Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: 128l wielogatunkowe, 25l galaxy  (Przeczytany 22200 razy)
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #15 : Lipiec 31, 2009, 15:23:30 »

ja bym i tak Cię namawiał - spróbuj zrobić tylko lekki ruch tafli wody, ja u siebie przy walce z glonami miałem baniak zaciemniony przez bodajże 4 dni i nie było oznak przyduchy (a był tylko ruch tafli wody), oczywiście trza kontrolować.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Kamil921023
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 411



« Odpowiedz #16 : Sierpień 14, 2009, 14:17:18 »

Nie będę oryginalny-piękny korzeń Smiley
Co do roślin wiadomo,trzeba czasu.
Zapisane
Archon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #17 : Sierpień 15, 2009, 22:16:10 »

Jedna z moich neonek odeszła Sad Wyrosl jej jakis dziwny guz na podbrzuszu, kilka dni później tylko szczątki znalazłem...

Przetestowałem jak rybki sie sprawują bez napowietrzania, z obserwacji wynika ze nic się w sumie nie zmieniło, poza tym że woda jest bardziej przejrzysta. Jak wpadną mi jakieś pieniądze to zainwestuje w brzęczek i kolejny wyłącznik czasowy, napowietrzania z filtra zupełnie wyłączę, na napowietrzanie kilka godzin nocy zupełnie wystarczy (chodziarz może poczekam z tym do wymiany świetlówek). Dzięki dobraf Smiley

W tygodniu zrobiłem mały remanent, poprzestawiałem roślinki, po doniczce nawet wspomnienia nie zostały, wymieniłem kokosa, nowego obsadziłem LOMARIOPSIS LINEATA, stary został dosłownie ogolony przez krewecie, wygląda jak by ktos go papierem ściernym wyszlifował. Na odciętej części kokosa znowu (ostatni raz !) próbuje usadowić wgłębkę, tym razem mam gęstszą siatkę. Jutro kolejna dostawa roślinek które zamaskują filtr i ślimaczków dla małych Helenek.

15.08.2009


19.07.2009


« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2009, 22:21:13 wysłane przez Archon » Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #18 : Sierpień 15, 2009, 23:17:31 »

a po co Ci brzęczek? Ten korzeń to z chęcią bym Ci "buchnął" Grin Aha skoro już się odezwałem to jeszcze coś - albo mnie się wydaję alby przycinasz "końcówki" nurzańców - to nie jest dobre rozwiązanie przerobiłem to u siebie i albo odcinamy całe liście tuż przy żwirze albo wcale, no i ja odpuściłbym bym tu zbrojniki. Poza tym podtrzymuje zdanie - klimat jest.
pozdrawiam
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Archon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #19 : Sierpień 16, 2009, 09:02:23 »

a po co Ci brzęczek? Ten korzeń to z chęcią bym Ci "buchnął" Grin Aha skoro już się odezwałem to jeszcze coś - albo mnie się wydaję alby przycinasz "końcówki" nurzańców - to nie jest dobre rozwiązanie przerobiłem to u siebie i albo odcinamy całe liście tuż przy żwirze albo wcale, no i ja odpuściłbym bym tu zbrojniki. Poza tym podtrzymuje zdanie - klimat jest.
pozdrawiam

Myślałem o napowietrzaniu w nocy 3-4 godziny.
Też wiem ze to nie najlepiej, ale dobrze Ci sie zdaje, ostatnio przy próbie przerzedzania, widząc ponad półtorametrowe liscie nie wytrzymałem i poszły nożyczki w ruch Cheesy
Zapisane

zibi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 563


kocham to ;]


« Odpowiedz #20 : Sierpień 16, 2009, 09:48:56 »

Archon widać że dorastasz jeżeli chodzi o akwarystyke. Wink
Zmierza to wszystko w dobrym kierunku. Mnie tylko jeszcze denerwują te widoczne kable. Zrób coś z tym, jakieś tło czy rośliną zatuszuj  Wink pozdrawiam
Zapisane

o sobie: cieszę się, że mam 20 lat;

aktualne zajęcie: w piłkę gram;



http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=25776.msg238930;topicseen#msg238930
jamnik_sst
Bądź jak woda przyjacielu...
Zainteresowany
**
Wiadomości: 142


For You


« Odpowiedz #21 : Sierpień 16, 2009, 10:14:58 »

Z tym przyzwyczjaniem to różnie bywa ja miałem skalary od maleńkości z małymi rybami i nawet jak dorosły nic się nie działo ale górami i krewetki to mimo, że są od małego razem gurami mogą traktować jako pokarm:P Nie widzą krewetek zapewne tak często jak moje skalary ruchliwych neonów:)  Fajne akwarium i faktycznie korzeń pierwsza klasa Smiley
Zapisane

Tak wiele chciał bym jeszcze osiągnąć... Słodkowodny tropikalny świat to najpiękniejszy sen, z najbarwniejszej bajki.
anoli
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #22 : Sierpień 18, 2009, 21:37:39 »

Twoje akwarium fajnie się zmienia, kiedy zarośnie wydaje mi się, że krewetki poradzą sobie nawet w takim sąsiedztwie. Za to nie wiem jak wypadni kontakt gurami z innymi lokatorami, gdy postanowią mieć tarło. Ale na to masz jeszcze czas. Niestety kiedyś mój samczyk wymordował mi stdko danio podczas takiej akcji. Czemu nie chcesz mieć tła? Dodałoby zbiornikowi głębi. Przygoda z wygłębką pod wodą wymaga silniejszego oświetlenia. Glonojady cudne, u mnie mieszka pięć i bardzo dobrze sobie razem radzą - niestety nie są to albinosy. Kiedy rośliny się rozrosną akwarium będzie rewelacyjne, korzeń, jak już wiele osób wspomniało, jest extra. Mi nie podobają się te białe kamyki - ale to rzecz upodobań Smiley
Zapisane
Archon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #23 : Sierpień 20, 2009, 20:58:49 »

A w moim zbiorniku kolejne zmiany

Najważniejsza to roślinki od Piterixa: Rogatek, spora porcja mchu, jakaś Kryptocoryna,  jakaś Żabienica, Duży Heniek i jeszcze kilka  innych których nazw nie jestem pewien.
Wszystkie posadzone w niedziele, myślę ze zaczynają już powolutku rosnąć, żabienica ma już ładne korzonki Smiley
Krewetki zaczęły więcej wyłazić, Helenki dostały świeże ślimaczki od Female Raziel Smiley
Napowietrzanie zostało całkowicie wyłączone, na stałe.
Jedna swietlówka została wymieniaona na HAGEN AQUA-Glo 20W







Proszę o identyfikacje roślinki z 2 zdjęcia, rosnącej przed filtrem, obok termometru, mam nadzieje ze szybko podrośnie wszystko zasłoni. Nie wiem  jeszcze co to jest to pływające co się w lotosa wkręciło (2 zdjęcie).

« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2009, 16:04:11 wysłane przez Archon » Zapisane

Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #24 : Sierpień 21, 2009, 22:14:03 »

Proszę o identyfikacje roślinki z 2 zdjęcia, rosnącej przed filtrem, obok termometru
No mnie ciężko dojrzeć i tak na pierwszy rzut oka przypomina mi to (nie wiem czy o tej samej roślinie myślimy): Proserpinaca palustris ale tak po dłuższym przyjrzeniu się raczej jak: Ceratopteris thalictroides lub Hygrophila difformis. Masz lepsze foto tej rośliny?
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Chmura
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 85


« Odpowiedz #25 : Sierpień 21, 2009, 22:37:07 »

Jeśli tą roślinkę masz od Piterixa to raczej jest to Hygrophila Difformis. Super roślinka, rośnie szybko jeśli ma dużo światła i nawozów. Jest naprawdę ładną roślinką. U mnie przy starcie rosła bardzo powoli bo nie nawoziłem. Przedwczoraj dolałem troche mieszanki nawozów tropicalowych i ruszyła z kopyta.
Zapisane
Archon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #26 : Sierpień 29, 2009, 13:36:52 »

Ta roślinka to zdecydowanie Hygrophila difformis.
Zbiornik został zasilony jeszcze pięcioma dużymi Amano oraz około setką Świderków Cheesy
Praktycznie wszystkie roślinki się ukorzeniły, pozostaje tylko czekać na efekty wymiany świetlówki.

Myślę nad zasileniem roślinek jakimś nawozem zawierającym potas i żelazo, warto ? jeśli tak to może coś konkretnego polecacie ?

Myślę też nad dołożeniem jednej świetlówki (40 cm) o Temperaturze barwowej  około 3000K, warto ?
Zapisane

Chmura
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 85


« Odpowiedz #27 : Sierpień 30, 2009, 08:38:35 »

Cytuj
Ta roślinka to zdecydowanie Hygrophila difformis.
Czyli dobrze mówiłem. I jak? Skoczyła już czy na razie zapuszcza korzenie?
Cytuj
Zbiornik został zasilony jeszcze pięcioma dużymi Amano oraz około setką Świderków Cheesy
Świderki to super sprawa kiedy masz roślinki trawnikowe takie jak glossostigma albo mały heniek. Potrafią sprawić że dywanik będzie się zawijał i w końcu uleci na powierzchnię.
Ja osobiście chcę u siebie koniecznie rozmnożyć red cherry, dlatego też nie zdecydowałem się na amano. Często ich samice łapią ciężarne redki, odwracają i wyjadają im jajeczka.
Cytuj
Myślę nad zasileniem roślinek jakimś nawozem zawierającym potas i żelazo, warto ? jeśli tak to może coś konkretnego polecacie ?
Ferroactiv Tropicala dla żelaza. Dla potasu to ja osobiście czekam aż pojawi się w sklepach nowy produkt Tropicala Aquaflorin Potassium.
Cytuj
Myślę też nad dołożeniem jednej świetlówki (40 cm) o Temperaturze barwowej  około 3000K, warto ?
Zdecydowanie nie warto. Dla roślin jest to nieprzydatne światło a i dla ciebie ( względy wizualne ) też nieciekawe gdyż wszystko bedzie żółtawe. Najlepiej dodać swietlówki o barwie ok 6500, bo raz że roślinki skorzystają, dwa wyostrza kolory ( sprawia że są bardziej soczyste, mocne ).
Zapisane
Archon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #28 : Listopad 07, 2009, 23:00:21 »

Mały update Smiley



Z rury PE wykonałem deszczownie którą zamocowałem bezpośrednio na filtrze,
Brak silnego strumienia wody i pierwotnego napowietrzania  zdecydowanie pozytywnie wpłynął na wygląd zbiornika Smiley

Obsada praktycznie się nie zmieniła, Jeden Gupik zginął tragicznie w zębach kota jak postanowił opuścić zbiornik w trakcie podmiany wody,
Helenki strasznie się rozmnażają, doliczyłem się około 40, myślę że jest za dwa razy tyle, chętnie odsprzedam.

Natknąłem sie na problem z filtrem, <klik> otóż od jakiegoś czasu gąbka sie zapycha co zmniejsza przepływ wody przez filtr.
Mniej więcej co półtora tygodnia muszę rozbierać filtr i wyciskać/przepłukiwać gąbkę co z pewnością nie wpływa korzystnie na parametry  wody.

       

Jedni mówią ze to norma... ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć, czy przyczyna zapychania się filtra może być w moim przypadku przerybienie ? Czy może Helenek jest trochę za dużo ?  Nie chce ktoś ? :>
Zapisane

zibi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 563


kocham to ;]


« Odpowiedz #29 : Grudzień 08, 2009, 11:49:50 »

fajnie chociaż na tej ostatniej fotce wygląda na 54l a nie na 128 Tongue ale to pewnie takie ujęcie ;]
Zapisane

o sobie: cieszę się, że mam 20 lat;

aktualne zajęcie: w piłkę gram;



http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=25776.msg238930;topicseen#msg238930
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: