Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « akwarium.net.pl « Konkursy akwarystyczne « V Konkurs Akwarystyczny Wodnego Świata - tym razem dla pasjonatów ;)
Strony: [1] 2 3 ... 8
  Drukuj  
Autor Wątek: V Konkurs Akwarystyczny Wodnego Świata - tym razem dla pasjonatów ;)  (Przeczytany 72811 razy)
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« : Maj 19, 2009, 20:27:18 »

Po bardzo długiej przerwie i wystawieniu wszystkich forumowiczów na próbę cierpliwości oto zaczynamy nowy konkurs !

Będzie inny niż wszystkie poprzednie, tematyka ambitniejsza, która mam nadzieję pozwoli wykazać się prawdziwym pasjonatom akwarystyki, choć nie znaczy to, że tematy są tylko dla zaawansowanych akwarystów.
Wręcz przeciwnie, szczególnie 2-gi temat jest dla młodszych z Was, a chodzi o to by zmusić do myślenia i zastanowienia się nad podwodnym światem.
4-ty temat jak pewnie sami zauważycie jest także niejako "promocją" i zachętą do poznawania języków obcych Smiley

Stopniowo będę uzupełniał informacje o konkursie, szczególnie jeśli chodzi o nagrody.

A wszystko można znaleźć tu: http://www.akwarium.net.pl/wiki/V_Konkurs_akwarium.net.pl
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #1 : Maj 20, 2009, 14:18:22 »

Jak dla mnie wszystko z linkiem działa ale mam pytanie : kto i w jaki sposób decyduje o rozstrzygnięciu konkursu? jest jakieś ''jury''? czy wszystkie nadesłane prace będą do wglądu 'forumowiczów' i będzie jakieś głosowanie?( bo tak to chyba się odbywało w poprzednich konkursach- prawda? ale tym razem to chyba nie jest dobre wyjscie...?)
Zapisane

Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #2 : Maj 20, 2009, 15:55:43 »

5 -ty punkt regulaminu Smiley
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2009, 16:22:36 wysłane przez Przemek » Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #3 : Maj 20, 2009, 20:51:31 »

Przemek dlaczego w 4 temacie konkursowym muszą być źródła obcojęzyczne i to przynajmniej 3 ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #4 : Maj 20, 2009, 21:13:13 »

Wiem, że to utrudnia sprawę, ale jednocześnie spowoduje, że artykuł będzie bardziej wiarygodny. Nie jest powiedziane, że wszystkie 3 źródła muszą być bardzo obszerne czy bardzo naukowe.

No a obcojęzyczne aby artykuł był czymś zupełnie nowym dla polskiej akwarystyki i mógł jakoś wypełnić jedną z jej białych plam.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #5 : Maj 20, 2009, 22:49:14 »

Tak tylko że często bywa tak że gatunek który nie jest opisany po polsku często tez nie ma opisu w obcym języku, a jak jest to nieraz bzdury wypisują które nijak mają się do rzeczywistości i moich obserwacji.Np. flądry są agresywne w stosunku do innych ryb taki cytat dała Arashi "They can be aggresive and will also eat small fish" na wątku Arashi 300l. słonawowodne. Sprawdzałem i faktycznie na dwóch stronach to pisało przepisane z jednej na drugą, a to one mogą być ofiarami a nie agresorami. Znowu bloniu gdzieś znalazł bzdury że belony Xenentodon cancila wyskakują z wody z taki impetem że mogły by zabić człowieka.A np. Xenomystus nigri  Brzeszczotek czarny jest bardzo agresywny w stosunku do przedstawicieli swojego gatunku, ja długo miałem 7 sztuk tych ryb i nigdy nic takiego nie zauważyłem, więc z tą wiarygodnością obcojęzycznych stron to jest różnie.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2009, 22:52:00 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #6 : Maj 20, 2009, 23:10:37 »

Masz zupełną rację, ale w polskim internecie także można znaleźć wiele "kontrowersyjnych" informacji.
Dlatego myślę, że najwyżej punktowane będą prace gdzie autor ma własne doświadczenia, oraz gdzie zaczerpnięto wiedzę z renomowanych źródeł (np. DATZ, Fishbase, źródła uniwersyteckie, itp.) Chociaż wiedzę "amatorską" czasem także idzie potwierdzić i zweryfikować.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #7 : Maj 21, 2009, 08:22:26 »

Przydałaby się informacja na stronie głównej portalu o konkursie.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #8 : Maj 21, 2009, 20:34:03 »

Przydałaby się informacja na stronie głównej portalu o konkursie.

Tak, jest już baner na głównej też Smiley
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #9 : Maj 22, 2009, 10:10:46 »

Oki. Wkleiłam info na GSA bo konkurs ciekawy i wart rozreklamowania.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« Odpowiedz #10 : Maj 22, 2009, 14:02:10 »

Dobrze, a gdzie i komu podawać nazwę gatunku, który chce się opisać? Bo jak rozumiem, trzeba najpierw poczekać na weryfikację, czy droga wolna do opisywania.
Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #11 : Maj 22, 2009, 14:22:50 »

Dobrze, a gdzie i komu podawać nazwę gatunku, który chce się opisać? Bo jak rozumiem, trzeba najpierw poczekać na weryfikację, czy droga wolna do opisywania.


Wszystkie sprawy konkursowe i zgłoszenia na jeden adres: konkurs(małpa)akwarium.net.pl

Tak, trzeba poczekać na weryfikację.

ps pomału zbieramy nagrody, zaglądajcie tutaj po szczegóły:
http://www.akwarium.net.pl/wiki/V_Konkurs_akwarium.net.pl
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2009, 19:02:36 wysłane przez Przemek » Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #12 : Maj 23, 2009, 11:34:47 »

Mam przyjemność dodać, że wyróżnione prace zostaną opublikowane na łamach czasopisma "Nasze Akwarium" Smiley


Po dłuższym namyśle poprawiłem 4-ty temat umożliwiając pisanie także o organizmach słonawo-wodnych (tzw. brackish ).
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #13 : Czerwiec 03, 2009, 11:11:49 »

No i jak tam, zgłoszenia napływają szerokim strumieniem? Smiley Moje słonawowodne na 4 temat chyba nie dojdzie do skutku z braku fotek... 2 osoby publikują w necie zdjęcie "mojej" ryby i do obu maile nie dochodzą... A samemu nie mogę jej ustrzelić niestety. A bez fotek to raczej kiepski opis ryby Wink
Zapisane

Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #14 : Czerwiec 03, 2009, 21:13:22 »

No i jak tam, zgłoszenia napływają szerokim strumieniem? Smiley Moje słonawowodne na 4 temat chyba nie dojdzie do skutku z braku fotek... 2 osoby publikują w necie zdjęcie "mojej" ryby i do obu maile nie dochodzą... A samemu nie mogę jej ustrzelić niestety. A bez fotek to raczej kiepski opis ryby Wink

Hehe, tym razem tak łatwo nie jest i trzeba się trochę napracować Smiley
Poza tym do czasu zamknięcia konkursu nie będę publikował prac ani ogłaszał jaki kto wybrał temat aby nikt się nie sugerował.

Ale masz jeszcze miesiąc, więc może uda się ustrzelić fotkę. Zresztą w temacie nr 4 jeśli masz przynajmniej 3 obce źródła to zdjęcia nie są konieczne. Można oczywiście dać linki do fotek.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Strony: [1] 2 3 ... 8
  Drukuj  
 
Skocz do: