Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Kotnik dla gupiczki  (Przeczytany 25633 razy)
kasia.pod
Nowy
*
Wiadomości: 17


« : Sierpień 20, 2003, 10:42:09 »

Chciałabym aby moja gupiczka urodziła i chciałabym zachować młode , do tej pory miałam szczęście i uratowałam tylko 1 gupika.Reszta została pożarta.Jak mam  zachować młode ? Wiem o kotniku ale gdzie mogę go kupić i mniej więcej za ile?A , druga rzecz - kiedy mam ją wsadzić do kotnika ? Skąd mam wiedzieć kiedy urodzi?Proszę o opdowiedź , szybką .
Kasia
P.S.Czy ryby które skladają ikrę też mogą być wsadzane do kotnika?
Zapisane

Gupiki to najładniejsze rybki pod słońcem Smiley
kubush
Nowy
*
Wiadomości: 9


WWW
« Odpowiedz #1 : Sierpień 20, 2003, 10:48:40 »

witam

ja mam akwarium 50 litrów z samymi gupikami i nie daje zadnego kotnika a i tak mnożą się jak króliki :-) kupiłem 5 gupików(3 samice 2 samce) a po 5 tygodniach mam juz około 25-30 :-)

a gdzie kupic?? polecam allegro : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=15265799 , http://www.allegro.pl/show_item.php?item=15275084

aha no i z tego co mi się wydaje to wystarczy ciężarną samice przełozyc do osobnego pojemnika może to być nawet słoik albo małe akwarium a jak juz sie pojawia młode to potrzymac je tam az podrosną na tyle zeby ich inne rybki nie zjadły :-)
Zapisane
kasia.pod
Nowy
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #2 : Sierpień 20, 2003, 10:51:21 »

tak , ale ja mam dużo innych ryb , mam tylko 2 gupiki.Co zrobić?
Zapisane

Gupiki to najładniejsze rybki pod słońcem Smiley
kubush
Nowy
*
Wiadomości: 9


WWW
« Odpowiedz #3 : Sierpień 20, 2003, 10:57:43 »

spróbuj tak jak ci napisałem przłozyc samice(kiedy zauważysz ze jest w ciązy) do innego zbiornika to powinno pomóc
Zapisane
kasia.pod
Nowy
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #4 : Sierpień 20, 2003, 11:01:56 »

dzięki , może moja odpowiedź pomoże?
Zapisane

Gupiki to najładniejsze rybki pod słońcem Smiley
kubush
Nowy
*
Wiadomości: 9


WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 20, 2003, 11:08:17 »

własnie przeglądam :-) masz mzoe gg?? jakby co to mój nr 25553
Zapisane
kasia.pod
Nowy
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #6 : Sierpień 20, 2003, 12:11:01 »

nie , ale będę miała
zajrzyj i odpisz może , do mojego nowego tematu ; tarło proporczykowców
Zapisane

Gupiki to najładniejsze rybki pod słońcem Smiley
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #7 : Sierpień 20, 2003, 22:39:12 »

Kasiu ,proponuję Ci kupno małego (np.15l) akwarium.Obsadź je drobnolistną roślinnością (kabomba,wywłucznik,mech jawajski,nurzaniec,rogatek,wgłębka; to tylko przykłady). Zainstaluj w nim prosty filtr gąbkowy i  grzałkę i w ten sposób stworzysz sobie kotnik. Takie akwarium dla gupików z pewnością wystarczy. Kiedy twoja samica będzie miała bardzo wydatnie powiększony brzuszek i wyraźne plamy ciążowe (ciemne plamy w okolicy odbytu) po prostu przenieś ją do tego akwarium. Tam w spokoju urodzi ona młode które pochowają się w roślinności (także mama ich nie zje). Po porodzie z powrotem przenieś ją do akwarium towarzyskiego a młode pielęgnuj w kotniku do momentu gdy podrosną na tyle by dołączyć je do dorosłych ryb. To jest najbardziej naturalny sposób obchodzenia sie z ciężarną samicą.
PS: Młode będą rosły szybciej jeżeli raz w tygodniu podmieniać będziesz część wody w kotniku. Życzę sukcesów hodowlanych
Zapisane

kasia.pod
Nowy
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #8 : Sierpień 21, 2003, 11:26:06 »

Dziękujęza rady.Mam akurat takie akwarium i tak zrobię.Wiem też że można nalać ciepłej wody do akwarium i wtedy ona szybciej urodzi.Dziękuję za bardzo przydatne rady.
Zapisane

Gupiki to najładniejsze rybki pod słońcem Smiley
wosk
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #9 : Sierpień 24, 2003, 12:36:51 »

Mój sposób radzenia sobie z porodem gupików jest prosty. Kiedy są widoczne oznaki zbliżania się porodu oddzielam szybą część akwarium gęsto porośniętą roślinami i przenoszę tam samicę. Po urodzeniu się mlodych samica "wraca" do reszty ryb, a narybek odławiam i umieszczam w dużym sitku zawieszonym na szybach w rogu akw. (sitko ze sklepu z art. gosp. dom.- kosztuje 4-5 zł). Tam dorastają do wielkości minimalizującej ich pożarcie. Odpada problem filtracji nowego zbiornika dla narybku, zmian temp., właść. wody itd. W ten sposób odchowuję już następne pokolenie gupików w ogólnym akw. ok. 60 l. Pozdrawiam.
Zapisane
CjS
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #10 : Sierpień 31, 2003, 11:00:05 »

A oto prawie ze dokladny opis ciazy gupiczki . Gdy bedzie ona lezala przy dnie (plamka ciazowa czyli czarna kropka z tyl powinna byc czerwonawa) .Bierzemy ja wtedy do akwarium tarliskowego . Ona doslownie za kilka chwil bedzie rodzila swoje pociechy .Gdy juz skonczy powinna je przeganiac po zbiorniku (to nie jakies okazanie respektu dla matki  Cool tylko chec zjedzenia czegos smacznego ) .Wtedy ja odlawiamy a mlode mozemy karmic juz po kilku minutach . Radze po 2 godzinkach wtedy pewniej beda jadly . Pokarm moze byc suchy ale bardzo dobrze rozdrobniony ! Wezcie nasypcie gdzies do czegos  troszeczke i trzyjcie go jakims dlugopisem czy czyms w tym rodzaju. Ciekawe jest to ze odlowiona samica po ciazy lezy na filtrze i robi sobie cos w stylu masazu  Cheesy .
Zapisane

Pozdrowka cJs
JIN5
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55



WWW
« Odpowiedz #11 : Listopad 04, 2004, 21:21:05 »

Albo kup sobie kotnik [ 8-15 zl] i pamietaj tem dla mały 23-25 C i bardzo rozdrobniony pokarm!!!!!!!!!!!
Zapisane

60 l. 57 Głupiczków, Labeo i 2 Kirysy  30l. 25 młodych Molinezji, 6 Neonów


WWW.NFSUCENTER.TK i WWW.FORUMAQUA.IR.PL
Paweł.Kraków
Nowy
*
Wiadomości: 13


WWW
« Odpowiedz #12 : Marzec 06, 2005, 17:31:46 »

Witam

Mój sposób na karmę dla gupików:
1. Bierzesz wszystkie płatki jakie masz pod ręką i mieszasz po trochu w pojemniku plastikowym.
2. Bierzesz markera albo coś jego grubości i trzesz mocno przez 5 minut
3. Karmisz i patrzysz jak Ci gupiki rosną
POSZUKUJĘ NICIENI JAK KTOŚ MA NA ZBYCIU TO ODKUPIĘ. W GRĘ WCHODZI WYSYŁKA
Zapisane

Pozdrawiam
Paweł
Moje akwaria:
27l - 9 dorosłych gupików, dużo młodych
8l - dużo młodych
moja stronka o gupikach:
www.swiatakwarium.republika.pl
magdalena-91
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #13 : Maj 08, 2005, 13:24:13 »

najlepszym wyjsciem jest poprostu kupic nie duze akwarium a samiczke wylowic gdy bedzie miala duzy brzuch i gdy nie bedzie chciala juz plywac tak chetnie jak zawsze(ja tak zrobilam)
Zapisane
mila
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 292



« Odpowiedz #14 : Maj 08, 2005, 20:13:09 »

Tuż przed porodem samica ciągle leży na dnie i wachluje sobie brzuszek. Odsadź ją do osobego akwa trochę wcześniej (niech się przyzwyczai) i tylko czekać na małe. A później...
Zapisane

150l
4mieczyki,
2 molinezje szerokopłetwe,
2 zmienniaki wielobarwne
2 skalary,
2 kiryski spiżowe,2albinosy
2pekolcje
10,5l kotnik
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: