r (choć nie wiem co to znaczy) jeszcze mnie nie przekonałeś, ale miejsce na facebooku u gościa pracującego dla Ady przechyliło szalę na korzyść zamków. Zminiam zatem diametralnie swoje poglądy. Zamki ą gitowe!!!

Wrzucając to zdjęcie chciałem tylko powiedzieć że nie ma sensu bruzgać z błotem kogoś za to że wrzuci do szkła coś co mu sie podoba pod warunkiem że nie szkodzi to jego mieszkańcom i nie jest to chińska śmierdząca porcelana.
Jak dla mnie, właściciel zbiornika może sobie zrobić w nim nawet kupe i nazywać to akwarystyką, ale czy akwarystyką to będzie?
Nazywajmy rzeczy po imieniu.
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #304 : Listopad 12, 2012, 08:53:06 »

Jak dla mnie, właściciel zbiornika może sobie zrobić w nim nawet kupe i nazywać to akwarystyką, ale czy akwarystyką to będzie?
Nazywajmy rzeczy po imieniu.
O kupach nie będę dyskutował, ale nie wiem dlaczego zbiornik, w którym siedzi sobie zamek ma być karykaturą akwarystyki? Taki zamek to przecież świetna kryjówka dla ryb, a że wygląda jak wygląda to już kwestia gustu. Ryba naprawdę będzie miała w odbycie czy ma kryjówkę w postaci zamku, czy kupę z naturalnego kamienia. Zachowania ryb mogą być w takim zbiorniku równie naturalne (lub równie nienaturalne), jak w "naturalnie" wyglądającym szkle.

Sam miałem pomysł na zbiornik z zamkiem, tyle że miał być w choinkowym lesie z wywłócznika Smiley Jak mi się emers znudzi, to spłodzę coś takiego Smiley Rybom w takim baniaku wcale krzywda nie musi się dziać.
Zapisane

ssebastiann
Rybnięty
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #305 : Listopad 12, 2012, 10:31:29 »

Jak ktoś lubi rozmawiać o kupie to niech pogada z właścicielem tego baniaka:



A tak na poważnie jak piterix ma ochote wstawić sobie łódź podwodną do zbiornika to jest to jego wybór i jak zrobi to z głową to nawet może być ciekawe i nie trzeba go za to od razu gnoić i zniechęcać, każdy w końcu obiera swój kurs, jedni wolą black water bez zielska inni holendry z klarowną wodą po co od razu docinać i stawiać złośliwe uwagi. W taki sposób nikomu sie nie pomoże. No ale to już taka mentalność powiedz kaczyńskiemu że tupolew miał wypadek to cię z gównem zmiesza.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #306 : Listopad 12, 2012, 13:38:13 »

Jak ktoś lubi rozmawiać o kupie to niech pogada z właścicielem tego baniaka:


No i czym różni się ten zbiornik od tego z zamkiem (za wyjątkiem większej ilości roślin?).
Tak samo sztuczne, bezsensowne i idiotyczne robienie z akwarystyki niewiadomo czego.
Taka sama kupa plastiku.

A tak na poważnie jak piterix ma ochote wstawić sobie łódź podwodną do zbiornika to jest to jego wybór i jak zrobi to z głową to nawet może być ciekawe i nie trzeba go za to od razu gnoić i zniechęcać, każdy w końcu obiera swój kurs, jedni wolą black water bez zielska inni holendry z klarowną wodą po co od razu docinać i stawiać złośliwe uwagi. W taki sposób nikomu sie nie pomoże. No ale to już taka mentalność powiedz kaczyńskiemu że tupolew miał wypadek to cię z gównem zmiesza.

Pokaż mi człowieku jakieś złośliwe uwagi względem Piterixa.
Po cholerę mieszasz w to politykę, erudyto?

Tak się zastanawiam, kto tu jest większym akwarystycznym szowinistą. Właściciela zbiorników nieroślinnych którzy mówią wprost, że coś im się nie podoba, czy cała reszta która tak się święcie oburza gdy Ci pierwsi tak złośliwie i ordynarnie nie chcą się zachwycać pomysłowością, polotem i inwencją tych drugich.

Ja już napisałem – wpakujcie sobie nawet kupę do baniaka i nazywajcie to akwarystyką. Dla mnie akwarystyką to nie jest i nie będzie. I jest to moje autorytatywne zdanie i lata mi to czy ktoś poczuje się święcie oburzony i zacznie przywoływać polityków.

O kupach nie będę dyskutował, ale nie wiem dlaczego zbiornik, w którym siedzi sobie zamek ma być karykaturą akwarystyki? Taki zamek to przecież świetna kryjówka dla ryb, a że wygląda jak wygląda to już kwestia gustu. Ryba naprawdę będzie miała w odbycie czy ma kryjówkę w postaci zamku, czy kupę z naturalnego kamienia. Zachowania ryb mogą być w takim zbiorniku równie naturalne (lub równie nienaturalne), jak w "naturalnie" wyglądającym szkle.

A dlaczego dla fana muzyki rock, techno czy disco polo to karykatura muzyki?

Zamki same w sobie są tandetne – wg mojej opinii.
To kawał plastiku niczego nie wnoszący do zbiornika – wg mojej opinii.
A aranże z zamkiem wyglądają śmiesznie, dziecinnie i naiwnie – jak choćby to zdjęcie do którego się tu wszyscy odnoszą – wg mojej opinii.


Ducze, przecież janie nawouje do bojkotu zamków, pierdzących nurków, łodzi podwodnych zy co tam sobie jszcze ktoś wmyyśli.
Wyrażam jedyni swoje zdanie i tyle.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2012, 13:39:56 wysłane przez mrs » Zapisane

iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #307 : Listopad 12, 2012, 13:46:53 »

W wannie jest plastikowa woda. Gdzie biedne rybcie będą się kąpać Cheesy.
Niektórym kicz się podoba. Mnie nie rażą zamki tak bardzo, wiadomo biotop z zamkiem nie istnieje, ale tak o to, jako kryjówka to ktoś może mieć. Bardziej razi mnie żwirek we wszystkich kolorach tęczy, pomalowany niemal świecącymi farbami i do tego kilka kulek szklanych "ozdobnych", wisienką na torcie są plastikowe roślinki. Takie holenderskie akwarium z plastikowymi roślinkami byłoby ekonomiczniejsze Cheesy, nie trzeba świecić, można chlorować wodę by nie było glonów (piszę o holendrze z plastikiem więc bez życia Tongue).
Widziałem akwarium z kulkami, żwirem kolor, muszelkami. Jak się zapytałem po co to tak - odpowiedź żeby było ładniej Smiley. Woda koloru stawowego o podobnej klarowności jak nie gorszej. 2 kostki napowietrzające na 60l wody rozkręcone na full, ryb około 15 sztuk Duży duch amazoński, dorosłe gurami (w czasie agonii), kirysy pstre, glonojady dorosłe i jeszcze kilka jakiś ale nie pamiętam. Wyglądało to na bulgoczącą kolorową zupę, ale zdaniem właściciela "ładnie wyglądało" tylko woda trochę brudna.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2012, 13:52:51 wysłane przez iro1979 » Zapisane

ssebastiann
Rybnięty
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #308 : Listopad 12, 2012, 14:58:40 »

Cytuj
Pokaż mi człowieku jakieś złośliwe uwagi względem Piterixa.

Cytuj
I tu - broniąc zamków - ZGADZAM SIĘ na 100 % !!! Ten zamek jest super

Cytuj
Super, jako zdjęcie czy namalowany obraz, ale nie jako zbiornik.
W/w fotka z zamkiem to karykatura akwarystyki.

po takiej odpowiedzi wynika że pomysł piterixa jest karykaturalny, wielu młodych akwarystów zraża się do forum i nawet głupio im o cokolwiek spytać, ale jak piterix stworzy coś równie gustownego jak autor akwarium z zamkiem to będę mu bił brawo.



Mrs właśnie każdy ma prawo do własnej opinii Smiley Ja Cie chłopie szanuje bo widzę po ilości wątków i bańkach jakie posiadasz że posiadasz dużą wiedzę na temat akwarystyki, szanuje twoje przekonania i nic do ciebie nie mam wręcz przeciwnie podziwiam ciebie, emperora i cała reszte doświadczonych akwarystów. Może troche przesadziłem z mieszaniem w to polityki i tu ja byłem troche zgryźliwy za co przepraszam.

Ja po raz kolejny powtarzam że też nie lubię plastiku w akwarium ale nie będę nikogo krytykował jesli nie szkodzi rybkom. Sam sprzedaje Irlandczykom baniaki z zamkami bo wiem że oni w tym po prostu gustują. Od jakiegoś czasu promuje naturalne zbiorniki lecz takie się niestety nie sprzedają.

W pełni popieram to co napisał iro1979
 
Cytuj
Widziałem akwarium z kulkami, żwirem kolor, muszelkami. Jak się zapytałem po co to tak - odpowiedź żeby było ładniej Smiley. Woda koloru stawowego o podobnej klarowności jak nie gorszej. 2 kostki napowietrzające na 60l wody rozkręcone na full, ryb około 15 sztuk Duży duch amazoński, dorosłe gurami (w czasie agonii), kirysy pstre, glonojady dorosłe i jeszcze kilka jakiś ale nie pamiętam. Wyglądało to na bulgoczącą kolorową zupę, ale zdaniem właściciela "ładnie wyglądało" tylko woda trochę brudna.

i takim ludziom którzy tak męczą zwierzęta to powinno się zabraniać ich hodowli.

Ja tu piszę o sytuacji w której rybom nie dzieje się krzywda a właściciel po prostu ma taki gust a nie inny i chce miec zamek czy łódź podwodną w akwarium, a akurat zdjęcie z zamkiem które wrzuciłem mi też się podoba i jest zrobione wg mnie ze smakiem i nie szkodzi obsadzie, a zdjęcie z toaletą w której pływają karasie jest dla mnie kiczowate i na pewno zbiornik ten jest za mały dla tych ryb!!.

Ot wszystko co chciałem powiedzieć, dla mnie koniec tematu.







Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #309 : Listopad 12, 2012, 21:04:00 »

Cytuj
Pokaż mi człowieku jakieś złośliwe uwagi względem Piterixa.

Cytuj
I tu - broniąc zamków - ZGADZAM SIĘ na 100 % !!! Ten zamek jest super

Cytuj
Super, jako zdjęcie czy namalowany obraz, ale nie jako zbiornik.
W/w fotka z zamkiem to karykatura akwarystyki.

po takiej odpowiedzi wynika że pomysł piterixa jest karykaturalny, wielu młodych akwarystów zraża się do forum i nawet głupio im o cokolwiek spytać, ale jak piterix stworzy coś równie gustownego jak autor akwarium z zamkiem to będę mu bił brawo.
Ty tak serio?
Piterix powiedział, że jego zdaniem zamek jest super. Ja napisałem, że moim zdaniem jest to  karykatura. I gdzie tu jakaś złośliwość względem czegokolwiek?
Jesteście ludzie strasznie przewrażliwieni na swoim punkcie.
Zrozumcie, że głosząc jakąś opinie – czy to w życiu prawdziwym, czy w wirtualnym – ZAWSZE – trafi się ktoś kto będzie miał odmienne zdanie. Kto skrytykuje to co mówicie – nie ze złośliwości, ale z powodu innych poglądów.
Ja na serio widzę pewną prawidłowość w podejściu do akwarystyki określonych grup ludzi, mianowicie:
napisz dla testu jakąś krytyczną uwagę w wątku Emperora – zobaczysz jak zareaguje. A później napisz to samo w wątku takiego Mirmila. Jeden przyjmie uwagę ze spokojem, odpisze zgodnie ze swoim przekonaniem, a drugi będzie płakał, dąsał się i cholera wie co jeszcze.
Mało zostało na tym forum ludzi którzy wiedzą co robią i potrafią tą swoją wiedzę obronić, dlatego uwielbiam prowadzić dysputy z Ducze – gość pisze co myśli, nie obraża się, nie dąsa – ma swoje zdanie (często odmienne od mojego) i jakoś nikt się na nikogo nie obraża,. A tutaj? Widzę wątki zalatujące polityką. Gdzie te czasy, gdzie można było się zdrowo pokłócić (wymieniając argumenty) bez dąsów i fochów?

Odnośnie dalszej części Twojej wypowiedzi, jeśli ktoś się zraża czytając względem siebie czy swojego zbiornika krytyczną uwagę, jeśli ktoś boi się zapytać, bo dostanie odpowiedź nie po jego myśli, to ja takim osobom tylko współczuje i gratuluje asertywności i pewności siebie.

Mrs właśnie każdy ma prawo do własnej opinii Smiley
To po co się jeżysz jak kot na wiosnę?

Ja po raz kolejny powtarzam że też nie lubię plastiku w akwarium ale nie będę nikogo krytykował jesli nie szkodzi rybkom. Sam sprzedaje Irlandczykom baniaki z zamkami bo wiem że oni w tym po prostu gustują. Od jakiegoś czasu promuje naturalne zbiorniki lecz takie się niestety nie sprzedają.
Ale Ty możesz lubić co tam sobie chcesz i nie powinno to obchodzić nikogo. Tu jednak wracamy do punktu wyjścia. Jeśli wypowiesz swoje przekonania „na głos”, licz się z tym, że ktoś będzie miał odmienne zdanie.
Trzeba było przekonać mnie argumentami dlaczego zamki są takie fajne, a nie obrażać się i dąsać…i wołać byłego premiera.

Ja tu piszę o sytuacji w której rybom nie dzieje się krzywda a właściciel po prostu ma taki gust a nie inny i chce miec zamek czy łódź podwodną w akwarium, a akurat zdjęcie z zamkiem które wrzuciłem mi też się podoba i jest zrobione wg mnie ze smakiem i nie szkodzi obsadzie, a zdjęcie z toaletą w której pływają karasie jest dla mnie kiczowate i na pewno zbiornik ten jest za mały dla tych ryb!!.
 
A moim zdaniem to tandeta.
I co, czujesz się urażony czy obrażony?
Dla mnie taki zbiornik nie nadaje się na hodowle ryb – dla mnie nie ma on nic wspólnego z akwarystyką.
Akwarystyka to dla mnie przede wszystkim stworzenie jak najlepszych warunków dla życia ryb przy zachowaniu środowiska zbliżonego do tego w naturze.
Ducze ma racje w jednym – ryba ma w odbycie czy schowa się w zamku czy w kamieniach, ale jej zachowanie względem zamku naturalne nie będzie, bo niby dlaczego ma być? Po coś te wytyczne względem twardości wody, odpowiedniego ph czy choćby warunków koniecznych do odbycia tarła (oświetlenie, ph, brak prądu wody, odpowiednie schronienie) obowiązują i o ile w przypadku ryb hodowlanych nie ma to większego znaczenia, w przypadku ryb z odłowu czy kolejnych „F” zachowanie w zbiorniku z zamkiem nie będzie miało nic wspólnego z zachowaniem w naturze.
No, ale to moje zdanie i nie musicie się z nim zgadzać.
Tak czy inaczej, ja ze swojej strony zachęcam do rozmowy. Chętnie wymienię się z każdym na argumenty. Bez fochów, płaczu czy żalu.
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #310 : Listopad 12, 2012, 22:13:06 »

[To po co się jeżysz jak kot na wiosnę?

Dobre, mój kot się jeży raczej na jesień jak się robi zimno i pada deszcz lub co gorzej śnieg.

PS. Co do zamków raczej nie będę się określał bo całości ambitnego wątku nie czytałem i raczej nie skorzystam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2012, 22:14:50 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #311 : Listopad 13, 2012, 08:27:05 »

Dobre, mój kot się jeży raczej na jesień jak się robi zimno i pada deszcz lub co gorzej śnieg.
Kurde, z czasów gdy po miszkaniu biegały sobie koty pamiętam, że na jeień - zimę kot robił się większy i bardzej puchaty Wink

PS. Co do zamków raczej nie będę się określał bo całości ambitnego wątku nie czytałem i raczej nie skorzystam.
No, ja tam Twoje zdanie na temat zamków znam Smiley
Zapisane

ssebastiann
Rybnięty
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #312 : Listopad 13, 2012, 09:25:09 »

Cytuj
Trzeba było przekonać mnie argumentami dlaczego zamki są takie fajne, a nie obrażać się i dąsać…i wołać byłego premiera.

a kto tu się obraża i dąsa ?? Ja tylko pokazałem fotke z zamkiem która mi sie podoba Smiley
Tobie sie nie podoba i ok ciesze sie że masz swoje zdanie i go bronisz chwała Ci za to !!

Cytuj
To po co się jeżysz jak kot na wiosnę

To ty sie kocisz jak jeż pod koniec lata

« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2012, 14:10:55 wysłane przez ssebastiann » Zapisane
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #313 : Listopad 13, 2012, 12:47:47 »

Zamki same w sobie są tandetne – wg mojej opinii.
To kawał plastiku niczego nie wnoszący do zbiornika – wg mojej opinii.
A aranże z zamkiem wyglądają śmiesznie, dziecinnie i naiwnie – jak choćby to zdjęcie do którego się tu wszyscy odnoszą – wg mojej opinii.

1. Nie musisz dodawać w każdym zdaniu "w mojej opinii" Smiley ja rozumiem, że jak się ktoś wypowiada na forum to pisze "w swojej opinii" Smiley oprócz wyjątkowych przypadków, które obwieszczają światu prawdy objawione Wink
2. To że są tandetne to jedynie wizualny odbiór, nie wiem jak to przekładać na poziom akwarystyki. Niektóre biotopowe akwaria też wyglądają tandetnie. Ale odbiór wizualny to całkiem inna kwestia.
3. Ten aranż z fotki niczym się nie różni od wielu podobnych zbiorników, tyle, że ma zamek i ścieżkę do niego Smiley można dyskutować, czy akwarium jest odpowiednie dla zamieszkujących go ryb (prześwietlenie i te sprawy Wink ale akurat zamek to tylko i wyłącznie gadżet "wizualny", nie mający wpływu na rybi komfort. A więc nie wiem dlaczego to ma być karykatura akwarystyki? ot po prostu ktoś ma inne poczucie estetyki od średnio przyjętego wśród świadomych akwarystów Smiley

Cytuj
Ducze, przecież janie nawouje do bojkotu zamków, pierdzących nurków, łodzi podwodnych zy co tam sobie jszcze ktoś wmyyśli.
Wyrażam jedyni swoje zdanie i tyle.
No i dobrze, a czy ja ma jakieś pretensje o to?

Gdzieś tam dalej napisałeś, że zgadzasz się , że rybie wszystko jedno, zamek czy kupa kamieni, a potem, że z zamkiem ryba nie pokaże naturalnych zachowań. Jak dla mnie to brak w tym logiki.
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #314 : Listopad 13, 2012, 19:14:56 »


A co powiesz o zalanych miastach gdzie ryby w naturze pływają nie tylko między oknami zamków ale być może domków biedaków czy innych na co dzień niespotykanych budowlach ?
I jeśli ktoś będzie chciał odtworzyć taką naturę to jak uargumentujesz nadal nazywając takich akwarystów tandeciarzami ?
Nie bądź aż tak zacietrzewiony w swoich opiniach bo może się to obrócić przeciwko Tobie.
A akwarium przedstawione na fotce jest bardzo pomysłowe, zadbane i warte uwagi i niejeden prawdziwy akwarysta może go podziwiać. I rybom w tym baniaku wcale nie jest gorzej niż tym które zamiast zamków mają kamienie czy zatopione korzenie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2012, 19:16:54 wysłane przez gina2006 » Zapisane

Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23
  Drukuj  
 
Skocz do: