Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: kojec  (Przeczytany 4227 razy)
Bogna
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 104



« : Listopad 01, 2004, 09:36:20 »

Wybudowała, sobie taki kojec dla narybku gupika
Góre z plastikowej butelki odciełam i umyłam.Po odkreceniu nakrętki na gwint załozyłam gaze którą przymocowałam gumką recepturką.Całość przymocowałam w środku akwa klamerkami wrzuciłam trochę roślin pływających i gotowe.
Co o tym myślicie :?:
Zapisane

Akwa25l:7xneon innesa,1xkirysek spizowy,1xz.niebieski,1xkarlik szponiasty,2x zmienniak wielobarwny,2xgupik i 8 młodych
Temp:24sC.
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #1 : Listopad 01, 2004, 10:39:39 »

też fajny pomysł Cheesy
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Bogna
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 104



« Odpowiedz #2 : Listopad 03, 2004, 13:07:09 »

Dzięki :lol:
Zapisane

Akwa25l:7xneon innesa,1xkirysek spizowy,1xz.niebieski,1xkarlik szponiasty,2x zmienniak wielobarwny,2xgupik i 8 młodych
Temp:24sC.
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #3 : Listopad 03, 2004, 18:31:05 »

Ja kojec dla żyworódek wykonywałem w nieco inny sposób. Mianowicie: plaskitowe opakowanie po sałatce podziurawiłem w wielu miejscach tak że wyszła mi z tego hmmm "gruba krata" następnie naciągnąłem na to rajstopę (wystarczy ze stop lub uciąć kawałek a na jednym końcu zawiązać supeł) całość również przymocowałem do ścian akwarium za pomocą kalmerki. Taki kojec mimo że mniejszy posiada lepszy przepływ wody niż pierwszy gdzuż wymienia sie ona cała powierzchnią boczną a nie tylko wąskim gwintem. Ale myślę że jak by bardzo chcieć to i  takiej butelce da się wyciąć kilka otwotów a następnie na to rajstope naciągnąć - przepływ wody lepszy ale za to nie widać narybku - jak zawsze sztuka wyboru Wink Pozdrawiam serdecznie
Zapisane

112,25
Bogna
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 104



« Odpowiedz #4 : Listopad 05, 2004, 16:25:36 »

Miałam coś podobnego jak ty tyle,że zamiast pończochy miałam gaze i się mi porwała. :oops:
Zapisane

Akwa25l:7xneon innesa,1xkirysek spizowy,1xz.niebieski,1xkarlik szponiasty,2x zmienniak wielobarwny,2xgupik i 8 młodych
Temp:24sC.
Darp
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #5 : Listopad 14, 2004, 22:42:47 »

A ja zrobilem tak...:
Butelka 1,5 l po wodzie mineralnej.
I etap
Odciąłem od góry w odległości ok 4-5 cm na zagięciu plastiku. Wyciąłem dużą dziurę w korku. Odkręciłem korek, przyłożyłem plastikową siateczkę od cebuli, albo czosnku i zakręciłem korek.
Wystające fragmenty siatki obciąłem. W plastiku wokół zrobiłem trzy rzędy dziurek (dużą igłą).
II etap
Odciąłem fragment z przyklejoną etykietą i wyrzuciłem. Pozostała część (dół butelki ok 15-17 cm) została podziurawiona igłą tak aby był dość swobodny przepływ wody. Można też zrobić duże otwory wokół i naciągnąć wyżej wymienioną siateczkę. SPrawdza się.

III etap
Złożenie dwóch części do kupy czyli wkładamy pierwszy element korkiem do dołu do drugiego elementu z butelki i wciskamy tak aby korek był ok 0,5 cm nad dnem butelki (akurat w Żywcu tak się fajnie to dopasowuje do kształtów butelki).
I mamy kotnik jak fabryczny prawie.
Narybek spada w dół w stronę korka i siateczki, przechodzi przez dziurki w siatce i dostaje się do drugiej części zbiornika czyli butelki....
Zapodam zdjęcia jak zgram

Jeden minus
Objętość wody dla samiczki jest niewielka ok 0,5 litra.
Jak włożyłem tam samiczkę gupika to dość nerwowo się zachowywała. Może wykorzystać większe butle np 2 litrowe albo nawet z tych 5.
Pozdrawiam
Darp
Zapisane

Sprzedam Piasek Kwarcowy

112 l; 2x molinezja Black Molly, 1x milinezja żółta, 2x gupik, 7x zbrojnik niebieski,
3x naskalnik + maluszki, 4x kosiarka, 4x mieczyk, 4x otosek, 1x kiryśnik, 3x bocja wspaniała
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: