Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Żarłoczne paletki  (Przeczytany 8499 razy)
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« : Czerwiec 17, 2009, 07:34:09 »

Witam

Zakładam ten wątek żeby podyskutować z ludźmi którzy hodują w sowich akwariach Paletki(Dyskowce).
Chodzi mi o to czy Wasze ryby też wcinają z pasją rośliny?, od początku jak założyłem akwarium moje dwie paletki nie dają spokoju glosi i dziesiątkują ją bezlitośnie wyrywając z podłoża rośliny ukorzenione nawet na 4-5cm

Jak tak dalej pójdzie to będę musiał zrezygnować z glośki bo co wypuści pędy to są obskubane, może ktoś ma jakiś sposób np: podawanie jaiegoś specyfiku roślinnego w pokarmie... paletki mam od miesiąca i karmię je granulatem niemieckim fur alle discusfishe, proszę o radę
Zapisane

dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 17, 2009, 10:07:33 »

Paletki aby były zdrowe muszą mieć podawany bardzo zróżnicowany pokarm , czyli jakieś papki-mieszanki owocowe,larwy owadów ,serce wołowe  ,warzywa,owoce morza itp. jeżeli zjadają rośliny to prawdo podobnie brakuje im czegoś w diecie.
Zapisane
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 18, 2009, 10:47:59 »

czy jest jakiś pokarm którym można uzupełnić menu paletek? ponoć ten niemiecki granulat ma wszystko co potrzeba, przynajmniej tak napisali w tłumaczeniu na etykiecie

ponadto z mojego doświadczenia ze skalarami wynika żeby im (skalarom) nie wiadomo co dawał roślinnego i tak obskubią roślinki, czy paletki sa takie same w zachowaniu?? (w końcu to jedna rodzina)

są tacy co trzymają paletki z 2 lub 3 roślinkami i nie mają tego problemu lecz, Ci którzy chcą mieć ładny baniak z zielenią i hodują palety wiedzą o czym piszę
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2009, 10:51:38 wysłane przez Mirmil » Zapisane

dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 18, 2009, 11:14:46 »

Cytuj
są tacy co trzymają paletki z 2 lub 3 roślinkami i nie mają tego problemu lecz, Ci którzy chcą mieć ładny baniak z zielenią i hodują palety wiedzą o czym piszę

.Jest tak ponieważ paletki to nie ryby do pięknego akwarium roślinnego z delikatnymi roślinami , nie bez powodu żyją w naturze w wodach o małej ilości roślin . Możliwe że paletki zjedzą wszystkie delikatne rośliny jakie napotkają , są to ryby kopiące w podłożu więc wszelkie hemianthusy czy inne delikatne rośliny z których robi się trawnik w akwarium przy paletkach mają nikłe szanse na utrzymanie się.

Cytuj
czy jest jakiś pokarm którym można uzupełnić menu paletek? ponoć ten niemiecki granulat ma wszystko co potrzeba, przynajmniej tak napisali w tłumaczeniu na etykiecie

paletek nie można karmić jednym pokarmem, te ryby aby były zdrowe potrzebują bardzo zróżnicowanej diety.
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2009, 11:17:21 wysłane przez dwight 18 » Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 18, 2009, 12:48:39 »

czy jest jakiś pokarm którym można uzupełnić menu paletek? ponoć ten niemiecki granulat ma wszystko co potrzeba, przynajmniej tak napisali w tłumaczeniu na etykiecie
i tak wierzysz we wszystko co piszą na etykietach?

.Jest tak ponieważ paletki to nie ryby do pięknego akwarium roślinnego z delikatnymi roślinami , nie bez powodu żyją w naturze w wodach o małej ilości roślin . Możliwe że paletki zjedzą wszystkie delikatne rośliny jakie napotkają ,


Tak? a co na to powiesz?:

Jak paletka je rośliny to zły objaw - chce oczyscić organizm z pasożytów lub po pasożytach.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2009, 12:50:46 wysłane przez ala » Zapisane

dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 18, 2009, 13:23:22 »

Cytuj
Tak? a co na to powiesz?:

nic nie powiem , to że ktoś zrobił zdjęcie z paletkami w roślinnym akwarium nie znaczy że dyskowce nie niszczą delikatnych roślin.Możliwe że jeszcze nie zniszczyły roślinności ponieważ flora była kupiona niedawno.
Zapisane
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 18, 2009, 13:41:50 »

SPOROM MÓWIMY NIE!!

racja!! wczoraj odrobaczałem paletki w roztworze capifosu - kąpiel krótkotrwała 2,5 godziny ponieważ mam je miesiąc i nie wiem jak dawno temu w sklepie były lub nie były odrobaczane, coś w tym może być co pisze ala, poczekam parę dni bo wczoraj korzystając z nieobecności paletek w akwa ogólnym czyściłem co nieco zrobiłem przecinkę i delikatne zmiany bo zielsko za królowało na potęgę, poczekam zobaczę co zrobią ze świeżo posadzoną glośką

ala: to twoje akwa?, czym karmisz swoje palety? jak często robisz odrobaczanie? regularnie czy po objawach?
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #7 : Czerwiec 18, 2009, 13:48:03 »

Widzę dwight że ty masz klapki na oczach ... nawet nie wiesz jak wyglada świeże akwarium - autor zdjęć i właściciel akwarium nieźle sie uśmiał z tej świeżości Grin . A co do palet i roslin jak to Cie nie przekonuje to może to http://img268.imageshack.us/img268/2729/nowe017.jpg albo to http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=7229.105 albo http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=2739&postdays=0&postorder=asc&start=45 a najlepiej to sobie wogóle przejrzyj galerie na pkmd i może nie będziesz głupot pisał.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2009, 13:49:48 wysłane przez ala » Zapisane

dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #8 : Czerwiec 18, 2009, 14:07:48 »

Widzę dwight że ty masz klapki na oczach ... nawet nie wiesz jak wyglada świeże akwarium - autor zdjęć i właściciel akwarium nieźle sie uśmiał z tej świeżości Grin . A co do palet i roslin jak to Cie nie przekonuje to może to http://img268.imageshack.us/img268/2729/nowe017.jpg albo to http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=7229.105 albo http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=2739&postdays=0&postorder=asc&start=45 a najlepiej to sobie wogóle przejrzyj galerie na pkmd i może nie będziesz głupot pisał.


ala czy ja powiedziałem że nie można trzymać roślin z paletkami? powiedziałem tylko cytuje
Cytuj
:Możliwe że paletki zjedzą wszystkie delikatne rośliny jakie napotkają , są to ryby kopiące w podłożu więc wszelkie hemianthusy czy inne delikatne rośliny z których robi się trawnik w akwarium przy paletkach mają nikłe szanse na utrzymanie się.


a na tych zdjęciach co podałaś nie ma żadnych hemianthusów ani innych delikatnych roślinek trawnikowych.
Zapisane
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 18, 2009, 14:12:03 »

PKMD - dobry pomysł, widzę że wraz z nowymi mieszkańcami mojego akwa muszę sporo poczytać

i nie licytujcie się więcej bo to bez sensu mnie chodzi o konkrety
Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #10 : Czerwiec 18, 2009, 14:20:02 »

Paletki są wciąż pielęgnicami, tak jak skalary i oskubują miękkie części roślin w celu uzupełnienia diety Smiley Moje skalary namiętnie jadły młode części heteranther i innych drobnolistnych mimo podawania im różnych zielonych, ale widać nie ma na to jak swieze zielsko Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #11 : Czerwiec 18, 2009, 15:53:32 »

Rafy: moje skalary tez się tak zachowywały, ale zakończyłem przygodę ze skalarami dla paletek bo wiadomo połączenie tych gatunków bywa zgubne w skutkach dla paletek

szkoda tylko że paletki tez muszą mi glośkę wyrywać, trudno poświęcę glośkę może wszystkiego nie zjedzą Smiley, a może po odrobaczaniu przestaną? poczekam parę dni i napiszę, bo to dla mnie zupełnie nowe doświadczenia
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #12 : Czerwiec 18, 2009, 21:11:41 »

trawnik z glosi i paletki chyba nie do końca idą w parze...  - jak resztki mięsa powpadają miedzy glosię to trudno je wydostać a i wcale nie widac czy tam jest ... No chyba że by było takie miejse do karmienia -cos ala plaża - a w praktyce talerz z piasku
Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #13 : Czerwiec 19, 2009, 08:09:31 »

ala to nie jest do końca tak jak piszesz, glośka się wyradza i trzeba koło niej non stop grzebać, odmulać itp, poza tym jest mocna ekipa sprzątająca Smiley no i w końcu karmie tak że nie zdąży dolecieć do dna, a z drugiej strony jak mogę mieć trawnik jak wszystkie młode pędy są obgryzione? Sad

boję się tylko jeszcze jednej rzeczy, że jak poświęcę glośkę palety zajmą się blyxą lub innym zielskiem Smiley 
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: