Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « BIOTOP AMAZONKA 160L - OBSADA
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: BIOTOP AMAZONKA 160L - OBSADA  (Przeczytany 9100 razy)
Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« : Lipiec 08, 2009, 11:33:26 »

Mam pytanie o dobor obsady do akwarium 160L biotop Amazonka

toń wodna:
- pielęgnica Kakadu (1 samiec+3samiczki)
- pielęgnica Ramireza (1 parka)
- neony Innesa / czerwone lub  zwinnik jarzeniec lub drobnoustek obrzeżony - 15szt

na dno:
- kiryski - 7szt
- zbrojniki niebieskie - 2szt
- otoski?

powierzchnia:
- pstrążnica marmurkowana lub ukośnik ozdobny- 7szt

Jakie sa wasze opinie na temat proponowanej obsady?

 
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #1 : Lipiec 08, 2009, 13:42:21 »

Jak dla mnie spoko, poza tym, ze zrezygnowałbym z ramirezek ... 4 szt kakadu to na takie akwa wystarczająco (no chyba ze masz bardzo duża powierzchnie dna)
Zapisane

Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #2 : Lipiec 08, 2009, 13:54:11 »

Obecnie mam gęsto obsadzone akwa ale chce to zmienić - bardziej rozrzedzić rośliny dać więcej korzeni więc realna powierzchnia dna powinna wzrosnąć. Tak że miejsce byłoby na 4 kakadu+2ramirezki ale co warto jeszcze dodac z tych rybek co pisałem (chodzi o rybki w toni) lub innych jako dopełniaczy biotopu?
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #3 : Lipiec 08, 2009, 13:58:00 »

Jak dla mnie to co zaproponowałeś jest bardzo dobre. A z ramirezek bym zrezygnowal ze wzgledu na zbrojniki które też swoją powierzchnię dna znajdą.
Nie chodzi tutaj o ilość kryjówek ale o podział terytorium. Przy powierzchni 100x40 (zakladam ze takowe masz jako standard) to na 4 kakadu akurat ale nic więcej
Zapisane

Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #4 : Lipiec 08, 2009, 14:07:41 »

OK. Rozumiem że te pielęgniczki jak najbardziej z tymi dodatkami:

toń wodna

- neony Innesa / czerwone lub  zwinnik jarzeniec lub drobnoustek obrzeżony - 15szt (szczerze mówić nie wiem który wybrać który z wód najbliżej zbliżonych do kakadu)

na dno:
- kiryski - 7szt
- zbrojniki niebieskie - 2szt

- otoski - 4-5szt?Huh

powierzchnia:
- pstrążnica marmurkowana lub ukośnik ozdobny- 7szt

Czyli takie zestawienie byłoby OK? A jakie rośliny najlepsze dla pielęgnic?
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #5 : Lipiec 08, 2009, 14:09:29 »

Jeśli to ma byc biotop amazonii to specjalnego wyboru co do roslinek nie ma Wink
Zerknij sobie tutaj -> http://fish.mongabay.com/biotope.htm
Zapisane

Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #6 : Lipiec 08, 2009, 14:23:04 »

Ok a co do rybek? pstrąznice mogę być? Co do małych kąsaczowatych - które najlepiej?
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #7 : Lipiec 08, 2009, 15:36:36 »

Ok a co do rybek? pstrąznice mogę być? Co do małych kąsaczowatych - które najlepiej?

tak pstrązenice mogą być , które kąsacze najlepiej? najlepiej te które najbardziej ci się podobają , ja uwielbiam neony czerwone.
Zapisane
Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #8 : Lipiec 08, 2009, 18:07:06 »

He he jasne ze te które mi sie podobaja ale podoba mi się wiele kąsaczowatych. Tez lubie neony czerwone. A ile sztuk moge "dorzucić" do  akwa z 6 pielęgniczkami? Czy mogę 2 ławice np. n.czerwony i zw. jarzeniec po 15szt każda + pstrążnice pod powierzchnie? Nie przerybie akwarium?
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #9 : Lipiec 08, 2009, 18:31:33 »

Reno słuchaj zdecyduj się narazie na jeden gatunek kąsaczy a po jakims czasie jak wszystko bedzie grało nie bedziesz miał kłopotów z parametrami i glonami to sobie dołożysz drugi gatunek ( oczywiście pod warunkiem że jeszcze bedziesz chciał),( ja mam w 200 dwie parki ramirez i stadko 28 szt maleńkich kasączy -bystrzyków amandy ( dużo mniejszych niż neon czerwony czy zwinnik jarzeniec) i wcale nie wydaje mi się pusto...)
Zapisane

Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #10 : Lipiec 08, 2009, 22:00:07 »

Ok dzięki za podpowiedż. W sumie to fakt że lepiej wprowadzać coś stopniowo. Myślę że zdecyduję się na 6 opisanych wyżej pielęgniczek + ławica neonów chyba czerwonych + obsada dna. A potem się zobaczy Smiley
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #11 : Lipiec 09, 2009, 12:10:35 »

Myślę że zdecyduję się na 6 opisanych wyżej pielęgniczek

Widzę, że jednak moje tłumaczenia nie trafiły ... Widzę że się uparleś po prostu na te ramirezki z kakadu (tylko po co pytać skoro i tak było wiadomo jak się skończy)
W każdym razie - może się jakoś dogadają ...

Zapisane

Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #12 : Lipiec 09, 2009, 13:18:35 »

Nie nie nie uparłem się - ja naprawde pytam czytam i szukam i do konca sam nie wiem  jeśli okaże sie iż ma to więcej minusó i plusów to wtedy wybiorę 1 z dwóch. Dla mnei pielęgniczki to nowość więć będzie to bardzo ciekawe dl amnei doświadczenei je mieć ale przed tym chciałbym coś więcej wiedzieć.
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #13 : Lipiec 09, 2009, 13:20:33 »

Nie nie nie uparłem się - ja naprawde pytam czytam i szukam i do konca sam nie wiem  jeśli okaże sie iż ma to więcej minusó i plusów to wtedy wybiorę 1 z dwóch. Dla mnei pielęgniczki to nowość więć będzie to bardzo ciekawe dl amnei doświadczenei je mieć ale przed tym chciałbym coś więcej wiedzieć.


może pomoże ci ta strona:  http://www.mojaamazonia.com/ masz tam opisy wszystkich biotopów i ryb z Amazonii.
Zapisane
Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #14 : Lipiec 09, 2009, 13:24:27 »

Znam przeglądałem i czytałem - myślałem o czarnych wodach (nazewewnicto zgodnie z portalem Amazonia)
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: