Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Czy lepsza filtracja pomoże w zbicu NO3?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy lepsza filtracja pomoże w zbicu NO3?  (Przeczytany 8567 razy)
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #15 : Maj 16, 2009, 12:49:38 »

Swietnie  Grin Wieczorem zapodam swoje , tez z lotu helikopterka . Moze wyciagniesz wnioski .
Zapisane
Macieksoko
Turysta
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 377


www.turysci-ropczyce.go.pl


« Odpowiedz #16 : Maj 16, 2009, 12:53:14 »

Czyli co mam dalej dosadzać roślin? Shocked
Zapisane

"Pokaż swoje sukcesy, nie szukaj porażek u innych"
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22727.0

...ciągle myślę nad LT na ziemii Smiley
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #17 : Maj 16, 2009, 13:08:50 »

jeżeli nie masz jak twierdzisz zamulonego baniaka to masz dwa wyjścia takie jak pisałem. moczarki sobie dokup albo ewentualnie coś na powierzchnię typu pistia, limnobium. może wystarczy. albo redukcja obsady

Zapisane

Macieksoko
Turysta
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 377


www.turysci-ropczyce.go.pl


« Odpowiedz #18 : Maj 16, 2009, 13:13:27 »

To za chwilę akcja podcinanie dosadzanie i zobaczymy co z tego wyjdzie Smiley
Mam jeszcze z 4 kg żwirku to dosypie.


Dzięki za szybką i konkretną pomoc.
Zapisane

"Pokaż swoje sukcesy, nie szukaj porażek u innych"
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22727.0

...ciągle myślę nad LT na ziemii Smiley
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #19 : Maj 16, 2009, 21:31:03 »

Temat ten zainspirował mnie do rozwinięcia FAQ -
http://www.akwarium.net.pl/wiki/FAQ#Czy_lepsza_filtracja_pomo.C5.BCe_w_zbiciu_NO3.3F
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #20 : Maj 16, 2009, 21:43:53 »

Sama prawda . Powylaczajmy filtry zatem . Grin
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #21 : Maj 16, 2009, 22:20:46 »

A mi się wydaje że zwiększenie liczby roślin nic nie da bo mało ich nie jest chociaż pewnie Pethro będzie innego zdania ,moim zaś zdaniem akwarium nie jest przerybione i nie potrzeba zmniejszać stanu liczebnego.Napisz w jaki sposób odmulasz dno?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #22 : Maj 17, 2009, 07:34:49 »

Przepraszam za spoznienie
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/52de8889b8affa92.html
Zapisane
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #23 : Maj 17, 2009, 09:24:01 »

Jak jedziesz na standardowej gąbce to ten 'epokowy wynalazek' nic nie filtruje (i dlatego musisz odmulać). W moim baniaczku dużo lepiej sprawdza się drobniejsza gąbka i odpuszczenie sobie odmulania (odmulam tylko trochę, tzn. przód, gdzie brud 'razi w oczy'). Czy dosadzenie roślin pomoże? Z pewnością nie zaszkodzi Wink Patrząc na zdjęcie, to moim niefachowym zdaniem, możesz spokojnie (a może wręcz powinieneś) mieć 2x tyle roślinek. I nie musisz nic kupować. Masz min. kabombę, ludwigię, moczarkę - zamiast, jak piszesz, wyrzucać to co przycinasz, powciskaj gdzieś w wolne miejsce i sadzonki gotowe. (Zbyt długą kabombę np. przecinam nawet na 3 części i już zamiast jednej rosną mi 3 kabomby  Cool )
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2009, 09:28:08 wysłane przez shogun4 » Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #24 : Maj 17, 2009, 19:08:18 »

Skąd się biorą azotany w wodzie?Z amoniaku który powstaje głównie z resztek pokarmu i odchodów,a to zbiera się głównie dlatego że nie właściwie odmulane jest podłoże. I dlatego tak szybki wzrost NO3 po podmianie wody bo dalej jest warstwa zastoiskowa w której zachodzi gnicie.Odmulacz trzeba wbić w podłoże a nie jeździc nim nad podłożem.Moim zdaniem odmul porządnie i prawidłowo baniak i wszystko wróci do normy bez dowalania roślin bo to przyczyny nie wyeliminuje, a tylko zamaskuje, i nie trzeba wtedy tez zmniejszać obsady.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Macieksoko
Turysta
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 377


www.turysci-ropczyce.go.pl


« Odpowiedz #25 : Maj 17, 2009, 19:43:50 »

Na dnie nie ma dużo brudu, odmulacz "wbija" właściwie tylko z przodu jest trochę.
Oddałem stado bystrzyków Smiley
Zobaczymy co będzie dalej.
Zapisane

"Pokaż swoje sukcesy, nie szukaj porażek u innych"
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22727.0

...ciągle myślę nad LT na ziemii Smiley
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #26 : Maj 17, 2009, 19:55:33 »

Ale muł wlatuje też między żwirek i nie widać go wydaje się że dno jest czyste a jednak on sobie gnije. A pod drewnem i kokosem też odmulasz czy omijasz?Odmul całe dno a nie tylko z przodu między roślinami i z tyłu też.No i pod drewnem i kokosem jeżeli tam nie odmulałeś trzeba je podnieść i poczyścić.Końcówkę wbija się w podłoże do dna raz przy razie.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2009, 20:01:56 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Macieksoko
Turysta
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 377


www.turysci-ropczyce.go.pl


« Odpowiedz #27 : Maj 17, 2009, 20:06:09 »

Tak, żwirek poruszam cały przy odmulaniu, kokosy też. Nie ruszę korzenia tylko.
Mam nadzieje, że po redukcji obsady będzie trochę lepiej- chyba idę w stronę LT i szykuje sie restart...
Zapisane

"Pokaż swoje sukcesy, nie szukaj porażek u innych"
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22727.0

...ciągle myślę nad LT na ziemii Smiley
paweln
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« Odpowiedz #28 : Maj 17, 2009, 20:50:27 »

Ja bym nie robił restartu. Moim zdaniem należy zainstalować CO2 z butli wysokociśnieniowej - nigdzie się nie doczytałem że podajesz to tzw. super makro. Jeśli limitujesz rośliny to glony mają od nich niezłą pożywkę i co najlepsze potrafią przeżyć na stężeniach dużo mniejszych niż rośliny. Nie należy się glonami przejmować a zadbać o dobry poziom CO2 w wodzie i o rośliny, których odpowiedz powinna być natychmiastowa.
Natomiast w opisie masz że używasz nawozu makro od PA. Ile tego lejesz na tydzień?
Jak dołożysz CO2 to potem zadbaj o odp. poziom makro, N, P, K i Mg (Ca pewnie jest w kranówie wystarczająco). Na koniec mikro.
Zapisane

Macieksoko
Turysta
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 377


www.turysci-ropczyce.go.pl


« Odpowiedz #29 : Maj 17, 2009, 20:57:43 »

Makro dałem tylko dwa razy po 1 ml po podmianach. Po dokładnym sprawdzaniu NO3 w ciągu tygodnia zrezygnowałem całkiem z makro. CO2 nie przewiduję raczej... Plan mam taki, oddaje w środę fantomy i może zrobię restart polegający na posadzeniu tego co mam w sposób normalniejszy i dokładnym odmulaniu wszystkiego.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2009, 21:00:45 wysłane przez Macieksoko » Zapisane

"Pokaż swoje sukcesy, nie szukaj porażek u innych"
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22727.0

...ciągle myślę nad LT na ziemii Smiley
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: