Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: co zamiast silikonu  (Przeczytany 5489 razy)
Kruczyslaw
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 133


« : Listopad 02, 2004, 20:52:42 »

tak jak w temacie macie cos lepszego niz sylikon on sie roszczelnia dzis musialem ratowac moja bimbrownie woskiem i dziala ale lepiej jej po takim uszczelnianiu nie ruszac zaczyna mnei ladnie przy niej telepac dlatego szukam czegos leprzego do uszczelniania niz sylikon znacie cos ??  prosze o rady - desperat ;]
Zapisane

pozdrowienia z Sanoka Tongue
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #1 : Listopad 02, 2004, 21:56:19 »

Superglue ... jest dobry i twardy. Ale nadaje sie do uszczelnienia tylko powłok zewnetrznych , nie tych w wodzie i od wewnątrz bimbrownii czyli tych butelek !
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #2 : Listopad 02, 2004, 23:27:20 »

Moja bimbrownia chodzi uszczelniona poxipolem dwuskładnikowy klej jest do tego bardzo dobry z tym że nie wklejałem tam elastycznego wężyka a rurkę wkładu dłuogopisa żelowego a dopiero na nią na wcisk założony jest wężyk - działa bardzo dobrze Smiley
Zapisane

112,25
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #3 : Listopad 03, 2004, 02:06:44 »

Wszystkie kleje oparte na żywicy epoksydowej są dobre.
Zapisane
Kruczyslaw
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #4 : Listopad 03, 2004, 09:51:54 »

Tramal pewnie zrobie tak samo jak masz  ty zrobione bo innego wyjscia sensownego z tego nie widze a juz mnie trafia normalnie doszczelniac silikon woskiem bbrbrbr  :]
Zapisane

pozdrowienia z Sanoka Tongue
Silver
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #5 : Listopad 03, 2004, 11:05:02 »

pistolet do klejenia na gorąco,przydaje się nietylko do bimbrowni,ogólnie do akwarium i do domu też sie przyda,ja dziś sobie kupiłem jakis najtańszy za 12,20 PLN o mocy 60 W do takich zastosowań w zupełności wystarczy,będe kleił (uszczelniał rurki PCV) napisze jak się spisuje,z racji tego że mam otwarty zbiornik musze zmontować system uzupełniania wody i wolę żeby wszystko było szczelne (bez mokrych niespodzianek)  :wink:
Zapisane
Janek
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #6 : Listopad 03, 2004, 21:17:07 »

Moim zdaniem najlepiej odlać sobie korek z silikonu i wykonać w nim dziurę za pomocą grubego stalowego wkładu do długopisu, lub innej cienkiej stalowej rurki. Ja tak mam i nie narzekam.
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #7 : Listopad 04, 2004, 22:18:14 »

zanim przeszedłem na poxipol tez miałem odlany korek z silikonu ... szkoda że tylko jeden Smiley byłem bardzo zadowolony
Zapisane

112,25
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: