Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Sera Florena...?  (Przeczytany 6310 razy)
nati_snk
Zainteresowany
**
Wiadomości: 189



WWW
« : Kwiecień 06, 2005, 18:19:58 »

Bardzo mi ostatnio zmarniały mi roślinki...  Sad Na dniach (pewnie w sobotę :wink: ) dodam drugą świetlówkę - będzie wtedy 2x15W (DayLight + Sylvania Gro-Lux) na 54l. Ale zamierzam też zacząc nawozić i  tu pojawia się problem. Heh... Jako że Sanok jest bardzo nie-akwarystycznym miejscem jest bardzo trudno o kupno jakiegokolwiek nawozu... :? Jedyne jakie do tej pory widziałam w sklepach (w właściwie jednym :? ) to Sera Florena... Co o nim myślicie :?: A są może jakieś inne dobre, ale równie popularne nawozy :?:  :? A jak nie to zdecyduję się na połączenie Aquaplant + Ferroactiv i kupię gdzieś (pewnie w necie)...
Zapisane

Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #1 : Kwiecień 06, 2005, 19:53:18 »

Co prawda nie stosowałem wymienionego przez ciebie nawozu, ale za to sprawdziłem kilka innych. To co mogę ci polecić oczywiście w rozsądnej cenie to z Aqua Art`u PGC czyli Planta Gainer Clasic, stosuję go od czasu jak tylko pojawił sie na rynku (ładnych -naście m-cy) i wszystko rośnie tak jak trzeba, przy tym jest wydajny, cena od 17zł. Niedobory żelaza mozesz uzupelnić nawozem tej samej firmy - Planta Gainer Ferro+, zalety jw.
Zapisane


385 l - dyskowce
rob1979
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223


www.zobaczsiebie.pl


WWW
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 07, 2005, 15:30:59 »

witam... połączenie AquaPlat + Ferroaktiv nie jest takie złe... ale mogą wystąpić niedobory pewnych mikro i makroelementów

Nie polecam TetraPlantaMin - nie żeby był nieskuteczny - po prostu jest baaaardzo mało wydajny a cena nie jest najniższa...

wielu akwarystów używa RoślineX - do kupienia na Allegro - i wielu sobie go chwali

ja zakupiłem na alegro nawóz w proszku na bazie pmdd... o efektach napisze za ok. miesiąc Smiley
Zapisane

profesjonalne sesje zdjęciowe
www.zobaczsiebie.pl
tomeek7
Bywalec
****
Wiadomości: 312



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 07, 2005, 15:37:28 »

Ja osobiscie polecam Sera Florenette A, doskonala rzecz
Zapisane

...::: 126 litrów :::... zmiana obsady
...:::25 litrów :::...Mała Tanganika
Eugeniusz
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 09, 2005, 23:30:30 »

Tak jak Sebastian polecam i używam nawozów PGC.Jedna butelka 450 ml starczy Ci na dość długo do 54 litrowego akwarium.  A czy zastanawiałaś się nad dodaniem na dno jakiegoś podłoża dla roślin. Ja używam Sera Floredepot.Od czasu do czasu wtykam tabletki Tetra-Crypto.
Zapisane
Anek
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 10


na strychu mojego życia...


« Odpowiedz #5 : Lipiec 09, 2009, 14:05:10 »

takie głupie pytanie Tongue
czy ten środek nie wpływa źle na rybki?
roślinki zaczęły mi podgniwać nie wiem co podać...akwa 54l...świetlówka 15W...cały czas chodzi filtr, jest napowietrzane..temp 27-28 C
Zapisane
Pietro54
Zainteresowany
**
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #6 : Lipiec 10, 2009, 10:37:29 »

podgniwać? w jaki sposób?
możesz wrzucić jakąś fotkę?
Zapisane
Anek
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 10


na strychu mojego życia...


« Odpowiedz #7 : Lipiec 10, 2009, 11:10:16 »

wyrzuciłam już tamte roślinki  :/
zrobiły się brązowe, miękkie, rozmazywały się
zaczęło się od moczarki kanadyjskiej..a później reszta..
Zapisane
Mircu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



« Odpowiedz #8 : Lipiec 25, 2009, 22:46:44 »

Używaj Nawóz Flore z Sery sam go używam i tabletki  Flore Plus
jak na Twoje Akwa to:
- 15 ml - Flore 
- 3 Tabletki Flore + 
Podmieniaj Wode co tydzien 10 L
 i jeśli możesz to zrób Bimbrownie  (Co2) http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=1370.0
Ja mam Takie Akwarium roślinne 54 L

a Co do Co2 To ja Robie Tak alby był lepszy efekt :
 - Rano o godzinie 10 zapala mi sie światło w Akwarium I wtedy (Wyłanczam) napowietrzacz (Dla lepszego efektu )
 - Jest godzina 22 Zgasza mi sie światło i wtedy włanczam na noc pompke (napowietrzacz)
a tak przez cały dzień bez zadnego Napowietrzania Filtr Chodzi 24H
 Ja tak robie Ryby mi sie nie duszą i Rośliny rosną szybko Cheesy 
Zapisane
Mircu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



« Odpowiedz #9 : Lipiec 25, 2009, 22:48:27 »

Mam jeszcze 1 pytanie jakie Masz rybki ?
Zapisane
Mircu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



« Odpowiedz #10 : Lipiec 25, 2009, 22:51:26 »

napisz Jaki masz Filtr ? Jak masz Turbo 750
napisz do mnie na  GG:11099807 a ja Wtedy ci Pokaże co mozna zrobić żeby filtr działał tez na rozwój roslin 
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: