Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Preparowanie korzenia - sól  (Przeczytany 14058 razy)
fkdc
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


« : Czerwiec 17, 2009, 19:15:33 »

Witam

Jak bardzo ważne jest to by sól była niejodowana? Ponieważ ciężko znaleźć takową w sklepie,a  nie którzy w swoich opisach preparowania nie wspominają nic o tym czy jodowana czy nie to może jednak można użyć normalnej soli z kuchni jodowanej?

Pozdrawiam
Zapisane

200l restart
25l 4xRed Cherry
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 18, 2009, 06:16:32 »

Do preparowania korzenia mozna uzywac zwyklej (kuchennej) soli, pozniej kilkakrotnie sie plucze korzen wiec nie jest szkodliwe dla mieszkancow akwarium.
A sol niejodowana dostaniesz w sklepach akwarystycznych jesli bardzo potrzebujesz
Zapisane

dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« Odpowiedz #2 : Czerwiec 22, 2009, 13:24:38 »

Witam! Mam pytanie czy moge tak również wypreparować kokos?A jeżeli tak to w jakiej ilość sól  i w jakim czasie będzie już wypreparowany?
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 22, 2009, 17:10:31 »

Nigdy nie testowałem, ale kokos raczej szybko, bo ma cienkie ścianki. Długość preparacji wiąże się z grubością, bo od tego zależy jak szybko wysoka temperatura wniknie do środka i jak szybko nasiąknie drewno. Soli należy dać... sporo Wink Najlepiej roztwór nasycony.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2009, 17:13:45 wysłane przez shogun4 » Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #4 : Czerwiec 22, 2009, 18:00:28 »

Bez przesady, wystarczy ze trzy duze lyzki soli na litr wody
Zapisane

dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 22, 2009, 20:03:02 »

Ile kokos ma się hm..gotowć?I jak mniemam ma być taki plan działania : kokos wygotować w wodzie z solą apotem jeszcze raz w wodzie bez dodatku soli.Tak?
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #6 : Czerwiec 23, 2009, 04:43:35 »

Tak i pozniej jeszcze kilka razy plukac w czystej wodzie
Zapisane

dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« Odpowiedz #7 : Czerwiec 23, 2009, 08:44:25 »

gina2006 ale nadal nie wiem ile kokos ma sie gotować. xD
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #8 : Czerwiec 23, 2009, 14:30:51 »

Nigdy nie testowałem, ale kokos raczej szybko, bo ma cienkie ścianki.
to nie korzen, wiec od zagotowania wystarczy z pol godz
Zapisane

dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« Odpowiedz #9 : Czerwiec 23, 2009, 15:38:18 »

OK dzięki Smiley
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #10 : Czerwiec 23, 2009, 21:07:50 »

Ostatnio gotowałem cienki korzeń w kształcie gałęzi, max. 1,5cm średnicy w najgrubszym miejscu. Mimo jakichś 3-4godz gotowania, po dwóch dniach w akwarium wylazła na nim pleśń. Dlatego myślę, że na wszelki wypadek trochę dłużej nie zaszkodzi.
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #11 : Czerwiec 23, 2009, 21:57:09 »

Ostatnio gotowałem cienki korzeń w kształcie gałęzi, max. 1,5cm średnicy w najgrubszym miejscu. Mimo jakichś 3-4godz gotowania, po dwóch dniach w akwarium wylazła na nim pleśń. Dlatego myślę, że na wszelki wypadek trochę dłużej nie zaszkodzi.
Korzen czy galezie moga posiadac zywice, a skorupa kokosa juz jest sucha, gotuje ja sie w soli tylko do dezynfekcji i niewielkie gotowanie w zupelnosci wystarczy
Zapisane

dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« Odpowiedz #12 : Czerwiec 24, 2009, 08:20:55 »

Jeszcze raz dziękuje kokos już stoi w akwarium.Jest ulubioną zabawą prawie wszystkich Smiley MA kształt jaskini więc ciekawe rybki chętnie wchodzą do środka.Jeszcze raz bardzo dziękuje i pozdrawiam.
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Salatorr
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #13 : Lipiec 08, 2014, 08:27:44 »

witam znalzlem super korzen dosc spory z galeziami bocznymi sam korzen ma srednice okolo 15 cm pod spodem troszke prochna ktore zamierzam usunac ale jest dosc duzy i nie miesci mi sie do rzadnego kotla jak go zdefynkowac i spreparowac ??
Zapisane
sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #14 : Lipiec 08, 2014, 20:28:15 »

Ja to zrobiłem tak.




Zapisane

gg - 4479432
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: