Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: juz mam dosc:(  (Przeczytany 4446 razy)
Konradzik
Nowy
*
Wiadomości: 34


« : Grudzień 14, 2003, 09:40:34 »

mam juz akwarium od wakacji i jak to na poczatku było przez tydzien super.po jakims tygodniu zaczeły sie porblemy rosliny zaczeły gnic zmieniłęm zwir na wiekrzy zeby poprawic przepływ wody przez korzenie ale ni nie pomogło. zaczełypojawiac sie glony nitki i te wredne czarne kłączki pedzelkowate czy jakos tak i nie moge sobie poradzic z tym za nic.kupiłem preparat do roslin jakis tropicala pocztakowo rosliny ruszyły ale znowu nic glonów coraz wiecej nie wiem czy to wina wody  poprostu nie wiem. miałem napoczatku osiwtlenie zwykłą zarówke 40 watowa teraz mam energooszczedne 2 o mocy kazda 15 wat. kupiłem kosiarki ale one niecha tego jesc slimak nawet zjada ale posiadziłem go na roslinie na tych glonach zciał je pieknie.wieczorem patrze a te odrosły tak jak przedtem :twisted:  co ja mam robic  :?: podnmieniam wode co tydzien jakies 20 % mam 60 litrowe akwarium.co by jeszce napisac zeby ktos miałjak najleprze odwzorowanie gdyby chciał pomóc :? temperatura wody 24-25, obsada: 2 skalary,5 neonek,2 pretniki,2 zalobniczki, 2 kardynałki, 2 glonojady, 3 kosiarki, slimak. filtr chodzi cały czas z napowietrzaczem. pomocy  :cry:
Zapisane
Konradzik
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #1 : Grudzień 14, 2003, 09:57:13 »

moge dołączyc zdjecie ale nie wiem jak wiec moge na poczte wysłąc zainteresowanym tylko podajcie adresy wtedy zobaczycie jak to wyglada  umnie:(
Zapisane
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #2 : Grudzień 14, 2003, 10:09:05 »

Po pierwsze masz na słabe oświetlenie, takie 60l. winno mieć minimum 30W ale ze świetlówek akwarystycznych. Po drugie podnieś temperature do 27, taka powinna być. Po trzecie czy akwarium dojrzewało? Jaką chemie używasz. Gdzie baniak stoi.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Konradzik
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #3 : Grudzień 14, 2003, 10:11:46 »

co ro oswietlenia moze jest słąbe dojrzec dojrzało stoi na scianie przeciwległej do okna  ale promenie słoneczne nie dochodza moze dzienine z 20 min poniewaz nad oknem mam balkon sasiada i zasłąna  nie wiem czyto ni ebdzie za wysoka temperatura 27  dla niektórych ryb
Zapisane
Konradzik
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #4 : Grudzień 14, 2003, 10:12:55 »

jeszcze jedno ale jak dam takie mocne osiwtlenie to chyba bedze za jasno to az bedzie denerwujace   i chyba nie zabardzo rybom bedzie słyuzyło .jak by co ktos swiecił w oczy takim zarówkami to chyba bys je po2 minutach rozbił
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #5 : Grudzień 14, 2003, 19:28:17 »

Z tego co mi wiadomo to ryby mają tak umiejscowione oczy że trudno było by im świecić prosto w oczy  :wink:  no chyba że światło będzie padało z boków akwa.Moc światła powinna być dobrana do poj. akwarium netto i w przypadku świetlówek 0,5 W/l to minimum.W swoim mam 0,77W/l i ryby nie narzekają na zbyt ostre światło,a zastanawiałem się czy nie dołożyć jeszcze jednej rury.Co do typu oświetlenia, żarówki energooszczędne nadają się, ale jedynie jako oświetlenie uzupełniające, ze względu na niską temp. barwową.Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad kupnem np podwójnej oprawy (2x18W-nie znam długości twojego akwa) koszt max. 35 zł (ja kupowałem za 32zł).Temp. wody może i trochę za niska, ale nie w tym problem.Spróbuj zwiększyć ilość podmienianej wody i dobrze by było sprawdzić poziom azotanów.
Zapisane


385 l - dyskowce
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #6 : Grudzień 14, 2003, 20:55:41 »

Co go glonów na szybacz to wsyp do aqua dwie płaskei  łyżeczki soli kuchennej to powinno pomuc i też to pomoże rybom:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Konradzik
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #7 : Grudzień 14, 2003, 21:43:46 »

znam motyw z sola dodaje co jakis czas  ale to nie pomaga
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #8 : Grudzień 15, 2003, 20:46:01 »

przedewszystkim wymień oświtlenie!!! Proponuję jąś świetlówkę z przewagą widma czerwonego - to powinno pobudzić twoje rośliny. Jeśli nie zmienisz tego oświetlenia to zapomnij o tym że pozbędziesz się glonów.
Aha,ja osobiście nie podnosiłbym temp. powyżej 25 stopni , gdyż to tylko jeszcze bardziej stymuluje glony do wzrostu. Oczywiście jak glony będą już pod kontrolą to można ją podnieść.
Oczywiście cotygodniowa podmiana wody jest niezbędna - azotany również sprzyjają glonom.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: