Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Chora razbora klinowa  (Przeczytany 1754 razy)
Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« : Maj 01, 2009, 13:30:11 »

1. Ile litrów ma akwarium?   72l
2. Od kiedy funkcjonuje zbiornik?   Ponad pół roku
3. Czy zbiornik ma pokrywę?   Jest przykryty szkłem
4. Czy masz grzałkę/jaką?   Jager 75W
5. Jaka jest temperatura?   26*C
6. Jaką masz obsadę zbiornika? (czy z bojownikiem są inne rybki/jakie?)   1 Bojownik, 15 Razborek klinowych, 2 Zbrojniki Niebieskie, 5? Krewetek Amano, 1 Ampularia, X Zatoczków
7. Jaki masz filtr?   Aqua Clear 30 - w środku gąbka i ceramika
8. Jakie jest podłoże, rośliny inne dekoracje?   Żwirek kwarcowy, w żwirku powtykane kulki gliniasto torfowe, korzeń, rurka ceramiczna, cała masa roślin
9. Jakie są parametry wody? KH 10; GH 14; ph 7,6; NH3 0; NO2 0; NO3 5-10 (było blisko zera ale ostatnio przerzedziłam roślinki i trochę się podniosło)
10. Jak wyglądają podmiany? (ile litrów podmieniasz, jak często robisz podmiany, kiedy była ostatnia podmiana?)   20l co 5-6 dni
11. Dokładny opis objawów.   Jedna z razborek klinowych od kilku dni nie podpływa do jedzenia, żadnych zewnętrznych objawów u niej nie zauważyłam z wyjątkiem tych że mało pływa, ale cały czas trzyma się stadka. Reszta razborek zachowuje się normalnie - mają apetyt i są ruchliwe tak samo jak reszta rybek   
12. Jakich zmian dokonałeś ostatnio w akwarium? Kiedy? Opisz je dokładnie (nowe rybki, nowe roślinki, nowy nawóz, restart zbiornika, przeniesienie części obsady, itp.)   Rzadne zmiany z wyjątkiem większych "sianokosów"
13. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?   Rybcie nie były niczym leczone bo nie chorowały
14. Jakie preparaty i jak często dodajesz do wody/w podłoże/na wkłady filtra? (nawozy, uzdatniacze, itp.)   Sera Fishtamin - co 3 dni do wody, nawóz JBL kropelka - codziennie, nawóz wieloskładnikowy samoróbka z allegro - 4ml po podmianie
15. Czym, jak często i w jakich ilościach karmisz rybkę?   Pokarm żywy, mrożony, płatkowany i granulowany - chyba ze 20 rodzajów, nie jestem w stanie wymienić wszystkiego; 2 x dziennie, niewielkie porcje
16. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?   Razborki mam niecałe 2 m-ce, przez 2 tygodnie przebywały w akwa kwarantannowym, potem powędrowały do ogólnego.
17. Czy masz zdjęcie chorej rybki? Jeśli tak, to wklej je.    Nie ma sensu robić zdjęcia bo nic nie widać
18. Czy coś niepokojącego działo się ostatnio w Twoich zbiornikach? (choroby, padnięcie ryb, pleśń, mętnienie wody, awaria sprzętu, uszczelnianie akwa silikonem, inne problemy)   Oprócz "pięknego" rozwoju parszywych glonów nitkowatych nic się nie dzieje.

Czy ktoś miał podobne doświdczenia z razborkami i może mi podpowiedzieć co się dzieje z rybcią?
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: