Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Potrzebna pomoc w sprawie ikry !!  (Przeczytany 17362 razy)
Kukson
Zainteresowany
**
Wiadomości: 86



« Odpowiedz #15 : Listopad 10, 2004, 17:19:38 »

Dzis przychodze do domu po dlugim dniu w szkole, patrze do akwarium i nic. No to poszedlem do kuchni zjesc obiad. A jak przyszedlem z powrotem za 15 minut to... zauważyłem dwie wyklute rybcie na ściance !!  Cheesy  Cheesy  Cheesy  Cheesy Super !! I ciągle się klują !! Nareszcie sie doczekalem !! Juppi !! Cheesy  Cheesy  Cheesy

Ja mam takie kolejne pytanko: Kiedy zaczac karmić mój narybek ??
Dziekuję i serdecznie pozdrawiam !!  :wink:
Zapisane

100 L : 18 x Danio pręgowane, 5 x Kirysek pstry, 2 x kosiarka, samica bojownika i parka pretnika karłowatego  
10 l: Bojownik "Czarny Piotruś"
13 l: Bojownik "Gogo"
21 l: Młodzież Danio pręgowanego ~ 40
21 l: Kotnik
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #16 : Listopad 10, 2004, 22:39:51 »

Cytat: Kukson

Ja mam takie kolejne pytanko: Kiedy zaczac karmić mój narybek ??

Po dwóch lub trzech dniach od wylkucia małe danio zaczną pływać i wtedy jest najwłaściwszy moment, aby zacząć już karmienie maluchów  Tongue
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
Kukson
Zainteresowany
**
Wiadomości: 86



« Odpowiedz #17 : Listopad 11, 2004, 11:52:38 »

Dzieki Atusia. Teraz wiem. Ale niestety mam narazie tylko kupowany pokarm dla narybku, taki pył drobny z firmy "Glopex" No i sprzedawca mówił mi że mam to wsypać troche do naczynka, zmieszać z wodą i wlewać do akwarium. Dobrze mi powiedział, czy trzeba to inaczej ??


Pozdrawiam  :wink:
Zapisane

100 L : 18 x Danio pręgowane, 5 x Kirysek pstry, 2 x kosiarka, samica bojownika i parka pretnika karłowatego  
10 l: Bojownik "Czarny Piotruś"
13 l: Bojownik "Gogo"
21 l: Młodzież Danio pręgowanego ~ 40
21 l: Kotnik
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #18 : Listopad 11, 2004, 15:11:21 »

Sprzedawca dobrze Ci doradził...też tak robiłam i wszystko było ok. Dla urozmaicenia diety stosowałam różne pokarmy płatkowane(rozgniatane na pyłek) Bardzo dobrym pokarmem (szybko po nim rosną) jest Mikrovit-Tropicala...moje danio po około dwóch miesiącach miały około 1,5cm i ładnie były wybarwione Smiley
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
Kukson
Zainteresowany
**
Wiadomości: 86



« Odpowiedz #19 : Listopad 11, 2004, 15:20:39 »

Mikrovit tropicala mówisz ?? Hehe... ide dziś kupić troszke mrożonych ochotek dla moich gupików i daniosów, żeby jakieś urozmaicenie miały i były wesołe  Cheesy To przy okazji kupie ten Mikrowit (tak na wszelki wypadek) Atusia jesteś dla mnie wielką pomocą i przepraszam, że tak cię zamęczam pytaniami, ale możesz mi jeszcze powiedzieć, ile dawałaś tego pyłu na ile wody (w szłoiczku do mieszania) i czy wlewałaś wszystko do akwa, czy np. pipetą dawkowałaś blisko narybko ?? Tongue
Raz jeszcze bardzo dziękuję i pozdrawiam najserdeczniej jak potrafię  :wink:
Zapisane

100 L : 18 x Danio pręgowane, 5 x Kirysek pstry, 2 x kosiarka, samica bojownika i parka pretnika karłowatego  
10 l: Bojownik "Czarny Piotruś"
13 l: Bojownik "Gogo"
21 l: Młodzież Danio pręgowanego ~ 40
21 l: Kotnik
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #20 : Listopad 11, 2004, 15:34:38 »

Więc tak Wink
Do kieliszka wlewałam troszkę wody akwariowej, na czubku łyżeczki (taką szczyptę) sypałam Mikrovit lub rozgniecione płatki...wymieszałam i wlewałam całość do akwarium, albo nabierałam przez strzykawkę i aplikowałam rybciom. I jedna i druga metoda jest dobra...pyłek rozpływa się po całym zbiorniczku, a danio sobie znajdą. Jeśli za dużo pokarmu Ci się rozrobi to nie zostawiaj go na następny raz tylko wylej do...zlewu Wink
Podawaj zawsze świeży Smiley Rybcie karmiłam przez pierwsze dwa tygodnie, małymi porcjami 3-5 razy dziennie...po dwóch tygodniach karmiłam 3x dziennie....Powodzenia Smiley
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
jog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 100



« Odpowiedz #21 : Listopad 13, 2004, 15:38:40 »

hmmm wlasnie tez sie porwalem na danio po tym temacie:D juz mam fajną parke znaczy sie 2 samce i samiczke samica gruuba jak balon z takim podczerwienionym brzuszkiem (normlane to?) i jak u nich wyglondają zaloty bo widze ze jeden samiec lata ciongle za samico.. wlasnie oddzielilem je od siebie po akwariach samica poszla do ogolnego a samce w tarliskowym . Poczekam pare dni i wpuszcze zobaczymy co z tego będzie... a i wlasnie doczytalem sie ze ma byc woda 23 stopnie twardosc 10 stopni a ph? podobno jakies wysokie jelsi tak to jak podwyższyć? noi jakies ciekawostkio-wskazówki jesli mozna co do danio DZIEKOWAC Cool
Zapisane
Kukson
Zainteresowany
**
Wiadomości: 86



« Odpowiedz #22 : Listopad 13, 2004, 16:26:29 »

No... troche mnie ni było... awaria internetu w domu więc trzeba iść do kafejki  Tongue W każdym bądź razie, mogę powiedzieć, że moje maluchy dobrze się trzymają, a wczoraj wieczorkiem zaczęły pływać. Poczekałem do dziś i zacząłem karmienie. Wziąłem troche tego pokarmu startego na czubek łyżeczki i wsypełem do kieliszka, zalałem wodą z akwa ogólnego i wymieszałem. Napełniłem strzykawke 5 cm sześciennych do 4 cm i skropliłem do akwarium z małymi. Oczywiscie tą drobną zawiesine, bo tych większych kawałków starałem się nie wciągać. No i mysle że jakoś to będzie. A małych mam tak na oko... ze 60 to dużo ??  Smiley No i teraz do ciebi Jog: U mnie wyglądało to tak że: W środe wieczorem wsadziłem samice do akwarium tarliskowego, a samce zostawiłem w ogólnym. Obficie karmiłem ok 3 razy dziennie ciut wiekszymi porcjami. W sobote wieczorem po ostatnim karmieniu włożyłem samce do tarliskowego i poszedłem spać. Wstalem o godzinie 8.00 i wtedy tarło już się rozpoczęło. Wygladało to tak, że samce non stop pływały za samicą. Która się kręciła po akwarium. Najwięcej roślin miałem pod powierzchnią wody więc. Na dnie niewiele, zato drobny żwirek. Gdy samica podpływała pod powierzchnię to był znak, że bedzie składać jajeczka, więc czekała na samca i robiły co robić miały a ikra spokojnie opadała na dno. (chociaż czasami musiałem stuknąć w szybkę, żeby tarlaki jej nie zjadały) No a tak po około 3 czy 4 godzinach wyłowiłem je z akwarium i włączyłem napowietrzanie. Smiley Reszte histori już znasz  Tongue  Ufff... się rozpisałem Smiley
Zapisane

100 L : 18 x Danio pręgowane, 5 x Kirysek pstry, 2 x kosiarka, samica bojownika i parka pretnika karłowatego  
10 l: Bojownik "Czarny Piotruś"
13 l: Bojownik "Gogo"
21 l: Młodzież Danio pręgowanego ~ 40
21 l: Kotnik
jog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 100



« Odpowiedz #23 : Listopad 13, 2004, 22:31:48 »

ok dzięki a czy widać jakies zmiany zewnętrzne w wyglądzie w okresie tarła bo moje dostały takiego niebeiskiego koloru miedzy prążkami i samica ma czerwienszy brzuszek
Zapisane
Kukson
Zainteresowany
**
Wiadomości: 86



« Odpowiedz #24 : Listopad 14, 2004, 18:57:34 »

No... ja czegoś takiego nie miałem Tongue Może zależy od tego czy masz odmianę weloniastą ?? A jesteś pewien że to danio pręgowane a nie np. tęczowy ?? Tongue:P:P
Zapisane

100 L : 18 x Danio pręgowane, 5 x Kirysek pstry, 2 x kosiarka, samica bojownika i parka pretnika karłowatego  
10 l: Bojownik "Czarny Piotruś"
13 l: Bojownik "Gogo"
21 l: Młodzież Danio pręgowanego ~ 40
21 l: Kotnik
jog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 100



« Odpowiedz #25 : Listopad 14, 2004, 19:23:08 »

noo pewny jestem bo majo czarno biale prozki i pomieddzy nimi niebieskie  Cool  a co do weloniastej to BAAAARDZO moliwe Cheesy
Zapisane
Kukson
Zainteresowany
**
Wiadomości: 86



« Odpowiedz #26 : Listopad 14, 2004, 19:28:32 »

A może to Malabarskie danio ?? Są do pręgowanych baaaaardzo podobne Tongue Nie no stary ide o zakład, że wszystko wporzo. A jesli chodzi o obserwację ich zachowań tarliskowych, czy rozwijającego się narybku to wierz mi... efekt murowany  :wink:  
Pozdrawiam

Ps. A Oprócz danio hodujesz jeszcze jakieś ryby ?? I jakie już rozmnożyłeś ??
Zapisane

100 L : 18 x Danio pręgowane, 5 x Kirysek pstry, 2 x kosiarka, samica bojownika i parka pretnika karłowatego  
10 l: Bojownik "Czarny Piotruś"
13 l: Bojownik "Gogo"
21 l: Młodzież Danio pręgowanego ~ 40
21 l: Kotnik
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #27 : Listopad 16, 2004, 21:42:53 »

a słuchajcie czy samce też tak obficie karmicie czy tylko samice?
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
jog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 100



« Odpowiedz #28 : Listopad 17, 2004, 07:52:00 »

Cytuj
Ps. A Oprócz danio hodujesz jeszcze jakieś ryby ?? I jakie już rozmnożyłeś ??
chodoje pyszczaki gupiki platki varioatusy pyszczaki neony kirysy glonojady i neonki noi danio  :oops:  rozmnozylem gloncie kirysy zyworodek nie licze bo nie ma sensu + pyszczaki rozmnozylem i NEONKI!! serio ... tylko woda za twarda byla i ikra sie nie wyklula :oops:  :oops:
Zapisane
Kukson
Zainteresowany
**
Wiadomości: 86



« Odpowiedz #29 : Listopad 17, 2004, 19:33:22 »

Kapsel: nie wiem jak inni, ale karmiłem obficie zarówno samice jak i samce (no a że samce były w ogólnym, to i gupiki pływały jakoś tak bardziej "opchane" Tongue) No i je rozmnozyłem. Zresztą samce muszą też z czego produkować plemniki nie ?? Z powietrza (o przepraszam z wody Tongue )
ich nie wezmą.
Jog, jak się nie wykluły to się nie liczy. Ryby wtedy się rozmnoży jak się narybek wykluje (no i według mnie jak go jeszcze wychowasz  Smiley )
Pozdrawiam
Zapisane

100 L : 18 x Danio pręgowane, 5 x Kirysek pstry, 2 x kosiarka, samica bojownika i parka pretnika karłowatego  
10 l: Bojownik "Czarny Piotruś"
13 l: Bojownik "Gogo"
21 l: Młodzież Danio pręgowanego ~ 40
21 l: Kotnik
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: