Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 94 95 [96] 97 98 ... 170
  Drukuj  
Autor Wątek: Prośby o identyfikacje ryb  (Przeczytany 496527 razy)
Michał84
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #1425 : Czerwiec 14, 2009, 20:44:29 »

Co z tego wiem to na weloniaste mówi się potocznie lirogony  Roll Eyes

To źle słyszaleś,są 3 odmiany mieczyków o wydłużonych płetwach:
1.sipson-ma wydłużoną tylko płetwę grzbietową
2.lirogon-zarówno samce jak i samice mają dwa miecze na płetwie ogonowej
3.welon-ta odmiana prawdopodobnie wzięła swój początek od odmiany lirogon ale dziś już jest odrębną odmianą,charakteryzuje się tym iż zarówno samce jak i samice mają wydłużone wszystkie płetwy jednak nawet samce nie posiadają miecza co je wyraźnie odróżnia od lirogona.
Zarówno lirogon jak i welon to nazwy odmian mieczyka hellera(xiphophorus helleri) a nie nazwy potoczne.
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #1426 : Czerwiec 14, 2009, 21:13:21 »

Potocznie człowieku. Łap kontekst. To, co przekleiłeś to prawda, ale nie o to Raffiemu Smiley chodziło Grin

Poza tym Twoja teoria obala to, co sam napisałeś. Na zdjęciu - identyfikując odmianę poprzez to, co napisałeś - jest tuxedo weloniasty (nie tylko ogon, ale wszytkie pletwy weloniaste). A Ty wcześniej piszesz, ze to lirogon.. Hmm?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2009, 21:16:45 wysłane przez bloniu » Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Michał84
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #1427 : Czerwiec 15, 2009, 15:50:17 »

Teraz myślę o co ci chodzi....Mieczyk lirogon ma wydłużone wszystkie płetwy ale na płetwie ogonowej ma 2miecze tak jak na tym zdjęciu,ten mieczyk to czysty przykład odmiany lirogonu zwany dwumieczem natomiast mieczyk wetoniasty także ma wydłużone wszystkie płetwy z tym iż płetwę ogonową do tego stopnia iż nie posiada już żadnego miecza,może dam fotki to będzie prościej:

1Lirogon


2.Welon


Myślę że różnica jest wyraźna,dodam jeszzce że tą wiedzę zaczerpnołem z książek i różnych artykułów a nie jest to moja teoria.
Pozdrawiam.
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #1428 : Czerwiec 15, 2009, 17:20:51 »

OK teraz zajarzyłem i przepraszam za zamieszanie...
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« Odpowiedz #1429 : Czerwiec 16, 2009, 16:52:22 »

A więc, co to za rybka... szukałem dość długo i niestety nie umiem znaleźć - a w sklepie... o zgrozo też nie wiedzą  Roll Eyes
Najbardziej jednak wydaje mi się, że może to być Belonesox Belizanus - jednak ten ma całkiem inny pysk i układ płetw... pomocy!

Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #1430 : Czerwiec 16, 2009, 17:29:47 »

Sa i takie z wydluzonym pyskiem i innym ukladem pletw, ale sa i takie jak na Twojej fotce

http://pl.wikipedia.org/wiki/Belonokszta%C5%82tne
Zapisane

KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« Odpowiedz #1431 : Czerwiec 16, 2009, 18:12:45 »

Dzięki Gina, przy czym i tak nie udało mi się określić gatunku - po prostu poza wymienionym wcześniej Belizanus nie ma żadnej wzmianki o innych belonowatych w akwariach.
Jedyna nadzieja w tym, że w sklepie obiecali się dowiedzieć co to za rybka i dotrzymają słowa.

PS
Podawanie linka do Wikipedii, w tym przypadku, było zbędne.  Wink
Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #1432 : Czerwiec 16, 2009, 19:47:08 »

Napisz do Drago z naszego forum, jest oblatany w temacie belonowate ( i nie tylko) z pewnoscia odpowie Ci dokladnie
Jak chcesz moge Ci podac do niego namiary na pw
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1433 : Czerwiec 16, 2009, 21:04:09 »

A więc, co to za rybka... szukałem dość długo i niestety nie umiem znaleźć - a w sklepie... o zgrozo też nie wiedzą  Roll Eyes
Najbardziej jednak wydaje mi się, że może to być Belonesox Belizanus - jednak ten ma całkiem inny pysk i układ płetw... pomocy!



być może jest to dość sfatygowany egzemplarz Hepsetus odoe
Zapisane

KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« Odpowiedz #1434 : Czerwiec 17, 2009, 17:11:16 »

Dlaczego sfatygowany? Na żywo ta rybka wygląda na bardzo zdrową, tak niekorzystnie wyszła tylko na zdjęciu.
Ni mniej niestety nie pasuje Hepsetus odoe, ten ze zdjęcia ma pysk wydłużony w naturalny sposób, zaś Hepsetus ma go bardziej tępy.
Poza tym ta charakterystyczna kropka na płetwie ogonowej... sam nie wiem
Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1435 : Czerwiec 17, 2009, 20:31:07 »

Ludzie ludzie to jest Ctenolucius hu jeta .
KSnake no co Ty wymagasz od sklepu żeby wiedzieli co sprzedają ?Jak Ci nie wstyd hahaha.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2009, 21:06:35 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #1436 : Czerwiec 17, 2009, 20:37:29 »

Mowilam (pisalam) ze Drago bedzie wiedzial     http://images.google.com/images?hl=pl&q=Ctenolucius+h*eta&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w&gbv=2&aq=f&oq=

(zamiast gwiazdki w linku trzeba wstawic u - w innym wypadku wyswietla sie inna stronka  Grin )
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2009, 21:01:18 wysłane przez gina2006 » Zapisane

1988ona
Zainteresowany
**
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #1437 : Czerwiec 17, 2009, 21:33:52 »

Witam, czy mój zbrojniczek jest żółty, czy to albinos? Sprzedawca określił to tak: "ja tam nie widzę różnicy, wziąłem, co było"... :/

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=v5ba51&s=5

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=dxnss3&s=5

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=16hw09z&s=5

Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1438 : Czerwiec 17, 2009, 21:51:54 »

Wygląda na to że albinos.Albinosy mają czerwone oczy,natomiast gdyby miał czarne to by był odmiany ksantorycznej.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Michał84
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #1439 : Czerwiec 18, 2009, 14:10:57 »

Wygląda na to że albinos.Albinosy mają czerwone oczy,natomiast gdyby miał czarne to by był odmiany ksantorycznej.

No nie do końca chyba,z tego co się orientuje to ryby barwy ksantorycznej są przeciwieństwem albinosów czyli ryby takie są ciemniejszego koloru niż osobniki normalnie ubarwione.
Natomiast co do pytania to zbrojniki albinosy są właśnie potocznie nazywane złotymi więc chodzi o tą samą rybę.
Zapisane
Strony: 1 ... 94 95 [96] 97 98 ... 170
  Drukuj  
 
Skocz do: