Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Czy można dolać wode niegazowaną taką zwykłą jakąs najtanszą, do akwarium?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy można dolać wode niegazowaną taką zwykłą jakąs najtanszą, do akwarium?  (Przeczytany 3423 razy)
markos88
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36


« : Czerwiec 04, 2009, 18:09:59 »

Witam:)
Mam takie małe pytanie, co 2 tygodnie dolewam wode do akwarium zwykłą kranówe odstaną 24 h, ale teraz kupiłem dwa baniaczki po 5 litrów ( wody niegazowanej ) poniewaz bedą potrzebne mi te baniaczki i czy tą wode z nich moge dolać do akwarium? Czy ta woda może czymś zaszkodzic?
Zapisane

112 litrów

10x Razbora Klinowa
1x2 Gurami Dwuplamiste
6x Kirys Pstry
1x Zbrojnik
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 04, 2009, 18:11:43 »

Z tego co wiem to mineralka to najczesciej destylowana woda wzbogacona w minerały. Ja bym najpierw sprawdzila parametry tej wody.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 04, 2009, 18:12:39 »

Mineralki nie lej, nigdy nie wiadomo co producenci do końca leją... A jaka do woda? Sprawdź parametry. Mineralka może być twarda...
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
markos88
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 04, 2009, 18:40:53 »

aha ok dzięki co do wody to nazwa wody, KNYSZYNIANKA, a ph tej wody to 6,5 a moja woda w akwa to 7,5
Zapisane

112 litrów

10x Razbora Klinowa
1x2 Gurami Dwuplamiste
6x Kirys Pstry
1x Zbrojnik
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 04, 2009, 18:47:17 »

Masz tę wodę, więc wiesz lepiej. Popatrz na etykietę, ma pewno z 700 mg/l różnych składników, zdecydowanie odradzam. Chyba, że jesteś zaawansowanym akwarystą i sobie to zbilansujesz, a woda Ci pasuje, w taki traf mocno wątpię.
Zapisane
markos88
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #5 : Czerwiec 04, 2009, 19:18:25 »

Dobra dzięki za pomoc, nie bede jej jednak dolewał, nie bede eksperymentował:) Pozdrawiam:)
Zapisane

112 litrów

10x Razbora Klinowa
1x2 Gurami Dwuplamiste
6x Kirys Pstry
1x Zbrojnik
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: